Vlna zločinnosti na zámku Blandings

Vlna zločinnosti na zámku Blandings https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112377/bmid_vlna-zlocinnosti-na-zamku-blandings-2Qc-112377.jpeg 4 114 22

Zámek Blandings série

Výbor humoristických povídek (Vlna zločinnosti na zámku Blandings, Zakopaný poklad, George a Alfred, Domov mimo domov, Případu se ujímá Jeeves, Jeeves a nezvaný host, Prožluklá aféra kamaráda Biffyho, Jeeves a drahá spolužačka, Babí léto jednoho strýce), jejichž kouzlo je založeno na brilantním slovním vtipu, vynalézavých metaforách, aforismech a slovních hříčkách.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Odeon

Lord Emsworth and Others, Plum Pie, The World of Jeeves , 1967

felia
05.06.2013

Rád čtu, a od autora mám snad vše v knihovně. Jeeves je zřejmě literární předlohou Jirotkova Saturnina. Mám rád Woodehouseův humor. Je o tolik vtipnější a jemnější než Haškův humor ve Švejkovi.

vhumanik
27.03.2012 5 z 5

S touhle knihou jsem se poprvé setkal ve formě audioknihy a už tehdy jsem byl nadšený. Pak jsem v otcově knihovně objevil její papírovou formu, no a od té doby se ke knize sem tam vracím jako k odpočinkové četbě, která mě vždy pobaví svým vytříbeným lehce suchým anglickým vtipem, i když ji za ta léta znám téměř nazpaměť.