Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303650/bmid_za-valky-1914-sbohem-piccadilly-Xcz-303650.jpg 4 84 84

Za války série

Píše se rok 1914 a Velká Británie čelí válce. Život Hunterových, jejich dětí, služebnictva a sousedů už nikdy nebude jako dřív. Pro dvacetiletého Davida představuje válka možnost projevit hrdinství, ale když se jeho matka dozví, že narukoval, zlomí jí to srdce. Krásná Diana se seznámí s vikomtem Charlesem Wroughtonem a zdá se, že ji čeká šťastná budoucnost, ovšem svolí aristokratická rodina ke sňatku dědice s pouhou dcerou bankéře? Dianina sestra Sadie pomáhá cvičit koně, které armáda potřebuje na frontu… Nová trilogie Cynthie Harrod-Eagles, autorky populární Dynastie Morlandů, která si získala věrné čtenáře po celém světě!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Goodbye Piccadilly 1: War At Home, 1914 , 2014

klaudia2722
12.07.2017 3 z 5

Táto kniha ma nudila. Príliš veľa postáv a k tomu viac ako tristo strán, kde sa nedeje skoro nič. Takmer som knihu odložila, ale dozvedela som sa, že to má byť na pokračovanie. Pokiaľ áno, málo dynamický dej dáva logiku, ale kniha je len veľmi, veľmi hrubým úvodom. Skôr mi to niekedy pripadalo, ako keby som čítala učebnicu dejepisu o prvej svetovej vojne a na jej pozadí sa odohráva príbeh. Skutočne zaujímavých je snáď len posledných 20-30 strán, kedy sa konečne začne diať niečo podstatné. No, hádam bude pokračovanie lepšie...

1v8na
10.07.2017 3 z 5

Příběh je fajn, jen jsem s ním osobně měla problém - ale ten je čistě na mé straně - nikoliv na straně příběhu.
Potřebuju, aby příběh odsýpal a měl děj a u této knihy mi to chybělo.

katallinka
29.06.2017 5 z 5

Oblíbila jsem si televizní seriál Panství Downton a k této knize jsem přistupovala s tím, že by měla být podobně koncipovaná. Nezmýlila jsem se, jedná se opravdu o velmi pěkně popsané osudy lidí z vyšších tříd a jejich služebnictva. Všechny postavy mi byly hodně sympatické a jejich životní cesty zajímavé, takže jsem byla s knihou naprosto spokojená. Stejně jako ostatní, ale musím uznat, že množství podobných jmen bylo zarážející a místy trochu matoucí. Doufám, že další díl bude, co nejdříve, protože jinak se v něm asi budu dost ztrácet.

Šánka
07.05.2017 4 z 5

Líbilo se mně to, ságy mám ráda, ale přiznám se, že jsem se z počátku v těch postavách docela ztrácela a neustále se vracela k rodokmenu.
Později všechny vazby krásně zapadly a já byla pozvolna vtažena do pestrého děje. Příběh rozvětvené rodiny Hunterových a mnoha dalších postav mapuje období od začátku 1. sv. války, to nadšení a víru ve vítězství, ale i poznání, že ten jejich svět již nikdy nebude stejný.
Budu se těšit na pokračování, které by mělo letos vyjít.

bookcase
30.04.2017 5 z 5

Čtivá sága, těším se na další díl.

Luciska13
04.03.2017 4 z 5

Nazvala bych to Jane Austenovou za první světové války. Oddechovka, při které si každý odpočine, ale pořád jsem čekala nějakou zápletku, která se ne a ne dostavit. A potom tu byl menší zmatek se jmény. Beth, Beatie... Ale i tak si ráda přečtu další díly.

zuzana2599
21.12.2016 4 z 5

První díl rodinného dramatu, které se odehrává na pozadí první světové války. Tato britská autorka je známá svou mnohadílnou Dynastií Morlandů a ve stejném stylu začala psát tuto novou řadu. Určitě si ráda přečtu i další díl, tento první se mi docela líbil.