Zakázané ovoce

Zakázané ovoce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383268/bmid_zakazane-ovoce-VKD-383268.jpg 4 815 815

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží. Konzervativní obyvatelé Merhamu jsou pobouřeni, mladou Lottie a její přítelkyni Celii však dům i jeho osazenstvo neodolatelně přitahuje. A do pohybu se dává lavina událostí, jejíž tragické následky přetrvávají i po padesáti letech…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Foreign Fruit , 2004

celoushek
13.02.2019 3 z 5

Po docteni tehle knihy jsem byla dost zklamana a nastvana. Cekala jsem v lepsi konec, kdy da Lottie prednost sve prave lasce :( Celii bych zaskrtila, svini proradnou :D tehotna nejspis byla ale myslim si ze jak pak byl uryvek o ni kdy je v nemocnici tak nejspis potratila? No znovu bych si ji neprecetla, kdybych to vedela ani si ji nekoupim :-/

Kemeloula
10.02.2019 3 z 5

Jejda z těch horších, až do poloviny jsem se nemohla začist, pak to bylo lepší. Znovu bych se k ni určitě nevracela:

monte
09.02.2019 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale ze začátku jsem se trochu nudila.

Ester59
02.02.2019 4 z 5

Dobře se četlo, skoda ze neni delší, hlavni příběh mohl byt vice dopracovany. Takovy konec- domysli si.

jittik
26.01.2019 3 z 5

Pěkné, ale takových knih je mnoho. Určitě ale stojí za přečtení.

Simulinka
26.01.2019 3 z 5

Podobné Dívce, již jsi tu zanechal. Dívka, ... se mi libila více.
Postava Daisy mi nebyla sympatická.

renca5386
25.01.2019 5 z 5

Krásná kniha z přímořského městečka. Rozdělena do dvou částí...těžko říct, která se mi líbila více. Určitě doporučuji si ji přečíst...

Peťulka3
23.01.2019 5 z 5

Zase jednoduše paráda. Ona to prostě umí.

Petrusch
23.01.2019 4 z 5

Moje srdcovka Jojo! Ac jsem po precteni nekterych recenzi chvili vahala nad prectenim teto knihy - absolutne nelituju. A take souhlasim, ze zacatek byl na cteni ponekud nudnejsi, ale rozhodne stoji za to vydrzet :)
SPOILER - Pochopila jsem, ze Celie, ktera byla mistryne ve lhani, intrikach, si cele tehotenstvi vymyslela, aby si udrzela Guye (tusila, ze se neco deje a ditetem by si ho nadobro pritahla k sobe), ale ta "nemocnice"?? Prolog i Epilog maji byt jako nikdy neodeslane dopisy Lottie. Byla v blazinci??

Laviedete
23.01.2019 2 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem odložila nedočtenou. A mrzí mě to, protože Jojo Moyesová patří mezi mé oblíbené autorky. Zakázané ovoce jsem přesně v polovině odložila a, ač jsem mu dala po pár dnech šanci, už jsem se nezačetla.

Toňula
21.01.2019 4 z 5

Další zajímavá kniha z pera mé oblíbené autorky. Přiznávám, zpočátku jsem měla trochu potíže se orientovat v postavách, byla jsem jakoby vhozena do příběhu a snažila se plavat, naštěstí úspěšně. Po minulosti se ocitáme v přítomnosti a jiném příběhu - čtivějším a přehlednějším, který se díky místu děje prolne s tím minulým a vše uzavře. Za sebe spokojenost i přes trochu rozpačitější začátek, styl vyprávění mi sedl a trocha toho přemýšlení, kdo je vlastně kdo a jak do sebe vše zapadá je spíše bonusem než aby příběhu ubíral na zajímavosti

knihovnička007
16.01.2019 5 z 5

Po delší době další kniha od Jojo a nezbývá mi než smeknout.
Kniha se mi hodně líbila, krásně propracované postavy... Tleskám!
Bylo mi líto Joea i Lotiie, Hall s Camille si taky zažili svoje a Daisy jsem držela palce. Úplně jsem se viděla u moře, ráda bych viděla celý Merham, hotel..

