Z písku a popela

Z písku a popela https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360160/bmid_z-pisku-a-popela-YBt-360160.jpg 4 247 247

Angelo a Eva spolu vyrůstali a i když se považovali za víc než jen za bratra a sestru, nebylo jim souzeno spojit své životy. Ona byla totiž židovka a on toužil být vysvěcen na kněze. Jejich cesty nakonec spojí až válka. V Němci okupované Itálii je katolická církev jediná organizace, která se odváží chránit židovské obyvatelstvo. Angelo přemlouvá Evu, aby se ukryla v jednom římském klášteře, kde ji chce chránit až do příchodu amerických vojsk. Ovšem Eva odmítá jen čekat na vlastní záchranu – všichni kolem ní se snaží přispět k vítězství spravedlnosti a ona nechce stát stranou. A tak nastoupí pod falešným jménem jako sekretářka u kapitána von Essena – muže, který udělá cokoliv, aby zbavil Itálii židů. Začíná nebezpečná hra o život i naději na spasení. Z písku a popela je strhující milostný příběh lidí, kteří museli obětovat vše, aby si zachovali lidskost a důstojnost.... celý text

Romány Válečné Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

From Sand and Ash , 2016

Danago
27.03.2018 5 z 5

Válka byla hrozná. O válce v Itálii jsem moc nevěděla, ale bylo to hrozné jak všude jinde. Knížka je velice dobře napsaná. Je to silný příběh o hrůzách války ale i o velké vzájemné solidaritě a o tom jak si lidé dokáží pomáhat přes různé náboženské přesvědčení. Je zde hodně náboženství , hodně války a také hodně lásky . Lásky čisté a přitom zakázané. Knížka je smutná a dojemná a dotkne se čtenářovi duše. Moc se mi líbila.

Evina16
26.03.2018 5 z 5

Překrásný příběh lásky v hrozné době. Dávám plný počet hvězdiček, protože autorka a její kniha si je zaslouží. Ale neodpustím si ... vydavatel, který dá "do oběhu" knihu, ve které je téměř na každé straně jedna či více chyb a překlepů, by měl zvážit práci svého korektora a korektor by se měl stydět.

Zdenas5
03.03.2018 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, zajímavý střet křesťanského a židovského světa.

alexis818
24.02.2018 5 z 5

Krásná kniha,moc jsem se na přečtení tohoto příběhu těšila a moje očekávání bylo naplněno.Moc hezký příběh,který má i své poselství.Velmi doporučuji k přečtení.

zuzana2599
21.02.2018 5 z 5

Z písku a popela se taví sklo. Je jemné, krásné a křehké. Z písku a popela je i název této překrásné knihy. Kniha je stejně úchvatná a čistá jako sklo a její příběh je mimořádně silný, dojemný, nadčasový... Má mnoho přívlastků, no přináší hlavně poselství. Znovu připomínat lidem historii, aby svět už nikdy neopakoval svoje chyby. Úžasný příběh lásky zavede čtenáře do Říma a Florencie v době 2. světové války, kde se potkávají dva světy, židovka Eva a kněz Angelo...

evasamankova
28.01.2018 5 z 5

Krásný dojemný i smutný román. První třetina se odehrávala spíše v ospalejším tempu, ovšem zbytek bylo drama. Vtáhlo mě to, a až do poslední stránky nepustilo. Autorka jako vypravěčka byla jemná, působivá a velmi sympatická.

