Záměna

Záměna https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356796/bmid_zamena-fag-356796.jpg 4 114 51

Při nárazu v tramvaji přeskočí duše osmadvacetileté Jasmíny a dvaaosmdesátileté Almy do těla té druhé. Než si obě této výměny všimnou, jejich cesty se zase rozdělí a vznikne slušný chaos. Proti své vůli se obě ženy pokoušejí zorientovat v životě té druhé. Není to vůbec snadné, když nemáte ani pořádné spodní prádlo, jen podivné šňůrky a „pušapky“ (jak si stěžuje „omlazená“ Alma), když musíte mezi lidi s chlupatýma nohama, protože tu není epilátor (jak se rozčiluje „zestárlá“ Jasmína) a když vyhazovač v klubu vám se soucitným úsměvem doporučuje taneční hodiny pro důchodce. Obě zjišťují, že svůj každodenní život mohou zvládnout jedině tak, když si vzájemně pomůžou. Ale má život v těle té druhé pokračovat už napořád? Když pak ještě do hry vstoupí láska, bude to teprve komplikované...... celý text

INCOGNITOREADER
03.07.2020 5 z 5

Tohle byla teda jízda! Knihu jsem dostal jako dárek, protože jsem popsal jednu z mých nejoblíbenějších knížek : Páni mají radši blondýnky, ale žení se s brunetkami. Dostal jsem jí, proto, že zde by měl být hodně podobný styl humoru. Je zde tedy řekněme už prověřená zápletka, kdy si Jasmína 28 let a Alma 82 let prohodí těla. Tohle opravdu vypadá jako zápletka filmu Mezi námi děvčaty. Je to samožřejmě podobný příběh, ale je plný humoru. Orravdu jsem se nahlas smál a proto jsem byl moc rád, že jsem knihu četl jen doma a nesmál se nahlas třeba ve vlaku :-) Příběh krásně rychle letí kupředu a je tak krásně milý a úsměvný. Za mě rozhodně doporučuji.

Greenfingers
16.04.2020 4 z 5

Docela vtipný příběh popisující absurdní situace, ve kterých se ocitají dvě ženy dělící od sebe několik generací. Převtělení duší po nějaké dramatické události není námětem zcela originálním. Naposledy (a docela nedávno) jsem něco podobného četl v knize od P.G.Wodehousea Rajský plyn. Taky jsem se dobře pobavil.

Chytuš
04.04.2020 4 z 5

Takhle si přesně představuji odpočinkovou literaturu, které říkám "gumovací" nebo "vypínací" (kdo v těchto dobách podobný druh literatury nepotřebuje, hoď kamenem...). Příběh o výměně duší nezi mladou nevázanou Jasmínou a stařičkou Almou krásně plyne, místy je vtipný, místy dojemný, i trocha romantiky se najde. Navíc - konec dobrý, všechno dobré. Prostě úplná pohodová a milá četba se vším všudy... Život je krásný v každém věku :-)

Terka1975
02.04.2020 3 z 5

Skvělý námět, s kterým se dalo pracovat lépe, vtipné , někdy to bylo až absurdní a nereálné. Nicméně konec vše vysvětlil a to mě uspokojilo, protože bez toho konce bych dala o hvězdičku méně.

Květ
11.03.2020 3 z 5

Román pro zasmání, aneb když se duše mladé pařmenky zamění s duší seniorky pokročilého věku. Vtipné, odpočinkové čtení s groteskními prvky, nechybí i trocha romantiky a na závěr doják, prostě fajn relax.

ZuK1
25.02.2020 4 z 5

Úsměvná, milá, pohodová a pozitivní knížka, taková pohádka pro dospělé každého věku ...

alenkacermi
11.02.2020 5 z 5

Jó. Tak tohle je pecka. Strašně se mi to líbilo. Strašně jsem se nasmála. Co bylo nejlepší? Asi úplně všechno.

knihomolkadorfa
26.12.2019 5 z 5

Tak nenápadná obálka a tak super obsah. Vtipné, milé a samozřejmě i trošičku dojemné. Příběh, který pohladí, vyloudí úsměv a trošku napraví i "den blbec". ..."Máš na sobě bluetooth ?" "Ne blůzu a sukni"... Doporučuji.

