Záblesk světla

Záblesk světla https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291530/bmid_zablesk-svetla-sZR-291530.jpg 4 128 47

Léto roku 1990. Jones Riddell nedávno zbankrotoval a po neshodách s manželkou se rozhodli pro dočasné odloučení. Teď přivádí svého syna Trevora do Riddell House, monumentálního rodinného sídlo vypínajícího se nad rozlehlém pozemku nad Pugetovým zálivem u Seattlu, jehož výstavbě kdysi padl za oběť čarokrásný les. Jones sem přichází s jediným cílem – přesvědčit svého otce, trpícího Alzheimerovou chorobou, aby sídlo prodal. Záhadný a trochu i strašidelný dům je plný tajemství, a tak Trevor při zkoumání tajných schodišť a podzemních katakomb narazí na ducha, který má s domem své plány – přírodě vrátit to, oč byla obrána. Chlapci však nikdo krom jeho dědečka nevěří. Jeho odvaha postavit se tváří v tvář temné minulosti svých ziskuchtivých předků se však ukáže být jedinou možností, jak celou rodinu zachránit…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Sudden Light , 2014

ladyfromskye
18.12.2016 3 z 5

Pro mě bohužel obrovské zklamání. Cíleně jsem si do knihkupectví pro knížku šla, sotva vyšla: všechno naznačovalo tomu, že to bude jeden z klenotů v mé knihovně. Leč, bohužel, Garth Stein nenapsal příběh, který by mě dostatečně zasáhl.

Týnka31
12.12.2016 5 z 5

Velmi zajímavý příběh! Moc se mi líbila forma jakou je napsaný, úplně mě to vtáhlo do děje! Doporučuji!

Liduka
01.12.2016 5 z 5

Moc hezká kniha. Z prvu jsem se nemohla nějak začíst, ale postupně se začal příběh pěkně odvíjet. S pomocí ztracených deníků a ducha svého předka se hlavní hrdina dozvěděl, co se vlastně v minulosti všechno stalo. Například za jakých okolností vlastně zemřela jeho babička a proč děda vyhnal svého syna z domu. Z postav jsem nesnášela Serenu, hlavně to její chování k otci. Na konci však čtenář pochopil, proč tomu tak bylo. Jediné co mi přišlo zvláštní byl důvod duchova zůstání v domě. Čekala jsem asi nějaký trochu jiný-lepší. Nicméně knihu mohu jen doporučit

Tinuszka
23.10.2016

Celkem nuda, zdlouhave a moc pruhledne...

Leili
05.10.2016 5 z 5

Kniha mě bavila, čtivě napsaný příběh, kde bylo těžké odhadnout konec.

JanaDor
21.08.2016 5 z 5

Román, kde v rodinném sídle figurují duchové, jsem si přečetla moc ráda.
Autorův styl je čtivý, lehký a přirozený. Podařilo se mu přesvědčit mě, že Trevor sedí vedle a vypraví jenom pro mě. Dokázal odkrýt charaktery postav a naznačit, že to není všechno a já se zvědavostí rychle četla, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Celkově se mi to moc líbilo. Mám ráda rodinné romány, která skrývají tajemství několika pokolení. Zde je to zpestřeno duchem, který nenajde klidu, pokud nesplní svůj slib. A to je navrátit přírodě, co je její.

milunka21
08.08.2016 5 z 5

Žasla jsem nad začátkem, ale styl autora se mi moc líbil.Kniha ale asi nebude pro každého. :-)