Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4226 4226

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

monushka
28.09.2021 4 z 5

Tahle kniha, to byla síla. Příběh byl až neuvěřitelný a bylo mi z něj hodně úzko.

Raddkaa
25.09.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi... Kniha je napsaná velmi výborně, dokážete se snadno vcítit do hlavní hrdinky a všechny ty hrozné hrůzy prožíváte spolu s ní, navíc autorka opravdu výstižně popsala chování a mysl psychopata a o to kniha je děsivější. Zajímavé mi také přišlo jakou roli v knize hrála sestra hlavní hrdinky. Kniha byla napínavá a mrazivá až do posledního řádku. Prolínání minulosti a přítomnosti mi nevadilo. Vše nakonec do sebe zapadlo jak mělo. Takže pokud milujete thrillery tak tuto knihu doporučuji přečíst.

katynka78
22.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento thriller považuji doposud za jeden z nejlepších, který popisuje psychické týrání blízké osoby, která by měla být spíše chráněna a milována než držena pošahanými úmysly v šachu.
Díky této knize jsem naplno pochopila pocity psychicky týrané ženy a také jsem se snažila
pochopit, proč to ten psychopat dělá.
Tu kapitolu, kde popisuje počátky svého vnitřního zla, považuju za naprosto klíčovou, protože je v ní pravda, ze které mrazí a která vám nedá spát.
Naprosto brilantní popis veškerých událostí, že jsem se sama cítila velice beznadějně a netušila, jak z toho ven. Ale stejně jako Grace bych určitě bojovala a tím pádem jsem jí držela pěsti.
Závěr skvostný!!!!
Tuto knihu jsem měla půjčenou od kolegyně z práce a díky ní jsem našla další svou oblíbenou spisovatelku, od které si už nenechám nic ujít.

Doporučuju.

osman111
12.09.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale skvělé taky ne.
Už podle názvů víte, o čem kniha bude a po přečtení vlastně nezískáte nic navíc. Žádný šok, žádný zvrat. Víte, jak to dopadne a čekáte na něco, co nepřijde. Knížka plyne a najednou je konec. Mám pocit jakoby to byla pracovní verze, jen takový nástřel, který by byl po úpravách skvělý. Za mě zklamání, potenciál kniha měla velký.

Janadvorackova
12.09.2021 4 z 5

Tak to byl mazec.
Hlavní hrdinka nedostala od zmetka manžela ani jednu facku, ale asi si to velmi přála, protože ty ptákoviny, které ho v souvislosti s její budoucností napadaly, by vymyslel málokdo.
Raději se nevdávat, nemá so smysl :). Co když se z něj pak vyklube někdo jiný.

Příběh ubíhal ve dvou rovinách, které se na konci potkaly.
Řešení bylo hodně o náhodě, ale bavilo mě to.

EliskaD
03.09.2021 4 z 5

Tématem thrillerů bývají velmi často vraždy a takové příběhy beru vždy jako naprostou fikci, něco, co je od reality velmi vzdálené. Čtení o psychopatických vrazích mě obyčejně tolik emočně nezasáhne.
Tato kniha pro mě proto bylo daleko děsivější a znepokojivější, protože téma týraných žen není podle mého názoru tak ojedinělé a může se dít v mnoha rodinách, aniž by si toho okolí všimlo (i když tedy v této knize to byl opravdu hodně velký extrém). Příběh zpracován velmi napínavě a poutavě, soucítila jsem s Grace a celou dobu ji fandila. Ze samotného obsahu knihy mi ale moc dobře nebylo.
Celé to pro mě bylo o to mrazivější, že jsem knihu přečetla jen několik dní před vlastní svatbou. :-D

Michelleee
30.08.2021 5 z 5

Úžasný thriller. Střídání minulosti a přítomnosti mě vždycky baví.

Speedy076
29.08.2021 5 z 5

Zase jeden z titulů, u kterých nemůžete přestat číst. Opravdu velice povedený thriller, který vás zavádí do života nic netušící Grace a jejího psychopatického manžela Jacka. Opravdu hodně doporučuji všem věrným fanouškům thrillerů.

Ivanule
29.08.2021 5 z 5

Kniha se četla velice dobře, rychle a nedalo se od ní odtrhnout, protože pořád chcete vědět, jak to bude pokračovat a jak to dopadne. Příběh pojednává o Grace, její 18ti leté sestře Millie s Downovým syndromem a o Jackovi. Přišla svatba a vše se změnilo...

