Základy mužského šovinismu

Základy mužského šovinismu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33349/bmid_zaklady-muzskeho-sov-33349.jpg 3 178 46

Kniha je úsměvnou reakcí na feministické hnutí a vymezuje základní pravidla mužského šovinismu. Pro velký úspěch již sedmnácté vydání!

Kapis
25.01.2017 5 z 5

Ááááá, to jsem jednou před lety přelouskal v pdfku během jednoho nudného školení a parádně jsem se pobavil, i když má přirozenost nedovoluje souhlasit s autorem ve všem. Rozhodně stojí za přečtení, pokud teda nejste prudérní hysterka s nulovým nadhledem nebo militantní feministka, která kope náhodně chlapy do kulí, jako institucializovaného nástroje ženského pokoření, na potkání.

Mercatino
15.09.2016 5 z 5

Tak u této knihy jsem se pobavila. Velice čtivé, některé pasáže sedí skvěle. Knížka nutí k zamyšlení a zároveň je třeba ji brát s nadhledem.

Cinik
25.05.2016 odpad!

Feminismus je zvrácenost a zhouba lidstva, ale to nic nemění na tom, že autor je idiot... A je úplně jedno, myslí-li to vážně, či jen jako parodii...

jarrmilla
28.01.2016 5 z 5

Super!

LucKub
13.09.2015 5 z 5

Ac jsem zena, knizka se mi velmi libila. V mnoha kapitolach jsem poznala svou mamu, sestru, sebe i ostatni zeny ve svem okoli. Ovsem nedoporucuju feministkam a zenam podobneho smysleni. Tahle knizka je spis pro zensky, ktere se neberou prilis vazne :D

Anna_D
04.08.2015 3 z 5

Těžko hodnotit. Ze začátku se zdálo, že autora serou spíš nezodopovědní lidé než apriori ženy (viz poznámky o nabouraném autě). Jenže nevím, jak naložit se statí, že přidaná hodnota ženy spočívá jen v její vagíně, jestli to brát s nadhledem, nebo jako provokaci. Ale abych nebyla obviněná z podjatosti, četlo se to celkem rychle, bylo tam pár vtipných postřehů, občas jsem musela s autorem souhlasit. Trochu mi vadilo nahodilé uspořádání jednotlivých kapitol, mohlo to mít trochu lepší řád.

tisha8409
24.07.2015 5 z 5

Ach, sebejistý pan H., který ve finále v českém milování sám na sebe práskne, že je vlastně velmi měkký, pláče u pohádek a ač je se ženou rozveden, přece jen s ní má děti a tak si do baráku nenakrachní cizí ženu!!!
....Pak je ovšem otázkou, proč tolik bojuje proti ženskosti a všemu, co život s (běžnou) ženou obnáší.
Měl ale třeba pravdu v tom, proč ženský pořád vše řeší a omílají pořád dokola...

Angel_Castiel
04.05.2015 odpad!

Hloupá a zbytečná kniha.

agata001
01.11.2014

Knihu mi doporučil přítel, že se u ní dost zasmál. Mně z ní bylo spíše smutno a čím víc jsem se začítala, tím horší to bylo. Zarputilé feministky nemusím, ale tohle bylo to samé z druhé strany, jen černá (ženy) a bílá (muži). Kniha mě neurazila ani nepobouřila, spíše vysála. Těm, kdo se chtějí opravdu zasmát při popisování našeho ženského praštěného chování doporučuji knihu Má žena a jiné živly od Ivana Krause.

pobijecmuch
30.07.2014 5 z 5

Padesátá nejhůře hodnocená knížka ? A hůř ji hodnotí ženy nebo muži ?
Pokud ji autor psal k zasmání, tak palec nahoru, ale pokud to myslel jinak, tak je potřeba se zamyslet, proč to tak myslel.
Já osobně se spíše bavil, než přemýšlel nad tím, že to může někoho urážet.

felix6338
07.07.2014 5 z 5

Ač je autor extrémně ošklivé ráádoby macho, má ve spoustě věcech pravdu.Za mě good :)

tlllk
29.05.2014 3 z 5

Celkom to ušlo , miestami to skĺzalo ku formátu ala Kameňák, ale niektoré postrehy boli celkom trefné.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Pro pobavení dokonalé. :)

katerinn
21.04.2014 5 z 5

Nad knížkou jsem se pobavila, autor nás opravdu nešetří. Ale ruku na srdce, některé věci strefil dokonale a nutí k zamyšlení.. :)

RUSTY
04.04.2014

Ale tak .. každý se s rozvodem a ukřivděností z méněcennosti vyrovnává jinak ... u pana Hausmanna je jediný rozdíl v tom, že mu jeho deníček plný traumatických zážitků a zkušeností vydali. Měla jsem natolik odvahy, že jsem si přečetla (dočetla) i jeho knihu - Ženy na dosah a myslím, že se tam mnohé vysvětluje ... musí být těžké žít s pocitem toho, že nikdy nebude mít to, co by si člověk dooopravdy přál. Takže ano, autora politujme. Za tohle se na něj člověk nemůže ani snad zlobit. Spíš jsem se občas dokonce zasmála, především v těch částech, kde si autor tak úžasně protiřečí. Ale neboj Pepo! Držíme s tebou!

