Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí

kniha od:

Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343547/mid_zakarpati-pruvodce-byvalou-podkarpa-DI8-343547.jpg 4.7 6

Kniha je kulturně-historickým průvodcem po Podkarpatské Rusi (dnes ukrajinská Zakarpatská oblast). Jsou v ní představeny všechny nejdůležitější architektonické památky: hrady, pevnosti a zámky, historická zástavba měst, městeček a vesnic, zděné kostely, cerkve i synagogy, a především dřevěné cerkve a zvonice, které jsou jedinečným architektonickým pokladem ukrajinských Karpat. Obsahuje též informace o muzeích, památkách z první a druhé světové války, zajímavých technických stavbách i přírodních lokalitách. Zvláštní pozornost je věnována českým stopám, především památkám z doby první československé republiky nebo místům spojeným se jménem spisovatele Ivana Olbrachta. Jednotlivá hesla jsou doplněna unikátními fotografiemi i dobovými dokumenty.... celý text

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 2

Nermal
Nermal
27.07.2023 4 z 5

Také mi nevyhovovalo abecední řazení, očekával jsem nějaké systematické rozčlenění, jak jsem u knih z produkce Academie zvyklý. Nakonec jsem ale musel ocenit vcelku podrobné popisy jednotlivých lokalit.
Objem publikace je fascinující.

Briv
Briv
19.08.2018 5 z 5

Jednoznačně nejobjemnější a nejtěžší průvodce po Zakarpatí, který jsme měli půjčený :). S manželem jsme tam už byli potřetí, ale jeho dcerku jsme tam brali prvně, takže průvodce jsem měla hlavně kvůli informacím o zajímavých místech. A ačkoliv mi na začátku nevyhovovalo abecední řazení, zvykla jsem si na něj a čerpala jsem z něj spousty věcí.
Tentokrát jsme nešli přechody polonin, takže "přechodové" info jsem nepotřebovala, ale informací o vesničkách a městech tam bylo opravdu hodně. Pokud někdo shání toto, tak doporučuji.


Štítky knihy

Podkarpatská Rus kulturní památky turistické průvodce Zakarpatská Ukrajina

Autorovy knížky

2017  93%Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí

Kniha Zakarpatí - Průvodce bývalou Podkarpatskou Rusí je v

Právě čtených1x
Přečtených7x
Knihotéce4x
Chystám se číst3x
Chci si koupit4x