Vítejte v Lovecraftu

Vítejte v Lovecraftu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309527/bmid_zamek-a-klic-1-vitejte-v-lovecraftu-zTF-309527.jpg 5 511 511

Zámek a klíč série

Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům a zastavit šíleného vraha i plíživé zlo, skryté ve studni.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Welcome to Lovecraft , 2008

Covenant
19.08.2014 5 z 5

Z počátku tuctový thriller, který ale s dokonalou atmosférou a mysteriózními prvky, vypráví strhující příběh, jenž nabývá nových rozměrů. Tento sešit jsem přečetl jedním dechem a pak si ho prošel ještě jednou, protože mi bylo líto, že jsem to tak prolítl a dostatečně jsem neobdivoval úžasné kresby Gabriela Rodrigueze. Také mě trochu mrzelo, že to bylo, jako sledovat pilot nějakého seriálu, kde se představí hlavní hrdinové, naznačí směr, kterým se bude děj ubírat a TO BE CONTINUED...

michael4483
26.04.2014 5 z 5

Joe Hill dokazuje, že je skutočne synom svojho otca. Zámek a klíč je jeden z mála komiksov, ktoré ma zaujali (vlastne jeden z dvoch, ktoré aktívne čítam). U Vítejte v Lovecraftu je to konkrétne nápaditosť a originalita, s ktorou rozvíja zo začiatku komornú rodinnú drámu, primiešava fantasy prvky a hororovú atmosféru, ktorá by sa dala krájať. Svieži vietor v žánri ešte podporuje Rodriguezova špecifická, sprvu trochu nepríjemná, avšak s každou stránkou zaujímavejšia kresba, perfektne vťahujúca do deja. Rozhodne odporúčam aj tým, ktorí ešte doteraz nemali s komiksom, ani Hillom tú česť. 100%

kormoran78
22.01.2014 5 z 5

Komiksy jsem dosud nečetl tak často. Zámek a klíč mě překvapil, příjemně a díky tomu se asi této literární oblasti budu věnovat častěji než dosud. Jde o první svazek několikadílné série Zámek a klíč. Autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill a to samo o sobě dává záruku, že příběh není slabou podpěrou grafického díla. Jediné zklamání pramení z toho, že útlou knížečku jsem pročetl za pár desítek minut a příběh se teprve rozjel. Nyní vychází v Čechách druhý svazek (po několika letech) a mám strach, aby mezi dalšími svazky nebyl zase několikaletý odstup.

DennisMoore
13.12.2013 5 z 5

Pokud jsem to ještě nikdy nenapsal, tak jsem to určitě už několikrát řekl: Joe Hill je bourák. Vítejte v Lovecraftu je skvělý rojezd velkého příběhu, který soudě dle aktuálně vydaného druhého dílu bude stále lepší a lepší.

Gahanka
06.11.2013 5 z 5

Skvělé dílko! Doufám, že se můžu těšit na další díl... Po dlouhé době komiks, u kterého jsem opravdu litovala, že nemám k dispozici pokračování. Čekám, kdy najdu klíč.

noir
23.09.2013 4 z 5

Na základě Joeových povídek a románu Černá krabice jsem sáhl i po jeho komiksu... a i pro mě to bylo v podstatě první plnokrevné setkání s tímhle médiem. Vítejte v Lovecraftu jsem přečetl asi za týden, po jednotlivých kapitolách, čili tak, jak vycházela původní předloha. Bavilo mě to, ale přiznám, že o dost míň než autorova literární tvorba (pokud jde o ilustrace, těm bych dal plný počet bodů; zaujaly mě, byly přehledné, ale vzhledem k tomu, že nemám s čím srovnávat, tak se omezím na hodnocení - líbilo). Po příběhové stránce jsem měl celou dobu pocit, že Hill fabuluje na půl plynu, že jsem to všechno jako by už někde četl, viděl... šílený vrah, duchové, středostavovská rodina v nesnázích, kouzelné artefakty...hm. A Lovecraft, jako název tajemstvím obestřeném rodinného sídla... eh. Kdyby nebylo několika hyper násilných scén, měl bych dojem, že je tento komiks určený mládeži, ostatně i několik hlavních postav je v tomto věku. Takže celkový dojem: vizuálně podmanivé dílo se zvláštně jednoduchým konceptem, s dost laciným důrazem na akčnost a násilí. Druhý díl předem neodepisuju, už jen proto, že se nejspíš rozvine nadpřirozený prvek a snad dojde i na nějaké neotřelejší a nápaditější věci. Dávám 3,6 hvězdičky.