TomyAngello
13.02.2014

Autor knihy zde s nadsázkou líčí negativní vliv femismu na vztah mezi mužem a ženou. Ironicky líčí různé životní situace a občas schválně přehání reakce jak mužů tak i žen. Přehání proto, aby vynikla absurdita chování jak žen tak i mužů.
Pravdou je, že některé dámy se mohou po přečtení teto publikace urazit, potom ale nechápu proč to četli respektive proč to dočetli.
V knize se hodně zmiňuje touha žen po rovnoprávnosti. Proč ne? Ale už jste někdy viděli popel ar ku nebo automechaničku? Každý má přece na světě své místo. Chlapi taky nechtějí rodit. Nu a o tom všem a ještě víc je tato kniha.
Je pro zasmátí ne pro to, aby někoho urážela. Nu a ten kdo se urazí tak se asi v jistých věcech viděl.

psirena
30.11.2013 3 z 5

Jsem žena, tuhle knihu jsem přečetla už asi před 10 lety. Ale co si z ní tak vybavuji, tak snad mám pocit, že buď:
1. autor popisoval ženy jen podle malého vzorku,
2. sedí to na ženy narozené +- kolem roku 1950,
3. nejsem žena.

Neumím si představit, že bych manžela nutila, aby zůstával doma. Naopak ho spíše vyháním (jen si běž zahrát ten badminton, squash apod. či koukej padat do hospody za kamarády). Sama nejsem pořád zavřená doma. Mám koníčky i přátele, kterým se nadále věnuji.

Jenže tak si tak říkám, dnešní doba tohle ženám dopřává, Tu možnost mít různé zájmy, chodit ven. Už se na ně nepohlíží jako na treperendy, co neví coby. Nebyla tehdy ta doba tak stavěná?

Rawen616
06.08.2013 3 z 5

Normální ženy se tohle nedotkne, tak jako se například mne nedotýkají výlevy militantních feministek a spíše se zasměje.
Ale na některé ženy to, a to si přiznejme, sedí naprosto dokonale. Tak jako na některé muže perfektně sedí stereotyp šířený feministkami. Neberu knihu jako výlev autorových mindráků ale jako čistou parodii právě na extrémní feministická hnutí, a je vtipné sledovat jak jim jejich vlastní medicína moc nechutná. Nic víc bych v tom nehledal, snad jen poučení, že každá dobrá myšlenka dotažená do extrému je naprd:-)

nef7
22.06.2013 odpad!

Hausmann v začátku knihy uvádí, že každá žena, která s knihou nesouhlasí je blbá a podtrhuje vše, co o ženách v knize píše. Více méně v kostce řečeno. Naopak, podle jeho slov, které ženě se kniha líbí, ta je na tom možná o něco lépe než ostatní. I ta je však nakonec vhozena do stejné škatulky. A teď pozor, muži! Zajímavost i pro vás. Ti z vás, kteří nesouhlasí s touto snůškou blábolů, vy se nepočítáte mezi zdravé, nebo snad dokonce normální muže! Takže pozor na věc. Ke knize samotné je nejspíš škoda slov něco psát. Snažila jsem se knihu číst na všechny způsoby, včetně toho s humorným pohledem na věc. Smála jsem se. Bohužel jen tak pro sebe při myšlenkách, zda už daná věta má být ta humorná nebo ještě vážná. Není co dodat. Pro mě je tato kniha jen záchodovým čtením, když na onom místě člověka omrzí počítat dlaždice na stěně.
Co mi však příjde velice smutné je to, že v mnoha diskuzích o této knize se najde obrovské množství žen, které jsou z této brožurky přímo nadšené. Nechápu to. Otázkou ve mně tedy zůstává, zda se jen snaží zařadit do kategorie "těch chytřejších" žen (čímž tedy souhlasí s opravdu ponižujícími tezemi), nebo se skutečně našly v obrazu Hausmanna? Druhá možnost mi však nejde příliš do hlavy. Osobně neznám ženy, které Hausmann popisuje. Ženy, o kterých píše, znám pouze z kreslených vtipů a možná béčkových filmů.

Kaihomielisyys
26.04.2013 3 z 5

Vtipné to je. Pravdivé v případě, že je žena vypatlaná slepice (těch je bohužel všude kolem dost) a má muže zabedněnce (těch není o nic míň). Pokud jste feministka či feminista, asi budete mít jiné názory než autor. Ano, jsem feministka...stojím si totiž za tím, že nejsem jen chodící k*nda, že mám mozek a právo ho používat a hlavně mám právo studovat, pracovat, plnit si sny...a ne jen stát u plotny a rodit děti. A všichni co jsou proti feminismu, neznají jeho pravou podstatu...snahu postavit ženy na stejnou úroveň jako muže, co se týká jejich práv. Nebýt feminismu, nemá žádná z nás volební právo, vystudovanou ani střední...o možnostech jako plánované mateřství ani nemluvím. Pokud někdo zaměňuje tohle za nenávist k mužům apod., neví o celé věci vůbec nic. Autor má zřejmě řadu komplexů...ale ty jsou mi (jako myslícímu člověku) naprosto u zadku. Když člověk používá mozek, je totiž jedno, jestli je muž nebo žena.

muži partnerské vztahy feminismus šovinismus

Josef Hausmann
česká, 1953
2010  62%Základy mužského šovinismu
2006  71%Mužský šovinismus pro pokročilé
2002  51%Nahota feminismu
2008  38%Ženy na dosah
2018  43%Totalitní ideologie feminismu

Kniha Základy mužského šovinismu je v