Zahrada nových začátků

Zahrada nových začátků https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374308/bmid_zahrada-novych-zacatku-WGA-374308.jpg 4 143 45

Lilian je už tři roky matkou samoživitelkou – od té doby, co při autonehodě přišla o manžela. Nebylo to pro ni jednoduché, ale o jedno zhroucení a několik depresivních večerů později se konečně začíná smiřovat se svou situací. Naštěstí ji baví její práce ilustrátorky učebnic, která přináší spoustu zajímavých zážitků – jako když Lilian její šéfová přihlásí do zahradnického kurzu. Vypadá to, že aby člověk mohl ilustrovat knihy o zelenině, musí si ušpinit ruce… doslova. Každé sobotní ráno tedy Lilian tráví na kurzu pěstování zeleniny, kam ji doprovází její dvě dcerky a sestra. Postupně i díky sympatickému instruktorovi a svérázné skupince studentů zjišťuje, že ať už chceme, nebo ne, po každém dešti nakonec vysvitne slunce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Garden of Small Beginnings , 2017

Kristy.Seb
19.04.2024 4 z 5

Zkoušet něco nového někdy bolí, že? Ale někdy je bolest způsob, kterým ti tělo říká, že je lepší se něčemu vyhnout.

Skvělý nápad se zahradnickým kurzem, tam bych se přihlásila hned.

Marcik7
23.12.2023 4 z 5

Kniha, která vás trochu poučí o zahradničení, je i o tom, jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby i o vztazích mezi sourozenci, rodiči a dětmi, muži a ženami různých věkových kategorií, prostě o životě .

Kory98
25.06.2023 3 z 5

Myslím, že tohle není typická červená knihovna nebo romance, spíš bych řekla knížka o životě. Za jak dlouho je člověk připraven na novou lásku a dalšího partnera, když ten první mu zemře? Myslím, že tohle je věc velice individuální. A navíc, když jsou ve hře děti. Příběh sám o sobě mi nepřipadal špatný, zakomponovat do knihy lásku k zahradničení je určitě dobrý nápad, jen nevím, kolik čtenářů to úplně nadchne. Ale jinak toho ve mě kniha asi moc nezanechá a za pár dnů možná nebudu vědět o čem byla. I takové knihy si člověk ale občas přečte.

makkuska
08.06.2023 4 z 5

Vždy mě potěší, když začnu číst knihu z nižším hodnocením bez očekávání a zjistím, že mě baví mnohem více než výborně hodnocené knihy. Přestože si hlavní hrdinka Lili neprochází lehkým obdobím, svůj příběh vypráví lehce, s humorem a s nadhledem. Umí si ze sebe udělat srandu a celkově přináší naději, že i těžké chvíle se dají zvládnou. Po všech těch ufňukaných románech, které jsem teď četla, mi tenhle prostě sedl.

Atara16
28.04.2023 3 z 5

Podle názvu jsem po knížce sáhla,ale neuchvatila mě.

Kristulda
25.10.2022 2 z 5

Za mě zklamání. Občas si přečtu tento typ knihy v mezidobí thrilleru atd. A vždy to rychlé odsypal a je to ala červená knihovna však víte. Ale tady jsem se musela nutit číst, postavy mi nepřirostly k srdci, byly nijaké,bylo to ploché. Nebyl tam rozvinutý ani nějaký silný příběh ani žádná pořádná romantika. Hlavní postavy ani nebyly rozvinuté, milé byly akorát děti. Přišlo mi to jak kniha na rychlo psaná, ta kniha ve mě nevzbudila ani emoci, ale měla když Lily zemřel manžel a příběh měl být silný. No co už občas se taková kniha vyskytne.

Zuzulinka
19.01.2022 4 z 5

Zajímavá kniha. Lehce předvídatelná, ale čtivá. Doporučuji přečíst!

Simona99
16.08.2021 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení... :-)

Medvědářka
16.07.2021 4 z 5

Když nemáte potřebu někam spěchat, tak si přečtěte tuhle knihu.
Dá vám nahlédnout pod pokličku zahradničení, ale hlavně se setkáte s přátelskou partou lidí, které k sobě svede jeden zahradnický kurz.
Romantika zde hraje jen okrajovou záležitost, ale nevadí. Bylo to moc milé číst.

