Za pět let

Za pět let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469949/bmid_za-pet-let-1KB-469949.jpeg 4 645 645

Dannie je špičková manhattanská právnička. Je ambiciózní, zvyklá uvažovat pragmaticky a žije spokojený a klidný život se svým přítelem Davidem, který ji právě požádal o ruku. Její nejlepší kamarádka Bella je její pravý opak – divoká bohémka, která se každý týden zamiluje do někoho jiného. V den zásnub se však Dannie zdá zvláštní a velmi živý sen. Vidí se v jiném bytě o pět let později s úplně jiným mužem. Po nějakém čase jí Bella představí svůj nový objev, architekta Aarona Gregoryho a muže z jejího snu. Dannie se stává svědkem toho, jak se Bella poprvé doopravdy zamiluje, a svoje tajemství si nechává pro sebe. Krátce potom se jí ale Bella svěří se zdrcující zprávou, která jim všem nadobro změní život. Za pět let je nezapomenutelný příběh lásky plný radosti, ale i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze nelítostného osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

In Five Years , 2020

LiLinka
24.04.2021 4 z 5

Podle anotace a recenzí od prvních čtenářů jsem čekala přeslazenou romanťárnu, fell good příběh, který slupnu jako malinu a odpočinu si u ní.

Ze začátku to tak vypadalo a já byla spokojená. Jenže pak přijde nečekaný zvrat a zrovna vesele se to nečte. To už jsem hltala jednu stránku za druhou, jenom abych se dozvěděla, jak to nakonec dopadne. No, pobrečela jsem si...

2688
23.04.2021 4 z 5

Příběh byl místama nezajímavý a měla jsem chuť přeskakovat ( neudělala jsem to) ...
Kdy Dannie občas otevřela pořádně oči tak by si ušetřila pár let svého života ....
Ohromně mě překvapil konec myslela jsem si že vím jak to skončí ale s poslední kapitolou mi padla pusa a proto také mé hodnocení je vysoké za ten konec ....

Mentolka78
23.04.2021 4 z 5

Ze zacatku oddychovka, pak o skutecnem zivote. Knizka se mi libila, ctiva, pohodova, az na zaver
...

VasnivaCtenarka
22.04.2021 4 z 5

Za pět let je docela útlá knížka, ale už od první stránky vás styl psaní Rebeccy docela pohltí. Čte se to jedním dechem. Jakmile jednou začnete číst, knihu přelouskáte raz dva, za jeden, maximálně dva večery.

Celý příběh je rozdělen do 41 kapitol a obsahuje také epilog s názvem Poté. Uvnitř kapitol můžete najít příjemné množství přímé řeči, takže pokud patříte k těm čtenářům, kteří nemají rádi dlouhé a ještě delší odstavce bez přímé řeči, mohu vás uklidnit.

V každé recenzi se musí zmínit klady, které kniha má. Já začnu tím největším kladem knihy – a tím je čtivost. Byla jsem nesmírně překvapena, s jakou lehkostí se příběh čte. Jak snadno oči plynuly po písmenkách a než se nadějete, jste v půlce knihy.

Kniha má jen pár hlavních postav, takže se v nich snadno orientujete, což jen dopomáhá právě k plynulému a ničím nerušenému čtení.

Všem postavám vdechla autorka poměrně uvěřitelné charaktery, stejně tak jako jejich životy.

Mám-li hodnotit promyšlenost děje, tak zde bych dala spíše průměrné hodnocení. Přestože se kniha četla moc dobře, tak příběh samotný mi přišel sice dobře promyšlený, to ano, ale lhala bych, kdybych nenapsala, že znám promyšlenější příběhy. Ale i přesto to bylo příjemné čtení a já vám můžu tuto knihu klidně doporučit.

Tempo příběhu hodnotím také pozitivně. V knize nebyly žádné momenty, při kterých by se čtenáři nudili. Žádná hluchá místa.

Takže ano, zkuste i vy tuhle knižní novinku. Myslím, že budete mile překvapeni.

DK197
20.04.2021 4 z 5

AUDIOKNIHA: Jednoznačně nečekané. Myslíte si, že dostane milostný román s trochou nadpřirozena. A on je román o přátelství s trochou nadpřirozena a silným tématem. Překvapivý závěr. Zdálo by se, že anotace je zavádějící, ale podle mě sedí a můžete se těšit na pár zvratů... Přes pozitiva a téma upozorním, že mi tempo přišlo pomalé (pokud vám to vadí) a zajímavé momenty střídá trochu vaty. A citlivější z lidí - připravte si kapesníčky.

