Základy mužského šovinismu

Základy mužského šovinismu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33349/bmid_zaklady-muzskeho-sov-33349.jpg 3 178 46

Kniha je úsměvnou reakcí na feministické hnutí a vymezuje základní pravidla mužského šovinismu. Pro velký úspěch již sedmnácté vydání!

Brigina
27.03.2013 odpad!

Kamarádka mi ji nabídla k zamyšlení o tam jak myslí někteří chlapy. Když jsem se dočetla na místo, kde autor popisuje, jak ho ignorovala manželka a její ženská část rodiny. Pochopila jsem, kde bere autor tolik mindráků a zášti, aby mohl něco takového prezentovat. :-). Měli by jsme ho asi politovat.
Autorova fotka na konci knihy také ledacos napověděla.

Yarwen
24.03.2013 3 z 5

Postřehy v knize jsou trefné, na některé ženy padnou jako ulité a je určitě zajímavé o nich číst a dobré si je uvědomovat; na druhé straně jsem poznal řadu žen, na které popisované způsoby zcestného myšlení neplatí, případně jen z malé části - a dodávám naštěstí. Myšlenky knihy tak není možné zobecňovat, což je hlavní výtka z mé strany, byť autor na několika místech připouští, že jsou ženy, jež se chovají jinak. Název knihy je malou nadsázkou, neboť text sám o sobě ženy nezavrhuje, nesnaží se tedy o nějaký protipól feminismu - ten je tady spíše ukazován ve své nahotě, coby manipulace feministek s veřejným míněním, schovávání skrytých zájmů pod nablýskané pseudopravdy. A nelze říct, že my muži zde vycházíme jako "ta správná" polovina lidstva - každé pohlaví je své, tyto knihy by měly posloužit spíše k zamyšlení se nad sebou samým a k vyšší toleranci.

frYdom
06.03.2013 3 z 5

Ne. nejsem potrefená husa, stejně jako se nebudu snažit stavět na stranu mužů, abych dokázala, jak se mě tahle kniha netýká, ale vcelku se dá se spoustou věcí souhlasit, stejně jako by se dalo kvůli spoustě názorů autora zatracovat.

lucifrid
20.04.2012

Jsem ženská, ale ta kniha mi přijde úžasná :). Samozřejmě je to o stereotypech, nemůže si to každý vztahovat na sebe. Něco podobného by mohla napsat i ženská o chlapech, ale to by mi nepřišlo až tak vtipné.

Senza Jenka
05.01.2012 2 z 5

Hm, dočetla jsem na stranu 30 a odložila. Nijak zvlášť mě to nezaujalo. Jestli to mělo být vtipné, tak asi vyznávám jiný druh humoru a jestli to mělo být míněno vážně, pak bych měla pro autora označení, které tady uvádět nebudu, protože jsem slušně vychovaná dáma :o) Redakční práce taky nic moc, ta hrubka na straně 28 mě přímo praštila do oka.

odejana
21.12.2011 5 z 5

Kniha, která vzbudila tolik protichůdných reakcí, že to může znamenat jen jedno: Je to o něčem, čím žije každý z nás, promlouvá to o něčem velice bytostně základním. Kniha mě skutečně okouzlila, pročítala jsem mnohé věty několikrát po sobě a jen jsem žasla, jak prostě se dá promluvit o něčem, co se jinde zahaluje do statisíců řádků, které nic neřeší. Názory inspirují k mnoha reflexím, k revizi přístupu k druhému pohlaví, k revizi vlastního světonázoru. Inspirují i tím, jak myslet logicky, zdravě, s nadhledem a smyslem pro humor. Osobně bych zařadila do literatury, o které by se mělo diskutovat ve školách, neboť otevírá tolik cest, jak vnímat život a svět a vlastní místo v něm. Nebo možná ani neotevírá, jen nutí formulovat vlastní názory. Rozhodně to není jen reakce na feministické hnutí a rozhodně nevymezuje pravidla mužského šovinismu. Rozhodně to není humorná literatura. Jen velice dobře formulovaná a promyšlená člověkem, který je prudce inteligentní, který něco dokázal a který dost přesně ví, co od života čeká a jak by ho měl žít a ne jen být žit někým nebo něčím jiným.

muži partnerské vztahy feminismus šovinismus

Josef Hausmann
česká, 1953
2010  62%Základy mužského šovinismu
2006  71%Mužský šovinismus pro pokročilé
2002  51%Nahota feminismu
2008  38%Ženy na dosah
2018  43%Totalitní ideologie feminismu

Kniha Základy mužského šovinismu je v