Za facku

Za facku https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162934/za-facku-162934.jpg 3 170 51

Když Zuzana pozná v knihovně, kde pracuje, spisovatele Matúše, který tam přišel na besedu, je jím okouzlená. Zaujme ji svými originálními názory, tím, jaký vzbuzuje respekt, ale hlavně něhou při jejich sbližování. Matúš se k ní nakonec nastěhuje a Zuzana teprve nyní poznává, že za originální názory považuje Matúš jen ty svoje, že respekt oplácí pohrdáním a něhu vnímá jako projev slabosti. Zuzana zprvu ustupuje, potlačuje své představy a přání, ale když přijde facka, je jí jasné, že takhle to dál nepůjde.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Za facku , 2013

monte
29.01.2018 4 z 5

Pohodová oddychovka

PetraChvílová
25.01.2018 1 z 5

Podle % jsem nečekala žádný zázrak, ale toto mne opravdu zklamalo. Téma by si zasloužilo lépe napsaný příběh. Plitké, jednosměrné, jediné plus, že se kniha dobře a rychle četla.

Jana K
19.11.2017 2 z 5

Od této knihy jsem rozhodně čekala víc. Určitě stále aktuální téma, na něž byla napsána již řada příběhů.
Ale tohle mi přišlo takové nijaké, nedotažené a nezáživné, příběh prostě uplynul a nedokázal mě zaujmout.
První kniha od této autorky, ale jestli bude následovat další nevím, zatím mě vůbec nepřesvědčila. Uvidím, možná jí dám ještě jednu šanci :-)

Marika Vanova
22.09.2017 4 z 5

Ani jsem od této knihy moc nečekala, ale překvapilo mě, jak se dobře četla.

Zuzanka46
13.03.2016 4 z 5

Velmi čtivě napsaná knížka, pro pohodové čtení :)
Jednu hvězdičku strhávám za to, že po knížce Ztracené, která mi doslova vyrazila dech, jsem očekávala od této autorky trošku víc. Myslím, že zrovna tohle téma by si to zasloužilo... Nicméně i tak se jedná o skvělou knížku, která určitě stojí za přečtení.

Helena Lacková
23.10.2015 5 z 5

Příběh života, čtivě napsané. Okdyž se snažíš přetvařovat sebevíc dříve nebo pozd+ji odhalíš pravou tvář

kneslova
20.09.2015 5 z 5

Perfektně napsáno, jako by to sama prožila, naprosto pravdivě, jak mnohým život může ukázat ...

sabca
16.08.2015 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Bohužel ukazuje jak je to i v životě chodí, že zamilovaná žena je slepá a nevidí, že je manipulována. Probudilo jí to až když dostala facku. Málem přišla o pěkný vztah, který měla s dcerou. Myslím, že kniha stojí za přečtení

Vendelína
05.02.2015 3 z 5

Nesedí mi příběhy o chudinkách, co se nechají zlomit manipulátorem, který si na nich zvedá sebevědomí. Kniha se ale četla dobře.

anais
16.12.2014 4 z 5

moc se mi líbila, jednoduché oddechové čtení

Petrulelll
19.11.2014 2 z 5

Na autorku jsem slyšela samou chválu, ale asi jsem sáhla po špatné knize, či co. Často jsem se přistila, že myslím na něco jiného a nevnímám děj. Než jsem se stihla začíst, tak byl konec. Hlavní postavy nesympatické, matka nezáživná, nijaká, Matúš arogantní nesympatický chlap, co si na každém třetím řádku zapaluje cigaretu.
Za mě nemůžu dát víc než 2*.

Beni
01.08.2014 4 z 5

Skvělá kniha, která přesně vystihuje, jak manipulativní zmetek je schopen zničit sebevědomou, milou, duševně krásnou ženu. A že žena je pro lásku vážně schopna udělat cokoliv - například potlačit samu sebe... ale i ženy mají své dno... děkuji za šťastný konec:-)

Ivy
25.07.2014 3 z 5

Celou dobu, co čtete čekáte, kdy už ji konečně uhodí a jak to bude dál. V tomhle ohledu jsem byla vcelku zklamaná, že se všechno odehrálo až ke konci knihy a na víc nezbyly stránky. Taky jsem to čekla o kapánek víc dramatičtější - přijde mi, že se to tam všechno řešilo tak nějak v poklidu. Ale i tak má kniha něco do sebe. Je to takové sáhodlouhé vyprávění. Pochopíte na tom situaci žen, které se dostávají do podobných situací.

Blanka78
18.06.2014

Ale jo šlo to

Ms.Iris
13.03.2014 3 z 5

Nepochopím ženy, ktoré sa nechajú ovplyvniť chlapom, ktoré zmenia svoj život tak aby sa to nemu páčilo, že žijú s človekom, ktorý ich nikdy neocení, nepochváli, neposunie ďalej..... páčilo sa mi však na hl. hrdinke, že po facke spravila konečne radikálnu zmenu a uvedomila sa, aj keď jej to uvedomenie trvalo na môj vkus veľmi dlho.

lenocka2013
18.02.2014 4 z 5

Jednoduchá kniha, mne sa velmi dobre citala.

Yvosek
01.02.2014 3 z 5

Knihu sem precetla behem 2hodinove cesty vlakem :-D pro me takova mala oddechovka od samich love story :-D

adelinka
12.01.2014 3 z 5

kniha na pár hodín...už som aj zabudla o čom bola, takže nejaký hlboký dojem nezanechá....ako klasická evitovka....rozvedená žena s dcérou....do jej života príde mladý muž, ktorý jej je veľmi sympatický, začnu spolu žiť a postupne si začína všímať jeho nedostatky a takisto si to všimne aj jej dcéra.....ako to dopadne, či nájde toho pravého alebo nie, si prečítajte....

Sobotikova
11.01.2014 4 z 5

Taková pěkná malá jednohubka :) Knížky od této slovenské autorky se mi líbí.

evasamankova
07.12.2013 3 z 5

Moje první kniha od této autorky a nebylo to špatné. Vcelku reálný pohled do jednoho vztahu, který mnohem více bere než dává. A někde na té cestě člověk ztrácí své skutečné já i ty nejvíc milované. Přesto na vyšší hodnocení by pro mě příběh musel být trochu víc rozvinutější i jít více do hloubky. Ale jak říkám, nebylo to špatné.