Kantynka
19.04.2021 4 z 5

ze začátku jsem si říkala, že to bude taková typická romantická oddechovka a neměla jsem od toho moc velké očekávání, ale to, co přišlo pak, byla bomba. dostala jsem vlastně úplně jiný příběh než jsem ze začátku čekala a byla jsem nadšená, i když nebyl zrovna nejveselejší. tahle kniha není úplně tak o lásce jako spíš o velmi krásném přátelství a silných emocích. mně se to moc líbilo. i když byla knížka na mě až moc krátká a něco mi tam chybělo.

lisell
19.04.2021 4 z 5

Knížku jsem si pořizovala s tím, že půjde o odpočinkovou romantiku. Chyba lávky dámy a pánové. Probírá se zde hodně závažné téma, které mě na konci dost vzalo. Možná bych více rozvedla děj, protože na 232 stranách nejde dát hlavním postavám takový prostor, který by si zasloužily.

AnitVyk
18.04.2021 2 z 5

Upřímně, nejsem si vůbec jistá co napsat. Bylo to dlouhých 232 stran. Probíralo se vážné téma, ale příběh vlastně úplně o ničem. Takový nijaký. Hlavní hrdinka (už teď si nepamatuju její jméno) mi byla nesympatická. Vlastně všechny postavy v té knize. Celé to bylo napsané stylem co mi nesedl. Až chaoticky. Na to jakou to má propagaci... Ale obálka moc hezká.

MedvidekS
18.04.2021 2 z 5

Kniha má krásnou obálku a je skvěle propagovaná. Ale za mě bohužel zklamání. Nebavilo mě to, hlavní postava mi byla šíleně nesympatická, a celý děj mi přišel takový povrchní. Konec zvláštní...

Andy0892
17.04.2021 2 z 5

Upřímně můžu říct, že mě tato kniha zklamala. Zajímavá anotace a krásná obálka přitáhla pozornost, ale obsah už je něco jiného. Měla jsem vědět, že s počtem 230 stran, to žádný velký zázrak nebude. Po dočtení mám pocit jako bych s hlavní postavou spíše chodila do práce, než abych prožívala zajímavý příběh, který slibuje anotace. Za mě tedy velké zklamání.

PeťulaV.
15.04.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Jako jedna z mála mě okouzlila už svým přebalem a když jsem si pak přečetla recenze, musela jsem ji mít. Přečetla jsem ji za dva dny a musím říct, že mě úplně a naprosto dostala. Druhou polovinu jsem probrečela. Po přečtení recenzí o tom, jak vše dopadne jinak, než by většina čtenářů předpokládala, jsem si při čtení furt představovala, jak by děj mohl asi pokračovat. To, co se stalo, jsem opravdu nečekala vůbec. Knížka je nepředvídatelná, což se mi líbilo. Nebaví mě knihy, u kterých vím předem, co bude a jsou jak se říká "průhledné". Tahle je úplně jiná. Krásný a silný, velice emotivní příběh o bezmezné lásce dvou nerozlučných kamarádek, bezmoci, zoufalství a možná osudu? Obě dvě hrdinky, ač každá jiná, mě bavily. Dannie je ambiciózní právnička s nalajnovanou budoucností, vše se řídí plánem a Bella, ta je zas svobodomyslná, bezstarostná, stále akční a stále připravená cestovat, užívat si a zkrátka žít. Jediné, co mi trochu vadilo, byly neustále popisované názvy a čísla ulic, ale to je jen malý detail. V recenzích je pak často zmiňováno, že by knížka potřebovala více stránek, to si nemyslím. Příběh je dokončený, vše do sebe nádherně zapadne a ač bych si přála méně smutný konec, za mě nic nechybí. Tato knížka mě opravdu vzala za srdíčko a možná i proto, že jsem si tím samým v rodině prošla také, mě jak to říct.. úplně rozebrala, rozhodila a musím ji teď pár dní nechat vstřebat, prostě rozdýchat. Vzala mě víc, než jsem čekala a to se mi normálně nestává. Je to jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších knížek, ne-li ta nejhezčí, co jsem zatím četla a určitě doporučuji si ji přečíst, stojí za to.

jeny-v
15.04.2021 4 z 5

O knize je skoro vše popsáno a protože mě tato upoutávka oslovila, šla jsem do ní. Nelituji toho, hezké čtení, zajímavý námět a nádech tajemna, jak příběh Dannie, Davida, Belly a Aarona dopadne. Co se za těch pět let po "živém" snu stane s Dannie a ostatními hlavními postavami? Konec je smutný a s poslední větou nelze jinak než souhlasit - Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu.

