Záhada Longinova kopí

Záhada Longinova kopí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138511/bmid_zahada-longinova-kopi-FzI-138511.jpg 4 8 1

Když Ježíš visel na kříži, probodl mu římský setník Longinos kopím bok. Longinovo kopí se stalo nejposvátnější relikvií své doby. Jako tzv. „Svaté kopí“ měnilo v následujících dvou tisíciletích majitele z řad mocných, a ti věřili, že díky kopí třímají v rukou i osud lidstva.

Mytologie Záhady
Vydáno: , Triton

Secret of the Spear: The Mystery of the Spear of Longinus , 2005

Eicherik
23.07.2022 4 z 5

Poutavé vyprávění o jedné fascinující relikvii, která se někdy nazývá kopím osudu. Kniha je plná historických dat a údajů, takže není nouze o nějakou tu chybičku, ale celkové schéma je pojato velmi dobře a srozumitelně. Dobrodruh a záhadolog Alec Maclellan mě opět přesvědčil, že čas s jeho tvorbou není ztracený, takže určitě sáhnu i po jeho Duté zemi.
Citace: Skutečně ukryla ponorka U-530 Longinovo kopí v Antarktidě? Američtí a britští vládní představitelé, kteří provedli průzkum plavidla, shledali ve výpovědi kapitána Wermutha množství nesrovnalostí, než aby uvěřili, že účelem mise bylo pouze potápět spojenecké lodě v Jižním Atlantiku.

náboženské relikvie

1999  67%Agartha – ztracená podzemní říše