Amneris
08.07.2021 3 z 5

Taková příjemná oddychovka včetně návodů, jak pěstovat zeleninu :-D Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už se četlo samo. Jen škoda toho useknutého konce, čekala jsem velkou romantiku, ale vlastně to nevadilo.

takana
21.12.2020 3 z 5

Taková oddechovka, ale ten konec nic moc.

Ana72154
17.11.2020 3 z 5

Kniha se hezky četla, ale ten konec se mi zdál nedotažený (useknutý).

lusitta05
25.10.2020 3 z 5

Toto bola taká pohodovka. Taký koniec som nečakala, myslela som, že bude viac romantiky, ale vcelku mi to až tak nevadí. Bolo to milé, zábavné hlášky, čo ma rozosmievali, taký fajn príbeh matky malých detí. Ako keď si odskočíš od sporáka a ideš si dať niečo príjemné. Taký pocit som z toho mala.

Tereyciiik
28.09.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, krásná oddechovka, opravdu. Než jsem začala číst, bala jsem se, že to bude jen romantická slatanina, ale kupodivu mě to překvapilo, hodně jsem se nasmala a nemělo to vlastně ani přeslazený konec. Těším se na další z této série Srdcovky :-)

Tesset
18.09.2020 4 z 5

Tahle byla super. Žádná přeslazená romanťárna, naopak bych i ocenila, kdyby tam byl ten vztah více rozvedený. Nejvíc mi sedl ten styl humoru. Za mě paráda.

FairyD.
03.05.2020 2 z 5

Osobne ma kniha veľmi neoslovila, aj napriek niektorým dobrým a vtipným častiam. Vyčkávala som nejakú tu romantiku ale nejako sa k nej nedostali, mali plné ruky práce s pestovaním. Čakala som od toho viac.

lucakuca
14.03.2020 3 z 5

Čtivé, zábavné i motivační (už mám nakoupená semínka). Nikdy jsem netušila, že návody na pěstování zeleniny můžou být tak vtipné :-) "Od pohledu poznáte, kdy váš salát potřebuje zalít. Kdy je povadlý a unavený, dejte mu kapku napít, hned se vzpamatuje. Ledaže je vážně v depresi, v tom případě u něj poseďte, dokud se nebude cítit lépe."

Zomy
01.03.2020 2 z 5

Mě to zklamalo. Sice se to hezky čte, vedlejší postavy jsou příjemné, ale u hlavní hrdinky úplně ten posun k novým začátkům nevidím. Celou dobu nechce nic měnit, bojí se (což je pochopitelné) a nedělá nic pro to, aby něco opravdu změnilo.
Role Edwarda je naprosto vedlejší, vyskytuje se tam jen proto, aby byl po ruce pan Dokonalý a aby čtenářky věděly, že to dobře dopadne. Ale vztah Lily a Edwarda tu není nijak popisován, nevyvíjí se, chybí mi tu ta pravá romantika, ve kterou jsem doufala. Upřímně nevidím jediný důvod, proč se Edward do Lili zamiloval.

Nelička
18.12.2019 4 z 5

Super, super super. Knížka mě moc bavila, přesně tenhle styl psaní i vyprávění mám ráda. Několik lidských životů (dva - tři hlavní) se potká na kurzu zahradničení. Každý jen tam z jiného důvodu a přitom všichni ze stejného. Jasně, dalo se předvídat, jak asi hlavní postavy "skončí", ale o to víc musím pochválit malé napínavé drama během houpavého celkem jasného konce....

nani_nka
22.10.2019 4 z 5

Toto je jedna z tých kníh od ktorej veľa nečakáte a ona vás prekvapí. Knižku som si vybrala len na základe tej krásnej žltej obálky (slovenská verzia) i keď ma anotácia veľmi neohúrila. Veľmi neobľubujem knihy s tragickým či smutným dejom, ktorý som očakávala, keď som si prečítala, že hlavná hrdinka je čerstvá mladá vdova s dvoma deťmi. Ale niekedy netreba dať na prvý dojem, lebo Lilian bola vtipná, mierne sarkastická hrdinka, ktorej príbeh hovorí o tom ako sa ilustrátorka novej knihy o zelenine musí zúčastniť záhradkárskeho kurzu. A nie je to len Lilian, ktorú si obľúbite, ale aj všetky zvyšné postavy, ktoré sa mihnú v príbehu. Či už ide o jej ešte viac sarkastickú sestru, novú lásku - lektora kurzu či zvyšných účastníkov, nehovoriac o jej rozkošných dcérach.