gordon13
09.12.2019 5 z 5

Senzační kniha, milá, vtipná, hřejivá...hrozně pozitivně mě naladila a to málokterá kniha dokáže, pořád jsem se při čtení musela usmívat :-)

ladyka
05.12.2019 5 z 5

Objeveno díky Šánce a sdílím její pozitivní hodnocení. Zcela jistě milá nenáročná oddychovka, stylem trochu taková "kinsellovka". Četla se sama a parádně pobavila. Tato nenápadná knížka by si zasloužila víc pozornosti než leckteré masově propagované knížky.

vera5841
17.11.2019 4 z 5

Milá, úsměvná knížka. Odpočinková kniha v níž chce autorka poukázat na mezigenerační nedorozumění. Jen jsem ve svých 29 letech více přikláněla na stranu Almy, protože Jasmína byla místy opravdu hloupá a protivná

Mandlevest
03.11.2019 5 z 5

Děkuji DK, zejména Šánce, na obalem docela nenápadnou knížku. Určitě se u ní pobavíte, ale nejen to. Knížka je místy dojemná a najdete v ní nejedno životní ponaučení, které je sympaticky skryto v opravdu vtipně popsaných situacích. Určitě doporučuji k přečtení, zejména v pochmurných, podzimních podvečerech.

EvkaB7
26.10.2019 5 z 5

Pokud někdy budete potřebovat spravit náladu, pusťte se do čtení této knížky a nebudete litovat!! Již dlouho jsem se u čtení tak nenasmála.

Prateri
15.10.2019 5 z 5

Knih, které rozesmějí čtenáře, není mnoho. Tato to umí. Všechny knížky, které u mě vyvolají smích, potěší mi duši, bez rozmýšlení si zasluhují,a také je ode mne hned dostanou,
všechny hvězdičky a přidávám i ty na obloze:-)).

ddkk
08.10.2019 3 z 5

Docela příjemná pohodová útlá knížka, která si na nic víc nehraje. Trochu mi připomněla český film Dvojrole, který byl ovšem zcela vážný... Místy vtipná a zábavná. Zajímavá i tím, jak se pokouší o porovnání dvou propastně vzdálených generací i o jejich vzájemné porozumění. Za tři.

pip11
27.09.2019 5 z 5

Skvěle jsem se bavila, příběh Almy a Jasmíny byl velmi zábavný a na konci byl krásně dojemný. S knihou jsem si příjemně zarelaxovala, doporučuji.

Šánka
08.09.2019 5 z 5

Pod předchozí komentář bych se hned podepsala, protože jinak se budu opakovat, senzační kniha a na propršený víkend ten nejlepší antidepresátor! Nevím, kdy naposledy jsem se prosmála celou knihou a některé části mezi záchvaty smíchu musela převykládat manželovi :-). To se tak někdy zadaří, nečekáte nic a dostanete tolik.....

kneslova
08.09.2019 5 z 5

Naprostá bomba, úžasná věc. K této knize jsem neměla žádné očekávání a od třetí kapitoly jsem se smála nahlas jako už dlouho u knihy ne. Jsem nadšená, jedna z nejlepších knih roku, doporučuji pro zvednutí nálady i jako prima čtení

pleybe
06.09.2019 3 z 5

Knížka, která svou barevnou a hravou obálkou nejen stoprocentně zaujme na pultu v knihkupectví, ale taky vám během čtení několikrát vyvolá na tváři potutelný úsměv. Zápletka je sice na ohrané téma, ale díky věkovému rozdílu hlavních hrdinek se nad ní můžete i skvěle zamyslet a jisté věci si uvědomit. Každopádně, Jasmína ve vás spíše zanechá dojem ztřeštěné puberťačky, nikoliv téměř třicetileté ženy - i když v průběhu děje zase o kousek dospěje. Některé situace vás pobaví svou groteskností, u jiných se pro změnu upřímně zasmějete tomu, jaké patálie si osud pro hlavní hrdinky nachystal. Ke konci vás nemine ani kapka romantiky a vy si vlastně uvědomíte, že koupě této oddechovky nelitujete, přestože ve vás start příběhu tento dojem vyvolával. Takže hodnotím jako takový průměr, který dokáže zlepšit den a který je vhodný pro nepříliš náročného čtenáře.

Danago
30.08.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Už dlouho jsem nečetla knihu, u které bych slzela smíchy. Tato kniha bude v mých nej deseti za tento rok. A to rozhodně plným právem. Velice doporučuji.

humor humoristické romány záměna

Autorovy knížky