Zapadající slunce

Zapadající slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521315/bmid_zapadajici-slunce-64e336fb15ee2.png 4 15 2

Román Zapadající slunce nahlíží na společenský a morální úpadek vládnoucí japonské vrstvy, hlavně aristokracie. Křehkost, emoční síla a poetičnost textu zajistila dílu, podobně jako autorův román Odepsaný, nadčasovost, a výraz „třída zapadajícího slunce“ se dokonce ujal i v hovorové japonštině.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (ČR)

斜陽 (Šajó) , 1947

debreno
27.02.2024 5 z 5

Úžasná kniha, dobre sa číta a najmä zmení trošku vnímanie japonskej literatúry, keďže my máme pocit, že najjaponskejší autor je Murakami, hoci to je veľmi ďaleko od pravdy. Naozaj odporúčam, tá zvláštna exotika, ktorá z toho ide, ale pritom je nám z nejakého dôvodu dôverne známa, robí zo Zapadujúceho slnka nezabudnuteľnú knihu.

LukasZdan
28.01.2024 4 z 5

Knížka o osmi kapitolách: některé byly silné a dokázaly mne oslovit (ne-li zasáhnout), jiné mi nic nepředaly. Zapadající slunce od Dazaiho přináší vhled do aristokratických problémů poválečného Japonska. Pro nás se to může zdát až nezajímavé, ale Dazai tímto počinem ukázal své kvality.

japonská literatura japonské romány

Osamu Dazai (p)
japonská, 1909 - 1948
1996  84%Člověk ve stínu
2022  75%Odepsaný
1972  91%Zapadající slunce (+ 4 povídky)
2023  79%Zapadající slunce

Kniha Zapadající slunce je v