Dutá země – Záhada století

Dutá země – Záhada století https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58789/bmid_duta-zeme-zahada-stoleti-lYC-58789.jpg 3 12 1

Nejen vědci s napětím čekají na závěry chystaného mezinárodního průzkumu v Arktidě a Antarktidě. Má dát zásadní odpověď na otázku, zda je Země dutá. Tak prý uvnitř zeměkoule je prazvláštní svět se živými bytostmi, kterým svítí podivné slunce. Připomeňme, že o neprobádaných podzemních říších – jako je Agharta nebo Shambhala – se zmiňují už od šerověku lidských dějin mýty i náboženské spisy. Vědeckou teorii duté Země v novověku zformuloval jako první slavný astronom Edmund Halley, kterého připomíná nejen pojmenování legendární komety. Víc jak 200 let poté odborníci vášnivě diskutují, zda měl pravdu. Cožpak může být naše planeta dutá tak, jak ji podobně představuje globus? Alternativní vědecká hypotéza stála u zrodu multidisciplinárního výzkumu, do kterého se zapojují astronomové, geofyzici, seismografové i další specialisté.... celý text

Záhady
Vydáno: , Ivo Železný

The Hollow Earth Enigma , 1999

HTO
25.10.2012 1 z 5

Dobře se čtoucí kompilace na téma dutá Země. Když začnete obrazovou přílohou, zjistíte, že duté je kde co, jen v naší sluneční soustavě možná půltucet těles. Nu, to je toho – v politice má zase skoro každý dutou hlavu. A z téhož skoro podezírám autora: píše-li se na straně 12 o světově proslulém bestselleru Válečné vozy bohů, na vině je překladatel nebo redaktor ("Chariots of the Gods?" je česky i v originále Vzpomínky na budoucnost), ale ptá-li se na straně 13 v souvislosti s Dänikenovým popisem 37 cm široké šachty v Cheopsově pyramidě, zda je možné, aby byla vchodem do podzemního světa, napadá mne, jestli se zamyslel nad faktem, že se tou šachtou a) nedá prolézt a b) ústí asi 60 metrů nad zemí. Jaká škoda, že přes záplavu u nás vydávané záhadologické literatury zatím stále nevyšly její knihy z nejzákladnějších, totiž díla Charlese Forta, kterým začíná i tahle knížka.

Krásná je anotace nahoře, která praví, že „Alternativní vědecká hypotéza stála u zrodu multidisciplinárního výzkumu, do kterého se zapojují astronomové, geofyzici, SEISMOGRAFOVÉ i další specialisté.“ Když jsou u toho seismografové, to jistě něco vyzkoumají! Mě napadlo, že obyvatelé kontinentu Mu se odstěhovali do Lemurie, protože se jim zdálo, že název jejich kontinentu je příliš krátký.

záhady Země (planeta)

1999  67%Agartha – ztracená podzemní říše