Zápisník alkoholičky

Zápisník alkoholičky
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436564/bmid_zapisnik-alkoholicky-C0O-436564.jpg 4 725 725

Poslední sklenička… dnes už popáté. Kniha podle blogu, který získal cenu Magnesia Litera. Michaela Duffková je mladá matka, která se rozhodla otevřeně promluvit o své závislosti na alkoholu i o složité léčbě. Chcete vědět, proč je tak těžké přiznat si problém s pitím? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Co bylo autorce motivací k léčbě a jak vypadal první rok po ní? Všechny odpovědi přináší otevřená a přímá zpověď abstinující alkoholičky. Upřímně sdílená zkušenost o pádu doslova na dno vzbudila velký zájem veřejnosti, Michaela získala za svůj blog cenu Magnesia Litera a začala o závislosti veřejně přednášet. Dnes se věnuje svému vysněnému projektu – centru pro prevenci a léčbu závislosti na alkoholu. „Příběh Míši Duffkové je skvělým příspěvkem k destigmatizaci ženského alkoholismu a současně unikátní výpovědí o bolesti i naději.“ prof. PhDr. Michal Miovský, Ph.D. přednosta Kliniky adiktologie 1. LF UK a VFN... celý text

Katerina961
06.08.2020 1 z 5

Mrzí mne, ze velká většina čtenářů má za hrdinku alkoholicku Misu.. za mě jsou hrdinove manzel, tchani, maminka a bratr. Nemám slitování se závislými lidmi, ničí nejen sebe, ale hlavně osoby, co je miluji. Hlavně jako její důvod k pití Bylo co? Ze bydlí u rodičů manžela, ze se ji narodila krásná zdravá dcera a ona se nudí? Co mají dělat matky, co mají postižené děti a manžela násilníka? A to, ze ji manžel také profackal, neberu jako násilí, ale jako zoufalý projev milující osoby, která už si neví rady s odpornu ozralou matkou své dcery... a hned jak se da sama do pořádku, tak se chce rozvádět. Bylo to těžké období pro všechny zúčastněné , ale Michaela byla hodně sobecka a myslela jen na své blaho. Chtěla byt středem pozornosti, což mohla uskutečnit i jinak, ať neublizuje sobě a své rodině ...

Domka901
31.07.2020 5 z 5

Přečteno za jeden den - tak moc silný a drsný příběh to byl.

AkiB
19.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Přijde mi, že dnešní společnost je tak nějak postavená na alkoholu.
Při posezení s přáteli - „Ty si nedáš pivo/víno/panáka? Si děláš pr*el, ne? A proč jako? S tebou je teda zábava..“
Přitom se dá čas smysluplně využít i bez alkoholu. Vlastně hlavně bez něj.

Kniha se mi líbila, autorce fandím, ať se drží dále. Na jejích sociálních sítích jsem viděla, že je těhotná, tak přeji mnoho štěstí ♥

Nejsmutnější na celém tom je, že člověk si svůj problém opravdu musí uvědomit sám. Pokud ho nevidí, nikdy se nevyléčí. Otázkou je, jestli se člověk "probere", když spadne na dno, a nebo ne..
Doufám, že příběh autorky pomůže hodně lidem, kteří mají s alkoholem problém.

SPOILER!
V knize mě nejvíc zasáhla smrt jejího tatínka, je to část, která ve mě z celé knihy zůstane tak nějak nejvíc. Bylo mi to hrozně líto. A o tom parte ani nemluvím.
A její manžel mě vytáčel, hlavně co se SMS týká.

Popko
16.07.2020 5 z 5

Pravdivý příběh, přečteno za 2 dny. Pokud si člověk sám sobě přizná, že má problém a CHCE ho řešit a bez pomoci to nezvládne, není to ostuda - je to půlka výhry! Tohle určitě nebylo jednoduché, ale nakonec patří Míša mezi ty, co obstály a nemají zájem se k alkoholu vracet. Doporučuji.

kika 13
13.07.2020 5 z 5

Knížka mě moc zaujala.A držím palce at vše i nadále plyne tak jak má.

ladush
05.07.2020 4 z 5

Oceňuji odvahu vyjít takhle s kůží na trh. Obzvlášť v naší české společnosti, kde ten, kdo nepije, je "ňákej divnej". Díky za tento příběh a aktivity s ním spojené.

medialstar
01.07.2020 4 z 5

Padnout na dno by uměl každý z nás, na to není třeba mít nějaké zvláštní schopnosti. Ale zvednout se i přes hromadu klacků pod nohama, to už dokáže málokdo. Najít odhodlání a neochvějnou víru v sebe sama. Kde pokulhává spisovatelský um, plně jej převyšuje síla sdělení a sdílení, o kterou jde především. Všechno zlé je pro něco dobré a tady to platí dvojnásob.

