Za hranice komfortu: Přijměte nepohodlí a najděte své divoké, šťastné a zdravé já https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529274/bmid_za-hranice-komfortu-prijmete-nepoho-6593af8535d83.jpg 3 4 2

Jsme v mnoha ohledech pohodlnější než kdykoli předtím. Mohl by však být náš chráněný, teplotně řízený, přesycený a nepříliš náročný život ve skutečnosti jednou z hlavních příčin mnoha našich nejpalčivějších problémů s fyzickým a duševním zdravím? V tomto napínavém pátrání vyhledává oceňovaný novinář Michael Easter vizionáře žijící „mimo síť“, výzkumníky a průkopníky v oblasti duševní a tělesné kondice, kteří odhalují tajemství pro život přínosného řešení: diskomfortu. Cesta za pochopením naší evoluční touhy po výzvách ho zavede za špičkovým odborníkem na cvičení, který využívá starobylé japonské praktiky k formování šampionů; za špičkovým odborníkem na stravování, který inovativním způsobem pomáhá lidem vyhrát vnitřní bitvu nad hladem; do mystické země Bhútán, kde oxfordský ekonom a buddhistický vůdce ukazují světu, co nás může smrt naučit o štěstí; do venkovní laboratoře mladého neurovědce, který zjistil, že příroda testuje naši fyzickou a duševní odolnost způsobem, který rozvíjí kreativitu a zároveň tlumí vyhoření a úzkost; do odlehlého aljašského vnitrozemí na náročnou třiatřicetidenní loveckou výpravu, aby poznal tajemství „znovuzdivočení“ na jednom z posledních drsných míst na Zemi, a další. Cestou Easter odkrývá návod, jak využít sílu diskomfortu, který zásadně přispěje ke zlepšení našeho zdraví a štěstí a možná nám dokonce pomůže pochopit, co to znamená být člověkem. Kniha Za hranice komfortu je odvážnou výzvou k tomu, abyste vystoupili ze svého pohodlí a prozkoumali divočinu v sobě samých.... celý text

Literatura světová Literatura naučná
Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

The Comfort Crisis: Embrace Discomfort To Reclaim Your Wild, Happy, Healthy Self , 2021

flare
25.03.2024 5 z 5

At si kdo chce co chce rika..kdyby si z kazde kapitoly pouzil alespon 10% v zivote, tak se mas na svete o 10% lepe..dost veci je tam k veci,dost je filozofickych, nektere zbycne,nektere poucne..zalezi na kazdem z nas, jak k tomu pristoupi..

Booka
05.02.2024 odpad!

Sebechvalne, povrchni, radobykriticke blaboleni, ktere se tvari pro intelektove mene zdatne ctenare jako poucne. Ale kniha je o nicem.Co taky cekat od typka, ktery si nema po 3 hod. se svou pritelkyni co rici. Dneska uz pise knihy opravdu kazdej Jarda.

vývojová psychologie rozvoj osobnosti, osobní rozvoj psychohygiena

Autorovy knížky

2023  50%Za hranice komfortu: Přijměte nepohodlí a najděte své divoké, šťastné a zdravé já

Kniha Za hranice komfortu: Přijměte nepohodlí a najděte své divoké, šťastné a zdravé já je v