Zahrada kostí

Zahrada kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352739/bmid_zahrada-kosti-oAJ-352739.jpg 4 490 490

Boston, současnost. Julia Hamillová zvelebuje zahradu svého starobylého domu a v kamenité půdě objeví zakopanou lidskou lebku. Patřila ženě a její kostra nese jasné známky násilné smrti. Kdo byla ta neznámá a co se jí přihodilo, však zůstává skryto v minulosti. Boston, 1830. Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač lékařské fakulty, je podezřelý z brutálních vražd dvou ošetřovatelek a lékaře. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni, která stejně jako on tajemného pachatele zahlédla. Rose Connollyová, půvabná sedmnáctiletá švadlena z chudinské čtvrti, se ale právem obává, že bude další obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bone Garden , 2007

Li@
08.12.2013 5 z 5

Jedno z nejlepších co jsem kdy četla! Nevím, čím to. Příběh děsivě krásný, ale smutný. Člověk se dozvěděl i něco málo faktů a rozhodně jsem ani netušila, kdo je ten netvor (nebudu spoiler). Doporučuji!

Jančislava
30.08.2013 5 z 5

Kniha pro mě byla zajímavá a poutavá. Střídání přítomnosti a minulosti mám ráda. Zajímavé pro mě bylo zdravotnictví v 19 století. Je pravda, že některé popisy byly velice reálné, ale to mi nevadilo. Knihu mohu doporučit, zápletka je pěkná a napínavá, kniha má spád.

Soptinka
27.07.2013 5 z 5

Ze začátku mne kniha odrazovala....vraždy a skoro detailní pitvy. Ale jak postupoval příběh, byla knížka čím dál tím více napínavá a nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Takže jednoduše řečeno knížka byla napínavá, šokující a nečekaná. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem a vřele doporučuji.

studentice
15.06.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla úplně jiná než ostatní knížky autorky. Zklamal mě konec, ta romantika na konci byla podle mě zbytečná

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Poslednou dobou som narážala na dosť pozitívne komentáre ku knihám Tess Gerritsenovej a tak som neodolala a do jednej z nich sa pustila.
Treba uznať, že ako oddychovka to bola dobrá voľba.
Kniha ponúka príbeh nie len o vraždách a záhadach, ale aj o spletitosti ľudských osudov, prelínajúcich sa z minulosti, do súčasnosti a to všetko zabalené aj do troška romantiky, ktorá nerobí z knihy žiadny lacný gýč.
Odporúčam a s radosťou si prečítam aj iné diela tejto autorky.

jaja64646460
06.05.2013 5 z 5

Super věc.Doporučuji.

Elllunka
29.04.2013 5 z 5

Musím sice dát za pravdu, že kniha obsahuje prvky červené knihovny a konec odehrávající se v současnosti lehce kazí ráz celé knihy..... přesto si myslím, že stojí za přečtení. Prolínání minulosti se současností je přehledné, zápletka velmi napínavá a samotný konec detektivní části nečekaný...

evasamankova
09.03.2013 5 z 5

Čtivá, napínavá stejně jako všechny knihy autorky. Výborné propojení současnosti s historií.

otula
27.01.2013 3 z 5

Sice se v životě držím ve všem spíš při ženských, než při chlapech, ale začínám mít pocit, že u spisovatelek mi to nesvědčí. Pozitivně hodnotím, že kniha čtenáře nenásilnou formou seznámí s lékařskou praxí 19. století a skutečnou postavou, Oliverem Wendellem Holmesem, autorem knihy Nakažlivost horečky omladnic, který jako první přišel s teorií, že se infekce přenáší nemytýma rukama lékařů. Ale opravdu je nutné, aby každý děj byl jen obalem kolem červené knihovny? Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale závěr knihy mne tak "dojal", že jsem musel ještě jednu ubrat.

Adriassa
20.10.2012 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Tess četla. Je naprosto skvělá a rozhodně doporučuji. Patří mezi mé tři nejoblíbenejší od Gerretsenové.

Marbulka
20.09.2012 5 z 5

Super knížka, čtivá, která zaujme...není to extra náročné čtení, ale skvěle se u ní odpočívá :)

eymi
03.08.2012

Vynikající kniha, napínavá od začátku až do konce. Vřele doporučuji.

evafort
22.07.2012

Výborná napínavá kniha, chvílemi trochu pro silné povahy, ale to i další knihy od T.Ger. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, doporučuju!

ondras666
14.06.2012 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Velice čtivá. Děj je výborný a navíc má i reálné základy. Velice překvapivý závěr. Vřele doporučuji.

Trina1
03.03.2012 5 z 5

Knížka je čtivá od začátku až do konce. Překvapivý závěr, skvělé čtení. Tess Gerritsenovou zařazuji k mým oblíbeným autorům.

CGY
29.02.2012 4 z 5

Opravdu dobré. Historické reálie podané velmi přesvědčivě. Příběh je přiměřeně komplikovaný a snadno uvěřitelný, velmi příjemně se to četlo.

zuzulique
12.01.2012 4 z 5

Nenáročné čítanie, ale príjemné, záhadné, samozrejme s happyendom :-)