Kamčučák
24.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, určitě stojí za přečtení. Alkohol je také droga, ale nemluví se o něm tak hodně jako o jiných závislostech. Autorka popisuje svůj boj, za což ji moc fandím a držím palce. Není to lehké a obdivuji ji, že se k tomu postavila čelem. Člověk si aspoň uvědomí, že má v okolí docela dost lidí co holdují alkoholu a tvrdí, že to mají pod kontrolou.

cleopatra11
23.06.2020 4 z 5

Sonda do hlubin těch nejnitěrnějších koutů závislé duše na alkoholu.

SanynkaZ
22.06.2020 4 z 5

Obdivuju autorku. Musela mít velkou odvahu říct o svých problémech takhle otevrene. Ale je potřeba o takových věcech psát, takže já dávám 4 hvězdičky!

Gabi13
21.06.2020 5 z 5

Oceňuji pěti hvezdičkami, protože toto osobní odhalení je velmi intimní a když to čtu, tak se mi vlastně chce brečet. Hrozná bezmoc, naivita a naštvání. Doporučuji preventivně přečíst všem.

Jajusenka
19.06.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Obdivuji odvahu autorky, že dokázala tohle všechno zveřejnit a nebála se odsouzení širokého okolí, ale i jejích nejbližších, o kterých se v knize nevyjadřovala vždy jen lichotivě. Psala to upřímně tak, jak to v té chvíli vnímala ona sama..

Jiparis
11.06.2020 5 z 5

Autentická, nepřikrášlená a otevřená výpověď o tom, co prožívá závislý člověk (pokud si to vůbec uvědomuje). Nejvíc na mě zapůsobila první část popisující vznik a vývoj závislosti, vztahy s blízkými a cestu do léčby. Jak Michaela píše vše je o komunikaci.

vladus.r
04.06.2020 4 z 5

Obdivuji odvahu autorky! Kniha byla zajímavé počtení, zase něco jiného než člověk denně čte.

bafuskyBaf
01.06.2020 5 z 5

Ty kráso.... přečteno jedním dechem....Tak mě to vtáhlo. Doufám, že nikdy se s takovou závislostí nebudu muset potýkat. Smékam ????

viva71
29.05.2020 4 z 5

Určitě chtělo velkou odvahu jít s tímhle přiznáním ven. Každý člověk dělá chyby. Míše se podařilo odrazit ode dna, úspěšně jde dál a zaslouží si pochvalu i podporu na své cestě.

Dominika13
25.05.2020 5 z 5

Přímá zpověď týkající se problematiky alkoholu byla velmi zajímavá a psaná naprosto bez okolků a vytáček. Situace, se kterými se hlavní postava (autorka příběhu) potýkala, jsou líčeny z mnoha různých úhlů - matky, manželky, dcery, kamarádky.. Oceňuji styl psaní a logickou posloupnost příběhu. Myslím si, že skutečně není snadné si v rámci logické časové posloupnosti utřídit a sepsat myšlenky a prožitky spadající do této problematiky. A příběh podat tak, aby se v něm čtenáři neztratili a ještě z něj něco získali.

Děkuji za čtenářský zážitek!

Renatecka
17.05.2020 5 z 5

Přečteno za jedno nedělní odpoledne. Dávám 5 hvězdiček. Michaela je silná a na to, že měla (či ještě v současné době má? - nevím) po svém boku manžela, který ji v nejtěžších chvílích příliš nepodržel - nevím, co na to říct :-( . A nejhorší asi je, že ne že ji moc nepodpořil, ale až byla jakž takž vyléčená, tak jí záměrně slovně zle ubližoval... to jsem teda čuměla a obdivuji ji, že to nebyl spouštěč dalšího pití (navíc sebevražda otce alkoholika... geny jsou prevíti..). Je prostě DOBRÁ! Alkoholismus je rozjetý vlak, ubližuje to bohužel i nejbližším lidem v okolí, i když to alkoholik třeba nechce, či si to neuvědomuje. Míši držím moc palce.

eva0409
17.05.2020 5 z 5

Zajímavý můj pohled abstinenta na problém s alkoholem. Doporučuji všem, kdo svůj čas rád tráví se skleničkou alkoholu,nebo rovnou flaškou.Ale i abstinentům to přinese určitý pohled na tento problém.

Veríňák
16.05.2020 3 z 5

Nebudu hodnotit styl psaní, protože o tom zrovna tahle kniha nebyla.
Hodnocení hodna je rozhodně odvaha. Přiznat sobě a pak i "celému světu", že mám problém. A hlavně ho pak být odhodlaná řešit. Michaele děkuji a držím moc palce, ať se jí daří!