Navždy pryč

Navždy pryč https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336136/bmid_navzdy-pryc-HjS-336136.jpg 4 101 101

Záhada Riley Paige série

Na venkovském předměstí Virginie se objevují mrtvé ženy, které jsou zabíjeny ohyzdným způsobem, a když je přivoláno FBI, je vyvedeno z míry. Sériový vrah je na svobodě, jeho frekvence se zvyšuje a oni ví, že existuje jen jediný agent, který je dost dobrý na to, aby tento případ rozluštil: Speciální Agentka Riley Paige. Riley je na placené dovolené, zotavuje se ze setkání se svým posledním sériovým vrahem a, protože je křehká, FBI se zdráhá využít její geniální mysl. Ale Riley, která potřebuje bojovat se svými vlastními démony, se zapojí a její pátrání ji zavede do znepokojivé kultury sběratelů panenek, do domovů rozvrácených rodin, a do nejtemnějšího zákoutí mysli vraha. Jak Riley odhaluje jednotlivé jeho části, uvědomuje si, že čelí vrahovi, který je zvrácenější, než si vůbec dokázala představit. Ve zběsilém honu s časem se ocitne na pokraji svých sil, může ztratit svou práci, její vlastní rodina je v nebezpečí a její křehká mysl kolabuje. Ale jak Riley Paige jednou převezme případ, nevzdá se. Je jím posedlá, zavádí ji do nejtemnějších koutů její vlastní mysli, zastře hranice mezi tím, kdo je lovec a kdo lovná zvěř. Po několika neočekávaných zápletkách ji její instinkt dovede k šokujícímu vyvrcholení, jaké si ani Riley sama nedokázala představit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Blake Pierce

Once Gone , 2015

metalan
06.04.2019 5 z 5

Hrozně mě kniha bavila,bylo to napínavé až do konce.,jen škoda, že není i knižní vydání v češtině..ráda bych si chtěla přečíst pokračování.tak snad někdy bude.

Fzuzik
16.03.2019 3 z 5

Námět je dobrý, ale musím bohužel ubrat hvězdy za hrůzný překlad e-knihy. :(

renefer
15.02.2019 2 z 5

Tak to bylo ubohé. Překlad jako z google translateru, některé věty nedávaly vůbec smysl, gramatické chyby, krkolomná slovní spojení...Aby toho nebylo dost, tak hlavní hrdinka je magor, do všeho se řítí po hlavě, problémy řeší alkoholem a zachraňuje jí její dospívající dcera. Hvězdička navíc pouze za námět.

JustWomen
29.12.2018 3 z 5

Začalo to skvěle, dobrá zápletka, postava Paige sympatická, ale nepoučitelná, ke konci se to vleklo sáhodlouhými popisy jejich depresí a zatýkáním každého muže, který se kolem objevil. A závěrečné vysvětlení, proč pachatel vlastně vraždil, bylo nevěrohodné. A opravdu nešlo přehlédnout spoustu chyb v českém překladu, škoda.

mauvais-ange
11.09.2018 4 z 5

Co se týká děje a zápletky, tak mi kniha přišla skvělá. Napětí gradovalo a byla psána dobrým stylem, když zavřu oči nad chybami v překladu v elektronické verzi. V čem jsem trochu na rozpacích, je postava agentky Paige. Na jednu stranu lidská a dokázala jsem se do ní vcítit, na druhou stranu v některých věcech moc bezhlavá a arogantní. Ale kdyby to byl muž, možná by to na mě tak nepůsobilo, nakonec to je k téhle práci nejspíš i částečně potřeba. Na konci mě ale zklamala, nepoučit se ze svých chyb, zvlášť když člověka málem stály život, je dost hloupé. A celkově konec byl takový rychlý, dopadení pachatele nebylo věnováno moc prostoru. Ale na to už jsem narazila u více detektivek. Díky zvědavosti jak se bude postava Riley Paige dále vyvíjet a "otevřenosti" jednoho případu mám ale chuť ve čtení série pokračovat a díky tomu dávám nakonec 4*.

Mergirus
10.07.2018 2 z 5

Tuhle knihu mi dcera omylem stáhla do mobilu. No, škoda. Byla bych radši, kdyby mě minula, a zhrozila jsem se, když jsem zjistila, že má ještě dalších sedm dílů a ještě jiné série!!! Hlavní hrdinka je velmi zvláštní. Netuším, co je na ní záhadného, ale je hloupá. Pokud už jednou padnu takhle do pasti, tak přece do stejné pasti nepolezu ještě dvakrát nebo třikrát?! Myslí si o někom, že je podezřelý a šup, už ho zabásne. A znova a znova. Bez nějakých omluv nebo žalob, prochází jí to. Blbost na entou. Ale budiž, to je možná můj problém, že mi nesedla hrdinka a příběh. Ale ta čeština!!! Nevím, jestli jsem měla nějakou divnou verzi, ale plně v to doufám, protože jinak bych za tohle chtěla vrátit peníze. Ženské přechylování jmen? Kdepak, to se zřejmě nevede. Že Marie je i české jméno a tudíž by se mělo skloňovat? Ne, půjdeme někam s Marie. O hrubkách a velkých písmenech tam, kde by být neměla (Zvláštní Agent, Důstojník), ani nemluvím. Tuto knihu opravdu vřele nedoporučuju, spíše radím - ruce a oči pryč od ní. Jedině že by se autor dalším dílem zlepšil.

Enny06
14.11.2017 5 z 5

Super čtení, hodně napínavé :)

Bohdana11
18.08.2017 3 z 5

Klasické čtení ó sériovém vrahovi jakých bylo napsáno mnoho.policistka se chovala nekontrolovatelně, až mě s tím štvala co to zase vyvádí, měla by jít na nějaký výcvik

Lordcz
05.03.2017

uplně vás to pohltí, dal jsem to ani ne za 24hodin.
už se těším na pokračování

Blake Pierce
americká