Za zdmi

Za zdmi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387997/bmid_za-zdmi-uUR-387997.jpg 4 347 128

Kristy má pocit, že uvízla na mrtvém bodě. Aby uživila dospívajícího syna Ryana a nemocného otce, zůstává v práci, která ji čím dál víc vyčerpává: coby zaměstnankyně texaské věznice je totiž dennodenně v kontaktu s lidmi, kteří spáchali ty nejhůře představitelné věci a jsou odsouzeni k trestu smrti. Když se seznámí s Lancem, který Ryana učí džudo, věří, že by se její život mohl konečně obrátit k lepšímu. Naneštěstí se záhy ukáže, že Lance je monstrum; začne ji týrat jak psychicky, tak fyzicky. Pro Kristy je nemyslitelné, že by své trápení přiznala synovi nebo otci, a její jedinou oporou se paradoxně stává Clifton, vězeň čekající na popravu za zabití svých dvou dětí. Jenže ten toho zpoza zdí své cely zmůže jen pramálo. A Kristy se sama musí rozhodnout, kolik si toho ještě nechá líbit …... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Walls , 2017

dominika2585
10.04.2019 5 z 5

Knihy z vězeňského prostředí mám velmi ráda. Za zdmi je skvělý thriller, který udržuje čtenáře v napětí po celou dobu příběhu. Kristy mi bylo líto, Lance jsem si oblíbila a pak nemohla věřit tomu, co čtu. Kniha nutí k zamyšlení se nad otázkou zda je trest smrti spravedlivý nebo ne. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jestli byl Cliffton skutečně vinný nebo ne. Já mu tedy věřila.

Kamilajznik
04.04.2019 5 z 5

Super kniha. Napinavy,neuveritelny, dechberouci pribeh. Doporucuji!

jiri77
31.03.2019 4 z 5

Dobře napsaný thriller,který mě držel neustále v napětí jak to dopadne. Trochu toho přemýšlení o trestu smrti.

Šánka
13.03.2019 5 z 5

Thriller to byl perfektní, ale strašně mě mrzí, že jsem porušila svůj zákaz pročítání komentářů v průběhu četby. Připravila jsem se tak o pár překvapení, no jsem holka nepoučitelná :-(.
Líbila se mně i autorčina prvotina Panenka, ale tohle bylo výborné a velmi dramatické čtení, i když mi u něj nebylo moc příjemně. Nad závěrem i celým vyústěním příběhu se dá hodně přemýšlet a téma trestu smrti je určitě na velkou diskuzi....
Doporučuji si přečíst i autorčino poděkování, které má k příběhu až dojemnou vazbu.

LeHor
12.03.2019 5 z 5

Doporučuji. Čtivé a napínavé, kniha přečtena díky ČV. V poděkování je zmínka o autorčině matce a jejím životě.

Januli
10.03.2019 4 z 5

Zajímavé prostředí ve kterém Kristy pracovala. Já osobně jsem si během čtení kladla otázku jestli trest smrti ani ci ne... ale jinak se mi kniha četla dobře a má pro mě dva konce dobrý(Kristy) i špatný(Cliff). A vždy, když čtu knihu s touhle tematikou kdy
je násilí páchané na ženě vlastním manželem, tak ty zeny prostě nepochopím... Ano, chápu, že jim vyhrožují ublížením rodině nebo se bojí že jim neuvěří.
SPOILER:
Zajímalo by mě, jak se bývalá manželka Lance dokázala s ním rozvést.

4xbabča
09.03.2019 5 z 5

Báječná kniha, která se krásně čte, napětí od začátku až do konce a nelze se od ní odtrhnout. Neobvyklé zaměstnání hrdinky knihy Kristy, doba zamilování se do partnera, z kterého se vyklube násilník těžkého kalibru, boj o život svůj a vlastních členů rodiny. Knize dávám plný počet hvězdiček a nelze nic jiného, než knihu doporučit k přečtení. Opravu to stojí za to!