BlueTer
26.08.2021 3 z 5

Ani nevím, jak knihu hodnotit. Měla jsem ji přečtenou za dva dny, takže čtivá byla, ale to, o čem byla a jak byla napsána, no nebylo mi z toho vůbec dobře, a to nejsem žádná padavka. Trochu nechápu, jak lidé, co je znali rok nepřišli na to, že je něco špatně a žena, co je zná dva týdny na to hned přijde. Tahle kniha si určitě své příznivce najde, ale já bych jí asi doporučit nedokázala a znova přečíst? To už vůbec ne.

nikikostadinova
22.08.2021 4 z 5

Konečně jsem zase četla něco napínavýho. Naposledy jsem měla poslední pocity u Dívky ve vlaku. Stránky doslova mizely pod rukama. Akorát mi historie záporáka přišla místy povrchní, což je škoda.

krevetka79
16.08.2021 5 z 5

Brrr... Děsivý příběh, který je skvěle čtivě napsaný...
Střídání minulosti a přítomnosti přidává na napinavosti...
Během četby mi běhal mráz po zádech, necítila jsem se vůbec dobře....
Opravdu hodně povedený psychothriller.

xbone
13.08.2021 5 z 5

Skvěle napsaný thriller!

Anavi8912
10.08.2021 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Přečteno za jeden den. Určitě zařadím autorku mezi oblíbené . Vřele doporučuji.

Monyel
07.08.2021 3 z 5

Knize se rozhodně nedá upřít čtivost. Od prvních stran tušíme, ze je něco v domácnosti Grace a Jacka špatně. Kniha udržuje čtenáře v napětí, zatímco pomocí dvou časových linek pomalu odkrývá pozadí příběhu. I přes předvídatelný děj jsem byla zvědavá, jak se Grace ze složité situace dostane. Bohužel, příběh v druhé polovině knihy začal stagnovat. Pořád jsem čekala na něco zásadního, co by zápletce dodalo jiskru. To se však nestalo. Dalším slabým místem knihy pro mě byla postava Jacka a jeho nelogické chování. To jakým způsobem byla jeho osoba vyobrazena mi přišlo dost odfláknuté. Jako karikatura záporáka z nějakého béčkového filmu. Zakončení knihy nebylo špatné, ale bylo poměrně urychlené. Chyběl mi nějaký dovětek k situaci hlavních postav a jak se vše vyřešilo. Knihu jako takovou hodnotím kladně. Jedná se o nenáročné čtení, které rychle uteče. V rámci tohoto žánru, jsou tu však daleko lepší knihy.

TerezaaBaarova
07.08.2021 5 z 5

Ze začátku se může zdát, že půjde o prvoplánový thriller o domácím násilí. Chyba. Vše je tak dobře napsáno, podrobně vysvětleno a graduje, že musíme číst dál a knihu neodložit. Opravdu dobře napsaný psychothriller.

Celou dobu jsem hlavní hrdince Grace držela palce a premýšlela, jak to vše provede!
Při posledním odstavci mi přeletěla husí kůže po těle.

hlentilka
04.08.2021 5 z 5

Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, přečetla jsem ji za jeden den. Výborná, jen konec mě trochu zklamal.

stesti.s.knihou
03.08.2021 2 z 5

Má první zkušenost s B. A. Paris. A bohužel formou audioknihy, protože načtení celého příběhu paní Simonou Pekovou mi absolutně zkazilo celý dojem z knihy :/
Krátce k ději: hlavní hrdinka Grace žije ve zdánlivě spokojeném manželství s úspěšným právníkem Jackem. Žijí ve velkém domě, pravidelně jezdí na luxusní dovolené do Thajska, mezi přáteli jsou bráni za ideální a ukázkový manželský pár. Avšak realita za zavřenými dveřmi je naprosto odlišná.
V knize se prolínají dvě časové linky, minulost a přítomnost, které se postupně přibližují, až se v závěru protnou. Minulost líčí Gracino seznámení s Jackem, počátky a vývoj vztahu; současnost ukazuje, kam se jejich manželství po poměrně krátké době dostalo. A právě prolínání časových linek byl prvek, který se mi na celé knize líbil zřejmě nejvíce.
Celá zápletka mi přišla velice těžko uvěřitelná, nějak jsem nedokázala pochopit Jackovo chování, lhostejnost ostatních lidí či překvapivou inteligenci Graciny sestry. A korunu tomu nasadilo načtení celé knihy. Příběh je vyprávěn první osobou, tedy třicetiletou Grace, avšak knihu načetla šedesátiletá herečka, na jejímž hlase jde věk bohužel hodně poznat. Z její výslovnosti “Tááájska” jsem rostla a celková intonace byla velice nešťastná.
Mé první setkání s autorkou, rovněž ale také první setkání s naprosto katastrofálně načtenou audioknihou. Pokud máte tu možnost, kupte si knihu v normální papírové verzi, případně jako e-knihu, a věřím, že vaše hodnocení bude o dvě hvězdičky vyšší. Já bohužel hodnotím 2/5 a podotýkám, že to ani tak není chyba příběhu, jako spíš jeho interpretace.

Nikita65
01.08.2021 5 z 5

Skvělé, přečteno za 2 dny, napínavé, i když člověk tuší, jak to skončí, čte bez dechu dál

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Těším se na další díla