Lestat19
07.08.2013 5 z 5

Po přečtení Rohů a Černé krabice od Hilla jsem byl opravdu zvědavý na comics, ke kterému psal příběh. Je to zatím jen první díl, ale opravdu mě to chytlo. Spojení komiksu a hororového žánru se k sobě prostě hodí. Jsem vážně zvědavý na další díl.

pidalka777
04.07.2013 4 z 5

Můj první komiks co jsem kdy "četla" docela se mi líbil. Doufám, že v Čechách někdy vyjde další.

ondrash77
26.03.2013

Rodina Zámkových neprožívá právě nejveselejší období rodinné historie. Otec, profesor na střední škole, je brutálně zavražděn jedním ze svých studentů. Nechybělo mnoho a smrti neunikli ani ostatní členové rodiny.

Zatímco je Lesser, jak se onen student jmenuje, zavřen do chládku, paní Zámková sebere svoje tři děti a společně se přestěhují na ostrov, na kterém se nachází jejich rodinné sídlo. Při bližším seznámení se starobylým domem je jasné, že potíže rodiny Zámkových jen tak neskončí.

martula.07
12.02.2013 5 z 5

Moc pěkné. Kresba úžasná. Děj nápaditý. S těma klíčema to byl dobrý nápad. Asi to bude jeden díl, jeden klíč. Fakt jsem moc spokojená, že ji mám doma a to já na komiksy moc nejsem. Kdyby to nenapsal Joe, tak bych o to ani nezavadila. Už aby v češtině vyšly další díly. V USA už v červenci vyšel pátý a šestka se chystá na tohle léto.

doktorking
19.01.2013 5 z 5

Myslím že není třeba komentovat jak kresbu tak děj,jedná se o mistrovské dílo,ani mě nepřekvapuje že se bude zfilmovávat,otázkou tak zustává kdy přibudou další díly v českém překladu.

lara25
30.12.2012 5 z 5

Skvělý comiks, měla jsem ho během chvíle přečtený. Chtělo by to další díly v češtině. :-)

Boboking
17.09.2012 4 z 5

Geny po otci se nazepřou. Po skvělých románe od J. Hilla je i tento komiks skutečně parádní cesta krví a šílenstvím.

evickakyticka
04.11.2011 5 z 5

Dobrá práce, chlapi! Opravdu zdařilý komiks s nádhernou kresbou který chytne a nepustí. Když jsem komiks dočetla, objevila se touha honem si ho přečíst znovu. A to se běžně nestává!

Adelica-Opica
16.07.2011 5 z 5

nemám ráda komiksy... je tam málo písmenek, ale tento jsem si nemohla odpustit... Mám ráda Joea Hilla, jeho styl... přijde mi takový originální... a kresby Rodrigueze se fakt povedly. Nemám s čím srovnávat je to můj první komiks a žednej jinej než od Hilla číst nemám v plánu. Ale líbilo se mi to... Jen mě mrzí, že jsem to měla za chvilku přečtený..

tsal
11.06.2011 5 z 5

Sice stále bojuji s kresbou západních komiksů, ale příběh byl úžasný. Dokonce i jednou hodně vyděsil.
-------------------------
Edit z druhého čtení 6.7.2016
První díl Zámku a klíče je možná úvodem do série, ale na rozdíl od jiných úvodů jiných sérií nevyznívá sám o sobě do prázdna, ani není pouhým příslibem něčeho skvělého do budoucna. Příběh se teprve rozjíždí, ale temnou hutnou atmosféru strachu a hrůzy vám bez doporučení lékaře dávkuje prakticky od první strany. Těžko říct, zdali je lepší scénář nebo kresba, obojí je však na mistrné úrovni a bezchybně se doplňuje. Dočkáme se vyprávění z pohledu různých postav, veskrze lidských dialogů, mlčenlivých scén, v nichž nám panely vykouzlí pomalý tíživý okamžik stejně dobře jako dynamické šmejdění neposedného klučiny, temných barev, podrobné kresby a hlavně skvělé hororové atmosféry. První díl se zkrátka s ničím nepáral a nasadil laťku zatraceně vysoko.

daviskaaa
03.06.2011 5 z 5

Skvělá záležitost, s perfektní kresbou a ještě lepším scénářem. Člověk čte bez přestání až do ......... pokračování příště :D. Doufám, že další díl bude co nejdříve.