Zapomenutá

Zapomenutá https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138209/bmid_zapomenuta-iyk-138209.jpg 4 331 108

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele. Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Forgotten , 2012

denča1000
25.07.2020 3 z 5

Pohodová, letní oddechová kniha. Začátek byl zajímavější, než konec, který byl předvídatelný. Místy se kniha celkem vlekla, až mě nudila, neboť měla zbytečné pasáže o ničem.

allfonsa
09.05.2020 5 z 5

Pro mě krásná oddechovka.

FairyD.
30.04.2020 3 z 5

Zaujímavý príbeh, hlavnú myšlienku to malo skvelú. Ibaže podľa môjho názoru sa s tým autorka mohla trocha viac pohrať ale inak je to pekný oddychový príbeh.

Evaho73
21.04.2020 3 z 5

Oddychová fikcia s prímesou rodinného tajomstva, romantiky, humoru, ale aj detektívnej záplatky.
Zo začiatku som sa pri čítaní začala “namotávať“ a od zápletky som mala vysoké očakávanie. Nakoniec som ostala sklamaná, lebo sa dej začal uberať rôznymi smermi, kde som stále čakala nejaké hlbšie objasnenie osudového vzťahu dcéra – matka – Afrika – otec?
Nedočkala som sa...

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Hrdinka se nemůže dostat z Afriky, kvůli silnému zemetřesení zde zůstane úplně odříznutá od světa (žádný mobil, signál, internet). Zůstává zde poměrně dlouho a když se konečné vrátí do své rodné země, vypadá to, jako by na ni všichni zapomněli. POstupně zjišťuje, co všechno se v jejím životě změnilo, aniž by o tom věděla.

Zania
29.03.2020 5 z 5

Pěkná oddechová četba. Doporučuji na odreagování :)

11zuzik
14.03.2020 4 z 5

Ale jo, mně se to líbilo. Většinou takovéhle knížky moc nečtu, ale tohle byla příjemná oddychovka.

_proste_niki_
09.02.2020

Kniha se mi moc líbila..... Vtáhla mě do děje a donutila mě ji přečíst až do konce aniž bych ji zavřela

suzanne1997
18.01.2020 5 z 5

Zapomenutá? Jak může někdo na někoho jen tak zapomenout? A jak to vlastně skončí? Příběh dokáže svázat, zaujmout, vtáhnout. Jednoduše upoutat. K tomu jim pomáhají neuvěřitelně dobře vykreslené postavy, které si čtenář prostě musí zamilovat. Otázky postupně střídají odpovědi, jen na jednu stále odpověď nemám. Proč sakra do té Afriky vůbec jezdila? Někteří ji možná naleznou hned, jiní budou váhat. Přesto je tohle velice neobyčejná kniha, která člověka napíná, baví, vyplní čas a nadchne hned na první stránce. Už jenom proto a pro neobvyklý a místy napínavý příběh si ji stojí zato přečíst.

TamaraKrejčí
02.12.2019 3 z 5

Poklidné čtení, které mi pomohlo zkrátit pár nudných chvilek v čekárnách.

Síma97
26.11.2019 4 z 5

Kniha je příjemná oddechovka, která se za mě perfektně hodí třeba na dovolenou. Příjemný a pohodový příběh. Od této autorky bych si klidně přečetla i něco dalšího.

melien
04.10.2019 5 z 5

Milá oddechovka, libila se mi.

kopretitinka
13.09.2019 2 z 5

Nic náročného. Člověk se na knížku dokáže soustředit i v hluku. Malá zápletka se dala více rozvinout. Kniha měla obrovský potenciál stát se detektivkou i slaďákem. Všechno tu bylo ale rozvinuto tak nějak napůl. Jinak se mi kniha líbila. Začetla jsem se do ní razdva :-)

Hana721
19.05.2019 2 z 5

Jsem ráda, že jsem si Zapomenutou přečetla až po Manželovi na objednávku, protože kdybych to udělala naopak, tak si manžela nepřečtu, což by mě mrzelo. Zapomenutá má dobrou zápletku, ale autorka z ní nedokázala víc vytěžit. Mně se knížka nelíbila.

Lofda
12.04.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh, opravdu výborně se mi to četlo. Nutí vás k zamyšlení nad tím, jak je někdy těžké poskládat si život zpátky dohromady, ale třeba je to opravdu o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré a věci plynou tak jak mají, jen my prostě na začátku nevíme proč... Mám ráda příběhy, kterými se vine romantická linka a nemusí to být nutně osa příběhu, takže i toto mi kniha splnila. V jiných komentářích jsem četla, že čekali vysvětlení ohledně toho, proč vlastně její matka chtěla, aby odjela do Afriky, proč vůbec bylo v knize tak málo Afriky..? Za sebe myslím, že to nevadilo a pro pochopení příběhu to nebylo podstatné, autorka řekla co potřebovala. Co pro mě ale bylo tak trochu zklamáním, byla závěrečná část knihy. Nejdřív příběh nenásilně plyne a najednou se potká jakože detektivka, nadpřirozeno, romantika a nevím co ještě, od všeho něco a dohromady zmatek a pak konec, happily ever after.. Napadlo mě, že by to byl skvělý scénář pro film, ale na knihu mi to připadalo překombinované a nedotažené. Škoda.. Každopádně autorka píše čtivě a ráda si od ní ještě něco přečtu :-)

petuzla5591
21.03.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka.

niknikita
20.03.2019 2 z 5

Další nedočtená romantika, která měla docela slibný začátek...možná jsem nebyla v tom správném rozpoložení.

Atanone
19.02.2019 3 z 5

Ale no tak jo.. tušila jsem romantiku a nemýlila jsem se. Četlo se to hezky, i když hlavní hrdinka byla pro mě trochu povahový oříšek. Dala bych 4, ale ten konec fakt pro mě už ulítával někam mezi obláčky a jednorožce, i když uznávám, že to vůči autorce asi není moc fér, vzhledem k tomu, že se málokdy nadchnu romantickou knihou.

marara
21.01.2019 4 z 5

Čtivá, ale jednoduchá kniha o tom, jak je důležité občas se ve svém životě zastavit, rozhlédnout a zamyslet, jestli jdu po cestě, kterou opravdu chci jít. A o romantických začátcích lásky.

Vendulik
21.01.2019 4 z 5

Kniha mě malinko zklamala. Kniha Manžel na objednávku byla špičková ale tato druha byla celkem o ničem.

romantika

Catherine McKenzie