Za slobodu: stručné dejiny Izraela od počiatkov po Bar Kochbu

Za slobodu: stručné dejiny Izraela od počiatkov po Bar Kochbu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302566/bmid_za-slobodu-strucne-dejiny-izraela-o-qjY-302566.png 5 1 2

Prehľadné spracovanie dejín židovského národa od Abraháma po súčasnosť. Prehľadné mapky aj rodokmene uľahčujú orientáciu v Tóre.

Mikilip
29.06.2016

Aj mne sa táto kniha veľmi páči pre jej prostú prehľadnosť a stručnosť. Som za ňu vďačný!

newtory
28.06.2016 5 z 5

Zhodou okolností mi prešlo rukami dosť veľa (v rámci možností nášho 15 miliónového trhu) kníh s tematikou židovských dejín, ale s takýmto spracovaním (raz darmo v jednoduchosti je krása) som sa stretol po prvýkrát. Kniha je taká prehľadná a „čitateľná“, že je naozajstným umením sa v nej „stratiť“. Schematické a logické členenie textu vytlačené navyše pomerne veľkými písmenami a vynikajúce mapky a rodokmene hlavných postáv a predstaviteľov poskytujú perfektnú orientáciu v najstarších židovských dejinách. Vynikajúci vstup pre úplných začiatočníkov v tejto problematike, ale určite neurazí ani informovanejšieho čitateľa. Navyše je príjemným prekvapením, že sa taký zaujímavý titul objavil u pomerne neznámeho regionálneho vydavateľstva.
P.S. V knihe je tak trocha cítiť, (a je to na prospech veci) že autorka je pôvodnou profesiou matematička, pretože urobiť taký poriadok a prehľad v dejinách starého Izraela dokáže naozaj len niekto, kto má rád vo veciach jasno a predovšetkým poriadok.

judaismus dějiny Židů

Autorovy knížky