Skvělá!

Amy27
10.01.2019 4 z 5

Je to tu řečené, ale nedá mi to. První část knihy je zvláštní. Trochu mi trvalo se začíst (a to u této spisovatelky nikdy problém nemám), ale nakonec jsem se chytla. Druhá část knihy mě bavilo hrozně moc. Celou dobu jsem "stavěla" s hlavní hrdinkou. Co ale musím vyzdvihnout nejvíc je ZÁVĚR KNIHY. Hrozně moc mě potěšilo, jak příběh dopadl.

Jolina
08.01.2019 3 z 5

Zprvu jsem se nemohla začíst, ale čím dále jsem četla, tím mě příběh více poutal. Neupoutal docela. Tajemství budovy - domu - kolem kterého se většina příběhu točí, nabízel dle mého názory ještě hlubší možnosti. Chvilku jsem váhala, jestli se hrdinka Lottie ještě v příběhu objeví - a objevila. Ale čekala jsem trochu více.

LuciKo
08.01.2019 5 z 5

Po překonání pomalejšího rozjezdu se odtrhávalo už hůře, konec první části přišel až moc rychle. Do druhé části se mi nechtělo, než jsem si udělala vztah k dalším postavám, také to chvilku zabralo. Pak už jsem nevěděla, komu fandit více. Třetí část krásně oba dva příběhy spojila, příběh úžasně gradoval, došlo i na klasické slzy na konci. Na začátku bych nevěřila, že mě i tato knížka od Jojo Moyes dostane. Ale autorka holt asi u každé knížky moc dobře ví, co dělá.

TaLu
04.01.2019 4 z 5

Ano, je to tak trochu jiná kniha známé spisovatelky. Má velmi pomalý rozjezd. Jak ale plynuly stránky, říkala jsem si, zda to není záměr. Městečko u moře má až ospalou atmosféru, kde jediným vzrušením zůstává dům, kde se střídají umělci a kde se odehrává úplně jiný život, než na jaký jsou dospívající dívky zvyklé.
Kniha vypovídající o tíze nevyřčených slov, které poznamenají celý život. Život, který plyne tak rychle a v takové době, že není možné počkat, až se vyřeší to, co by vyřešeno být mělo. Oči, které v pohledu do druhých očí nestárnou a vůle, která pomáhá rozhodnout se správně, když se dostaneme na křižovatku. Láska je v mnoha ohledech hlavně rozhodnutí. Rozhodnutí, jež některé postavy učinily, některé neměly možnost a některé zbytečně odkládaly.
Román nabývá na síle s přibývajícími stranami, tak, jak jsem u spisovatelky zvyklá. Potvrdila jsem si své přesvědčení, že pravdivé vztahy jsou životně důležité...V jednom konkrétním případě bych si přála pro postavu plný dům dalších dětí, které by ukázaly na to, že přes to vše, co prožila, je život darem právě s tím, s kým ten život sdílí. A na malicherné pomluvy je život opravdu vzácný, kéž bychom tím časem nemrhali.

LenkaD444
01.01.2019 4 z 5

Je to už několikátá kniha od této autorky, kterou jsem četla. Knížku jsme přečetla během týdne. Moc se mi líbila. Jen se mi moc nelíbil zdlouhavý úvod.

vendysantos
20.12.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četla opravdu dlouho, asi jsem se za šla ztrácet v postavách. Sice se nakonec osudy všech propojily, ale přesto bych čekala lepší vysvětlení určitých situací.

princesse
18.12.2018 3 z 5

Bohužel za mě nejslabší ze všech knih Jojo. Ač jsem se snažila, nějak mi nešlo se zorientovat v postavách a místy i v ději. Od této autorky jsem přečetla všechny knihy, až na poslední, kterou budu číst až po vánocích, ale opravdu nejnepovedenější. Všechny ostatní byly super, krásně se mi četly, ale Zakázané ovoce mezi ně nepatří

Nedomova.em
13.12.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky !! Četla jsem jí jedním dechem. Poutavý, zajímavý a zamilovaný příběh. Skvělá oddechovka.