Za pět let

Za pět let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469949/bmid_za-pet-let-1KB-469949.jpeg 4 644 644

Dannie je špičková manhattanská právnička. Je ambiciózní, zvyklá uvažovat pragmaticky a žije spokojený a klidný život se svým přítelem Davidem, který ji právě požádal o ruku. Její nejlepší kamarádka Bella je její pravý opak – divoká bohémka, která se každý týden zamiluje do někoho jiného. V den zásnub se však Dannie zdá zvláštní a velmi živý sen. Vidí se v jiném bytě o pět let později s úplně jiným mužem. Po nějakém čase jí Bella představí svůj nový objev, architekta Aarona Gregoryho a muže z jejího snu. Dannie se stává svědkem toho, jak se Bella poprvé doopravdy zamiluje, a svoje tajemství si nechává pro sebe. Krátce potom se jí ale Bella svěří se zdrcující zprávou, která jim všem nadobro změní život. Za pět let je nezapomenutelný příběh lásky plný radosti, ale i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze nelítostného osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

In Five Years , 2020

Heli20
27.06.2021 5 z 5

Hluboký dojemný krásný příběh.Pěkně jsem si poplakala.

nada3314
24.06.2021 4 z 5

Krásný příběh o přátelství a lásce dvou kamarádek. Hezké letní oddechové čtení.

Anotace je opravdu zavádějící, ještě že jsem ji nečetla před čtením knihy. Jinak jsem si příběh užila a líbil se mi.

Dani3
20.06.2021

Silný příběh, na který jen tak nezapomenu.
Anotace je hodně zavádějící, kdybych věděla, o čem kniha skutečně bude, asi bych si ji vůbec nepůjčila. Do odpočinkové knihy to má opravdu daleko.

kytarka
18.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Celou dobu co jsem jí četla, tak se mi v hlavě promítal film. Tohle chci vidět na filmovém plátně!

Márinka
08.06.2021 3 z 5

Anotace skutečně neodpovídá obsahu. Místo fantaskna se čtenářům dostane nálož emocí. Druhá polovina je skutečně čtivější, než první. Stojí za to vydržet.

LintuShelly
07.06.2021 5 z 5

Ze začátku mi přišla kniha nudná, takový typický ženský jemný román. Donutila jsem se číst a číst a začal se odkrývat příběh plný přátelství, selhání, odhodlání, kdy ke konci dopadl, tak jak bych nečekala. Je to fajn oddechovka na klidné večery.

stajka
06.06.2021 4 z 5

Začátek mě přiliš nenadchl. Vypadalo to jako další plytký ženský román, ale pak se rozvinul hezký příběh obrovského přátelství.

Betty96
03.06.2021 3 z 5

Při čtení anotace jsem si říkala, že se jedná o typickou romantickou knihu. Chyba lávky. Anotace knihy neodpovídá ději. Romantická linka se svým způsobem odehrává na okraji příběhu. Přišlo mi zbytečné neustálé vyjmenovávání módních značek, názvů restaurací a ulic. Co se knize musí nechat - zaujme svou krásnou obálkou. Hlavním tématem knihy je síla pravého přátelství, ale také ohromné bolesti.

veronika8042
02.06.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, když jsem si přečetla o čem kniha je, tak jsem se těšila, jak to bude plynout, a co se bude dít. Nakonec jsem dostala úplně jiný příběh, který měl jinou tématiku . Co bude za 5 let, se vlastně vyjádřila jen v pár kapitolách, což je škoda. Myslela jsem, že se to rozvine jinak, nakonec to byla kniha o přátelství na život a na smrt. Takové odpočinkové čtení.

ptavichripkaa
02.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Anotace super. Začátek super, ale pak se to někde zvrtlo. Není to špatná kniha jen jsem očekávala jiný příběh, jiný konec. Člověk se těší na to NĚCO za pět let a ono přijde velké NIC. Nicméně dočíst se to dalo.

jarmar876
28.05.2021 3 z 5

Hezké odpočinkové čtení, i když se musím přiznat, že jsem čekala, že bude ještě víc odpočinkovější, že to bude čistý romantický příběh. Byla jsem proto příjemě překvapená, že to zas tak jednoduché není. Kniha se dobře četla, ale připadalo mi, že vyprávění nějak tok lapidární, jako by se autorce nechtělo moc rozepisovat... Byl to ale příjemně strávený čas s touto knihou.

alena9720
27.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Knížka mě velmi zklamala. Kdybych věděla, že bude půlka knihy o rakovině, nikdy bych si ji nekoupila. Podle anotace jsem čekala něco úplně jiného.