Domčik
15.04.2021 3 z 5

Nějak nevím, co si myslet. Jako jedna z mála knih má nádherný přebal, to mě nalákalo hned. Oceňuji počet stránek, ale nějak mi přišlo, příběh plul tak nějak po povrchu. Příběh hezký, krásně se to četlo, i když smutný, ale čekala jsem od toho více. Chyběl mi ten pocit, kdy mě kniha vezme za srdce a další dny budu na ni myslet. Tady jsem to přečetla, pěkné, ale nějak to na mě nezapůsobilo tak, jak jsem dle reklam očekávala. Ale jinak za přečtení stojí.

ElikaBendova
15.04.2021 2 z 5

přečetla jsem ji během poloviny odpoledne, protože jsem ji viděla všude. dost mě nalákala anotace. Nebudu fanynka této knihy. Kdyby nevyšla, tak se vůbec nic nestane. Z toho námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Nehorázně mě štvou ty názvy jídel, značek, bufetů a všeho co nedokážu pomalu přečíst natož vyslovit. Byla jsem jednou z těch, kteří naletěli na masovou vyhypovanou mediální propagaci.

Kikina182
14.04.2021 4 z 5

Kniha Za pět let se mi moc líbila. Autorka rozhodně uměla překvapit! I když jsem si myslela, že vím, kam celá kniha směřuje, autorka mě vyvedla z omylu. Příběh je skutečně originální a plný nečekaných zvratů. I postavy jsou skvěle popsané. Akorát mě docela dost iritovalo chování hlavní hrdinky, vůbec mi nesedělo k povolání, které vykonávala. Přišlo mi to nereálné. Kromě toho se našlo ještě pár menších mušek, ale to jsou jen detaily. Za mě je kniha skvělá a určitě doporučuji všem fanouškům Jojo Moyes a všem, kteří mají rádi neotřelé romány.

Nikola_
13.04.2021 5 z 5

Miluju tuhle knihu. Už dlouho jsem nečetla nic takového, co by mě tak moc chytlo a nepustilo.. Silný a krásný příběh..

cerna7151
13.04.2021 4 z 5

Kniha se mi velmi dobře a hezky četla, i když to bylo smutné. Pro mě to byla jedna z těch knih, kdy jsem si říkala - ještě kousek, ještě jednu kapitolu a jdu spát... No, nedalo mi to a musela jsem ji dočíst.

Libi.livres
12.04.2021 5 z 5

Tato kniha mě přitahovala, hned od první chvíle, co jsem ji uviděla v knižních novinkách, a to nejen svojí krásnou snovou obálkou ale i tajuplným příběhem, od kterého jsem vůbec netušila, co očekávat. Přečetla jsem ji za jeden den hned poté, co jsem si ji koupila, jelikož se od ní nedalo odtrhnout. Byla jednak velmi čtivě a živě napsána, ale hlavně jsem už přímo bažila po tom dozvědět se, jak to dopadne a zda do sebe všechno zapadne, tak jak má, aniž by to byl nakonec úplný nesmysl... a voilá vše si opravdu sedlo a zapadlo, ale zároveň vlastně bylo vše úplně jinak, než se na začátku knihy mohlo zdát. Takže za mě velmi povedená kniha se zajímavým námětem a ještě zajímavějším rozuzlením, stejně tak krásný emotivní příběh o lásce, ale nikoliv jen té milostné, nýbrž přátelské jako nepřekonatelném poutu. Doporučuji všem, co mají rádi neobvyklé příběhy s trochou neuchopitelného tajemna v podobě síly a moci osudu!

LenRan
12.04.2021 5 z 5

Jedna z knih, na kterou jen tak nezapomenu. Je o lásce, ale není to milostný příběh. Je o přátelství, nemoci a bolesti a hlavně o tom, že neexistuje dokonalost a že věci nejsou vždy takové, jak se na první pohled zdají. Výborně napsané, velmi čtivé a k tomu krásná obálka i dobrý překlad. Doporučuji přečíst na jeden zátah.

lofasovec
12.04.2021 4 z 5

Vskutku zde je nutné konstatovat, že autorka se vymanila z úvodního neestetického hyperbolárního fatalismu a postupně strukturu příběhu dokázala rozvinout tak, aby vynikly všechny paramyšlenkové a desocializační aspekty. Musím vyzdvihnout elementární produkci literárních socio-ech, naopak negativně vnímám utrastrukrurální vize, které nemají příliš opodstatnění.

americké romány

Rebecca Serle