Zakázaná slova aneb (ne)pikantní jazykověda

Zakázaná slova aneb (ne)pikantní jazykověda https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106897/zakazana-slova-aneb-ne-pikantni-jazykoveda-106897.jpg 3 3 3

O zakázaných slovech se moc nepíše, ale tahle publikace se zabývá úmyslně právě jimi.

Elea
04.10.2023 3 z 5

Kniha popisuje vývoj slov s často vtipnými poznámkami, její úroveň ale výrazně snižuje absence jazykové korektury.

ladyfromskye
04.07.2018 4 z 5

Jinak zajímavou knížku pohřbívá nepřítomnost korektury i ledabyle provedená redaktorská práce. Ale zkuste se tím nenechat odradit a prozkoumejte pozoruhodný život zakázaných slov.

iceVS
14.05.2018 4 z 5

Abych nebyla nařčena z prudérnosti a zapšklosti, téměř se bojím napsat svůj názor. Od této knihy jsem očekávala rozbor většího množství oněch "zakázaných slov", ale v drtivé většině se to týkalo jen pohlavních orgánů, a to ještě ženských. Je to samozřejmě pochopitelné, bez nich bychom nebyli, ale přišlo mi to jako fascinace pipkou. Na druhou stranu se mi kniha líbila, je z ní cítit úžasný rozhled a i ignorant musí pochopit tu dokonalou prolnutost jazyků a pojmů. Jen je to již třetí vydání, proč tedy neopravit tu spoustu překlepů...? A věty ze str. 120: "Jiří má na pytlíku chmíří" a ze str. 135 "...muži vyhledávají sauny a výřivky s teplou vodou..." - tak ty opravdu bolely. Škoda.

výchova společenské vědy etnografie, národopis

Antonín Doležal
česká, 1929