Heyhey
22.05.2021 3 z 5

Asi si přestanu číst anotace. Vždyť to říká něco jiného...

Daisuke
20.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Velký špatný. Toto není kniha pro fanoušky Jojo Moyesové, jak inzeruje obálka, ale spíše pro zoufalé fanynky Danielle Steel. Máte tu všechny rekvizity: New York, rakovinu, zaměstnanou profesionálku, které chybí láska, slečnu-diblíka, která jí k tomu prozření dovede, a dva chlapy, kteří se liší jako oheň a voda. S tím rozdílem, že zde jsou si vlastně dost podobní - oba dva jsou hodní, spolehliví a neuvěřitelně nudní. Tohle prosím není žádný moderní, chytrý společenský román, který by kombinoval romantiku, vtip a drama. Tahle kniha je zastydlá v raných devadesátkách. Kdyby byla zfilmovaná, dokážu si adaptaci živě představit někdy v sobotu odpoledne na TV Hallmark.

Jako trochu depresivní náhled do každodenní reality amerického občana působí chvíle, kdy si třiatřicetiletý diblíček (a navíc milionářská dcerka) poprvé v životě zařizuje kartičku zdravotního pojištění. A jinak je to samá naleštěná nuda, úspěšné kariéry, večeře v nóbl restauracích, kecy o nemovitostech a aby se neřeklo, tak také nějaká ta diverzita, aby si autorka mohla odškrnout pár kolonek.

ElikaS
15.05.2021 4 z 5

Musím říct, že tato knížka mě hodně překvapila. Očekávala jsem klasický romantický příběh s nějakou možná mystickou zápletkou. No a pletla jsem se. Já bych knížku ani necharakterizovala jako romantickou. Spíš než příběh o lásce, je to příběh o přátelství a o vyrovnávání se s nástrahami, které nám život připraví. I když se to podle anotace nezdá, knížka se mi líbila především proto, že byla ze života a nepřišla mi nereálná. Měla jsem trošku obavy z konce, ale za něj přidávám hvězdičku navíc, protože se mi moc líbilo, jak to do sebe všechno zapadlo. Navíc mě konec mile překvapil, což u knížek vždycky ocením.

MilackovaN
14.05.2021 5 z 5

Naprosto krásný příběh o přátelství dvou dívek. Četlo se to jedním dechem, ale ten konec mě trochu zklamal. Čekala bych ho více propracovanější, protože už od 20. stránky jsem se těšila, jak to vlastně dopadne a ve finále to skončilo hrozně rychle a tak nějak nijak.

Manifest blech
13.05.2021 1 z 5

Upřímně mne zklamala. Obálka je mnohem víc než celý obsah. A čekala jsem mnohem víc milostného příběhu.

Blaufik
13.05.2021 3 z 5

Rozhodně se nejedná o milostný příběh. Ne, tato fialová nádhera je příběhem o přátelství a i když byla na můj vkus moc strohá, a moc se mi nelíbil ani samotný závěr, který byl opravdu mimo, tak se mi kniha jakýmsi způsobem docela líbila. Rozhodně mě donutila přemýšlet a přiznám se, že mě donutila plakat. I když to od autorky byl takový malý kalkul, kterému jsem, bohužel, podlehla.

boeink
12.05.2021 5 z 5

Kniha má nejen krásnou obálku, mě se moc líbil i její obsah.

juliesze
12.05.2021 1 z 5

Nejdřív jsem dala odpad, ale pak jsem přidala hvěždičku za obálku a nápad s cestováním časem ve snu. Každopádně příběh byl pro mě úplně nerealistický, zápletka skoro žádná, údajný zvrat ve mě nevyvolal ani na vteřinu žádný pocit slitování. Výčet všecho jak z nějakého telefonního seznamu (objednali jsme si auto z půjčovny Hertz, ale nakonec jsme zvolili Avis, vyjmenovávání názvů restaurací oblečení nebo krému) - strašně mi to narušovalo čtení a hrozně mě to rozčilovalo. To byl skutečně product placement v knize? Hrozně jednoduchý jazyk - možná v té angličtině to bude lepší, ale toto fakt hrůza. Lituju, že jsem se nechala nalákat takovým marketingem a rozhodně to Moysové nesahalo ani po kotníky. Uf.

americké romány

Rebecca Serle