MissCarter
05.03.2019 4 z 5

Velice sugestivní kniha.. na první zátah jsem se dostala zhruba do třetiny, než jsem uznala, že je čas jít spát a svůj večerní rituál před spaním jsem prováděla téměř po špičkách, abych nerozezlila svého vznětlivého přítele (a to jsem sama). Kniha vás naprosto vtáhne do děje. Ponurá atmosféra vězení a domova měnící se ve vězení, člověka pohltí. Plánování vraždy a vražda samotná byly dost rychlé, ale pak se děj zase urovnal a přišlo ono napětí a dokonce i kapka dojetí, co se týče na smrt odsouzeného Cliftona.

Liduka
03.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Začátek měl spíše nádech romantiky (pokud pominu to prostředí ve vězení). Od druhé třetiny knihy mě začalo mrazit v zádech a čekala jsem, co bude dál. SPOILER: Poté co Kristy Lance zabila jsem nedokázala knihu pustit z ruky a trnula, jak to pro Kristy vlastně skončí. Konec byl ale bravurní. Jen mě mrzí, že Clifton musel zemřít, aniž by se autorka zmínila, jak to dopadlo s jeho očištěním.

kinsey
03.03.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se toho bála ale nakonec se mi knížka moc líbila. Dokonce i po dlouhé době jsem byla spokojená s koncem....

Svatopluk
23.02.2019

Tuto knihu jsem koupil manzelce a nez ji skoncila nocni smena tak jsem si ji precetl.Je to velice poutavy pribeh s dobrym koncem ktery poukazuje na velice ozehave tema co dokaze spatna vychova a jaky jsou nekteri chlapy srabi.Je smutne ze se toto deje kazdy den akorat za jinych okolnosti na scene zivota.

Zdenas5
16.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, zajímavá a napínavá od začátku až do konce. Zajímavý byl i pohled do vězení a na Kristinu práci, ale i pohled na americkou justici a problém trestu smrti. Ironií bylo, že to všechno pomohlo Kristy spáchat dokonalý zločin.

hzd
06.02.2019 5 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy, normálně bych po takové knížce asi nesáhla. Knihy odehrávající ve vězení rozhodně nevyhledávám, ale tahle knížka byla opravdu pecka. Napínavá od začátku až do konce. Všem můžu jen doporučit.

perpe2a
04.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Trochu psychologická, trochu ženská, trochu romantická a trochu napínavá. Prostě takový fajn koktejl, který způsobí, že jakmile začnete číst, nepřestanete až do poslední stránky a budete napnutí jak struna od houslí, jak to vše dopadne. Je to strhující, nečekané, překvapivé a super čtivé. Za mě po delší době kniha, které dávám plný počet hvězdiček a že já s nimi tedy šetřím :-) Rozhodně stojí za přečtení.

Ophelie
02.02.2019 5 z 5

Od knihy jsem upřímně měla malá očekávání, která byla překonána. Napínavý a velmi zajímavý příběh, téma, které mi trochu připomínalo knihu Za zavřenými dveřmi, ale zde jinak zpracováno, pojato. Po přečtení jsem nad knihou ještě dlouho přemýšlela...odsoudit hlavní hrdinku za její čin - ano či ne? Pro mě velmi dobré čtení.

Urbana
27.01.2019 5 z 5

Nedala se odložit, kniha plná napětí a dramat, být možnost více * ..... nešetřila bych, tak se mně kniha líbila.

Marketa1994
26.01.2019 5 z 5

Skvěle napsáno.
Vše člověku kompletně dojde po dočtení poděkování..

Ivulka432
25.01.2019 5 z 5

Skoro k neuvěření, že takový člověk může existovat! Zažila jsem, takže vím, že existují a chovají se přesně takto "nenápadně". Za mě plný počet bodů a výborné čtení.

Ester71
19.01.2019 5 z 5

No tedy, to byla smršť! V jednu chvíli jsem myslela, že půjde o sladkobolný příběh, ale po otočení pár stránek jsem překvapením otevřela pusu a zavřela ji až po dočtení. Za mě šest hvězdiček...

Dresia
18.01.2019 5 z 5

Tohle mě dostalo. Navzdory brutalitě byla z knihy cítit velká láska, v rodině. Když jsem si přečetla doslov o mamince, rozbrečelo mě to.
POZOR SPOILER
„Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem!“
(Vyšší princip)