Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424569/bmid_zapisnik-jedne-lasky-Y4V-424569.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Válečný veterán Noah Caulhoun se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. Stále však nemůže zapomenout na svou dávnou lásku Allie. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že do konce života bude pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Hradčiatko
01.05.2024 5 z 5

Film pozná asi každý a romantické duše plesajú, pretože posolstvo je úžasné, nádherné, v knihe ešte viac umocnené pohľadom z oboch strán, prežívaním opätovného stretnutia i uvedomenia si nástupu choroby, ktorá ich vzájomne nevyhnutne vzdiali. Verím na lásku, verím aj na tú večnú, verím na duše, ktoré sa musia stretnúť. Listy boli nádherné, poetické... a opäť sa odvolám na vlastný koment k Než jsem tě poznala, Hvězdy nám nepřály a ďalšie a na môjho Willa - píšem pre neho denník, každý deň zaznamenávam všetky slová a myšlienky, aby sme raz... jeden či druhý ich mali naveky pri sebe a ľahšie sa nám zmierovalo s nevyhnutným. Poéziu on píše a ja čítam nahlas. Whitmana máme obaja radi, je to jedno z diel, kde sme našli ďalšie čriepky toho nášho príbehu, iste nielen my...

ještěrka38
13.02.2024 2 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst. Za mě určitě je lepší film. Přišlo mi to takové nemastné, neslané. Takové nepropracované. Sparks má určitě lepší knihy.

dee101
04.02.2024 3 z 5

Nevím no... Za mě jsem četla o dost lepší romány.... Jednohubka, která neurazí, ale ani nenadchne a v paměti mi neutkví...

Martin_Eli
29.12.2023 5 z 5

Jednoduché, banální, ale přesto...při čtení mi místy tekly slzy a myslel na své dětské lásky!

Micha-Él
16.12.2023 5 z 5

Sparks přesně tak, jak ho mám ráda! Prostý, krásný pohádkový příběh. Více slov netřeba.

Dejnau
23.11.2023 5 z 5

Pohádkový příběh dvou zamilovaných lidí, kteří po velkém odloučení spolu zůstali v dobrém i zlém až do smrti.
Sen každého člověka, který tohle nepoznal.. Těším se i na film a hlavně další knihu od Nicholase S.

pegasek
12.11.2023 5 z 5

Miluju ten film a kniha mě rozhodně nezklamala. Dokonce bych řekla, že film lépe vystihuje tu lasku mezi nimi. Doporučuji nejdřív shlédnout film a pak přečíst knihu-lépe knihu pochopíte

JHoralka
05.11.2023 4 z 5

Klasický Sparks, jsem spokojená. Milé čtení.

Mona7741
30.10.2023 2 z 5

Bohužel pro mě nuda! Tentokrát jsem výběr knihy nějak netrefila. Příběh z ,,červené knihovny".

wiix
28.07.2023 3 z 5

Takto. Som dosť veľký hejter romantickej literatúry a tuto pána spisovateľa tiežAle chcela som si požičať nejakú ľahkú knihu do pôrodnice a film ma ako teenagerku dojalNo a musím uznať, že to nebolo až také zlé (hormóny?). Dokonca to malo také krásne myšlienky o živote a jeho pominuteľnosti, o nekonečnosti láske a o sile ducha. Pekné.

jajajda
22.07.2023 5 z 5

Jak já ten příběh miluju! Jsem nenapravitelná romantička. Viděla jsem film, ale jak se stává často, kniha je daleko lepší.

kaja9825
31.05.2023 5 z 5

Další kniha do #bingovýzva a opět pro mě další milé a příjemné překvapení.
Autora jsem samozřejmě zaregistrovala, ale vždy jsem od něj očekávala takovou tu klasickou přeslazenost a kýč za kýčem. Vlastně jsem nikdy neviděla ani film (já vím, jsem ostuda a plánuju napravit).

Příběh se soustředí na jeden pár, který si podle všeho byl souzen.
Nechci moc zabýhat do detailů, protože předpokládám, že spousta z Vás viděla film a pokud zase ne, tak nechci zbytečně spoilerovat. Každopádně mně kniha dohnala k slzám a uvědomila jsem si, že naše životy jsou pomíjivé a co hůř, že se budeme ve stáří muset potýkat se smrtí našeho partnera/partnerky. Do téhle doby jsem nad tím vlastně nikdy nepřemýšlela a teď se z toho stal jeden z mých strachů.
Každému (včetně sebe) bych přála zažít takovou lásku jako Allie a Noah v knize.
5/5

wiix
24.05.2023 3 z 5

Knihotyna
16.05.2023 5 z 5

Zápisník jedné lásky je mou první knihou od Nicholase Sparkse. A mohu říci, že za mě skvělé! :) Obě díla - jak film, tak kniha - jsou skvělé zpracované, ale u mě vede kniha :).
Tolik lásky, laskavosti, podpory, ohledu se jen tak nevidí. V knize je dáno více prostoru staršímu Noahovi a Allie (nebo mi to tak aspoň přišlo) a mohu říct, že tyto pasáže jsou opravdu nádherně popsané. Takovou lásku by chtěl zažít každý :).

"Odloučení je tak bolestné proto, že naše duše jsou spojené. Možná vždycky byly a budou."

evca7271
16.05.2023 5 z 5

Moc krásná kniha

LenkaMacak
25.02.2023 4 z 5

Přečteno po šesti letech díky čtenářské výzvě. Moc krásný příběh o lásce, která překonává věk i vážnou nemoc. 4/5 ⭐️

Pivísek
28.01.2023 5 z 5

Díky filmu jsem věděla do čeho jdu a myslela jsem si, že mě kniha moc nepřekvapí. Myslela jsem si, že nebudu plakat jako u filmu. Mýlila jsem se. Příběh je opravdu plný lásky, souznění, citu a naděje. Prostředí, postavy i děj jsou tak barvitě popsány, že jsem se vcítila do obou hlavních hrdinů a nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl opravdu konec. Člověk tak nějak nad tím životem začne uvažovat trochu jinak... Citlivěji...

hnilda3
21.01.2023 5 z 5

Četla jsem po několikáté, tentokrát v originále. Vždy mě to dojme :-).

jana2144
27.12.2022 4 z 5

Je to možná poprvé, kdy se mi film líbil víc než kniha. Nicméně nic proti knize, byla velmi romantická. Jen po množství těch láskyplných slov jsem si připadala jak karamelka:)

martiline
13.12.2022 5 z 5

Překvapilo mne, jak dojemně jsem se při čtení cítila, zamilovaně, láskyplně, tajemně, záhadně. Myslela jsem si, že kniha to ve mne nedokáže vyvolat ... ale ...
A teď se podívám na film ...