Rodaw
23.01.2018 4 z 5

Z PÍSKU A POPELA
Na čtení této knížky jsem se moc těšila, protože mi ji doporučila mamka - a to je VŽDYCKY záruka toho, že budu spokojená :-)
Když musím knížce udělit hodnocení, dám 4/5, proč ta jedna hvězdička dolů? Konec. Samozřejmě nebudu spoilerovat, nebojte a je mi té jediné "vady" líto, ale škoda... Mamka to vnímala stejně, ale možná jsme jediné, těžko říct. Nám ten konec do toho celého příběhu úplně nezapadl. Abych se vyvarovala spoilerům, nebudu Vám ani naznačovat proč, nicméně obě jsme očekávaly něco jiného. I když asi vím, že ten konec má ten náboženský podkres a to něco víc, i tak mi to úplně nesedělo. NICMÉNĚ knížku doporučuji, velmi doporučuji, moc doporučuji! Když pominu mé malinké ale ke konci, jedná se o brilantní záležitost. Amy Harmonová píše neuvěřitelně citlivě, čtivě a krásně. Ten sloh je dle mého vytříbený a vážně nádherný.
Příběh mě pohltil. Moc se mi líbí, že se autorka držela historie, mnoho událostí z knihy jsem si zpětně dohledávala a mrazilo mě u toho v zádech. Nevěděla jsem, co všechno se v Itálii dělo a hlavně jedna událost mě velmi zasáhla a při čtení odborných historických článků mi nebylo vůbec dobře...
Naši hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí, strašně jsem jim fandila a držela jim pěsti. Tahle zakázaná láska mě neskutečně bavila a hlavně jsem jí uvěřila, což jsem ocenila asi nejvíc. Atmosféra v knize houstne každou stránkou, člověk má pocit, jakoby i on byl židem a neustále víc a víc cítil tu nenávist kolem sebe.
Velký důraz je tu kladen na náboženství. Pro mě bylo velmi obohacující vidět kontrast katolické víry a víry židů a obdivuju všechny katolíky, kteří židům tenkrát v Itálii pomáhali....
Příběhem jsem žila, pohltil mě. Za mě osobně trošku škoda toho konce, ale nenechte si tuto knížku ujít, stojí za to. :-)

Quantenera
21.01.2018 5 z 5

Nádherný a zároveň smutný příběh, který je velmi silný a dává nám možnost nahlédnout na válku z pohledu Italů. Od druhé poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem se nutně potřebovala dozvědět, jak to dopadne s osudy obou hlavních hrdinů.

ivca7265
21.01.2018 5 z 5

Příběh plný bolesti, utrpení, zoufalství, ale také odvahy, přátelství, lásky a víry.

Lkova
28.12.2017 5 z 5

Hodně mě překvapuje, že se jedná o první a zatím jedinou knihu od Amy Harmon, která se přeložila do češtiny. V mém případě je to její pátá kniha, a zas je to něco jiného. Podle mého názoru přesně to z ní dělá Paní spisovatelku, protože má takový styl psaní, kterým si vás získá a je jedno, jestli píše historický příběh, nebo fantasy.
Začátek knihy je mírný, kdy postavy čelí hlavně novým Italským zákonům proti Židům a to se nic moc dělat nedalo. Akorát se přizpůsobit. "Jak se můžu dohodnout na kompromisu s lidmi, kteří nechtějí, abych existoval? Oni chtějí, abychom všichni zmizeli. Nemůžu se přece přizpůsobit smrti!... Rok 1938 byl pro židy velmi zlý. Rok 1939 byl ještě horší." A pak už čtete se zatajeným dechem.
Je to o náboženství, je to o přežití, je to o odvaze... je to o lásce, prostě Angelo a Eva, k tomu nemám co dodat. Pokud na knihu narazíte, tak neváhejte.

Tenebien
03.12.2017 4 z 5

Zatím vše, co jsem od Amy Harmon četla, se mi líbilo. Má obrovský talent. Její příběhy jsou vždycky strašně poetické. Z písku a popela nebylo výjimkou.
Italští Židé to měli během 2. světové války o malinko lehčí než ti ze severu, takže neuvidíme tolik hrůzyplných scén. Ovšem ty, které se objevily, byly silné. Transport římských Židů na sever byl jednou takovou scénou.
Někdo by mohl říct, že kniha je pomalá, ale já si to vážně užila.
A láska Angela a Batshevy (Evy) byla krásná.
A jak už tu teď Rodaw napsala, taky bych ten konec brala malinko jinačí. Musela jsem to sem teď doplnit, protože to je opravdu jediná chyba knihy...
(čteno v originále)