Zámek Blissac

Zámek Blissac https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89295/bmid_zamek-blissac-yQq-89295.jpg 5 5 1

Hlavní osoby: Paní Gedgeová, majitelka zámku, ctižádostivá a panovačná dáma; chce míti manžela velvyslancem. Pan Gedge, opak své ženy, uzavřený světu, nenávidí veškeré okázalosti. Senátor Opal, zástupce "suchých", holduje potají lihovinám. Je pozván na zámek, aby v důsledku toho umožnil jmenování Gedgeho. Jane Opalová, jeho dcera, skromné děvče. Vicomte de Blissac, dřívější majitel zámku, je naň pozván, aby na delší dobu se vzdálil pití, ale jeho přítel Patrick Franklyn, známý footballista, chytře ho odstraní, aby mohl sám pod jeho jménem vystupovati. Blair Eggleston, básník, milenec Jane Opalové, t.č. těžce zkoušející komorník jejího otce. I. zloděj: Soup Slattery, odborník na pokladny, a II. zloděj: Gordon Carlisle, specialista na kapsy, se vloupají do zámku. Slečna Putmanová, tajemnice paní Gedgeové, jinak detektiv ústavů, u kterých jsou pojištěny šperky zámecké paní. Medway, služebná, služebnice Carlisleova. Služebnictvo zámecké, policisté a číšníci, hotelový personál atd.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alois Srdce

Hot Water , 1932

Tydvik
27.06.2019 5 z 5

Jsem tím, kým nejsem a nejsem tím, kým jsem :-). Většinou mě komedie plné omylů a záměn nebaví, ale tohle je čestná výjimka; možná proto, že se sice neustále někdo vydává za někoho jiného, ale rozhodně ze sebe nedělá blázna. Humor je krásně sarkastický a inteligentní. Když někdo vtipně psát opravdu umí, je to radost číst.
A říkám to hrozně nerada, ale je víc než zřejmé, odkud čerpala Fan Vavřincová námět své Evy tropící hlouposti.

Kniha Zámek Blissac je v