Záměna

Záměna https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356796/bmid_zamena-fag-356796.jpg 4 114 51

Při nárazu v tramvaji přeskočí duše osmadvacetileté Jasmíny a dvaaosmdesátileté Almy do těla té druhé. Než si obě této výměny všimnou, jejich cesty se zase rozdělí a vznikne slušný chaos. Proti své vůli se obě ženy pokoušejí zorientovat v životě té druhé. Není to vůbec snadné, když nemáte ani pořádné spodní prádlo, jen podivné šňůrky a „pušapky“ (jak si stěžuje „omlazená“ Alma), když musíte mezi lidi s chlupatýma nohama, protože tu není epilátor (jak se rozčiluje „zestárlá“ Jasmína) a když vyhazovač v klubu vám se soucitným úsměvem doporučuje taneční hodiny pro důchodce. Obě zjišťují, že svůj každodenní život mohou zvládnout jedině tak, když si vzájemně pomůžou. Ale má život v těle té druhé pokračovat už napořád? Když pak ještě do hry vstoupí láska, bude to teprve komplikované...... celý text

Veru.Viti
24.06.2019 4 z 5

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Knihu jsem koupila za pár korun jen díky barevné obálce. Když jsem se pouštěla do čtení, tak jsem se malinko bála, že to bude otřesná blbost. A jako malinko to blbost byla. Co si budem. Ale bavilo mě to od začátku do konce. Jasmína tedy působila spíše jako puberťačka než téměř třicetiletá žena. Almy mi bylo chvílemi opravdu líto. Jako celek to ale působilo skvěle. Určitě dopuručuji jako takové odpočinkové čtení.

Miruš33
23.04.2019 5 z 5

Pěkná, veselá,k zamyšlení

XenasChakram
13.03.2019 4 z 5

"taková oddechová kniha, dobře se čte. Je na motivy výhody a nevýhody mládí/stáří. Trochu mi vadilo stylizování 28-leté Jasmíny. Chování bylo spíš pubertální a "teenagrovské"...

kopretitinka
08.03.2019 5 z 5

Krásný příběh, sranda, dva rozdílné pohledy na svět ... pro mě dokonalá oddychovka. Na konci i slza ukápla. Vřele doporučuju!

Kekik
31.01.2019 4 z 5

V Levných knihách mě zaujala barevnou obálkou. Po přečtení anotace jsem ji vrátila zpět na místo. Když jsem pak byla na cestě k pokladně, znovu přilákala moji pozornost. Podruhé již úspěšně. Teď zpětně jsem velmi ráda, že jsem ji do košíku vložila.
Příběh má jen 204 stránek. Jedná se tedy o příjemnou jednohubku, která mě pobavila. Téma výměna duší je zde hezky zpracována. Sledujeme, jak se 82- letá Alma v těle 28-leté Jasmíny musí vypořádat s novými technologiemi, slovníkem i způsobem života mladých a zjistí, že extáze není práškem na bolest hlavy. To samé, jen obráceně, zakusí i Jasmína. Zjistí, jaké to je, když vás bolí kolena, jste téměř slepý a vaše tělo už nezvládá to, co v mládí nebyl problém. O vtipné příhody zde není nouze. Na konci si samozřejmě každá uvědomí, co je pro ni to nejdůležitější. Příjemné čtení. Na odpočinkovou četbu ideální.

katerina5544
26.01.2019 5 z 5

Jedna z nejmilejsich knih co jsem dosud cetla. Naprosto uzasna!!! Hrdinky jsou strasne fajn a skoro celou knihu jsem se musela usmivat :-) vrele doporucuji!!!

petuzla5591
22.12.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha bude tak bavit. Skvělá vtipná oddechovka.

krevetka79
09.07.2018 5 z 5

Překvapivě krásná knížka....vtipná, oddechová, ale donutí člověka k zamyšlení se nad životem....konec mě dojal k slzám:-)

Miláček484
25.05.2018 5 z 5

Úžasná knížka, výborná zápletka, moc se mi líbila, konec byl hodně emotivní, a k velikému zamyšlení pro obě strany.

JanaFJ
24.05.2018 5 z 5

Bavila jsem se u toho mnohem víc než jsem očekávala :-)

KydlochMoris
30.01.2018 3 z 5

Výborná oddechovka, velice vtipná. Nebylo tam nic navíc, přesně tak, jak to má být. :-))

humor humoristické romány záměna

Autorovy knížky