Z neznámého světa a další příběhy

Z neznámého světa a další příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378569/bmid_z-neznameho-sveta-a-dalsi-povidky-kpZ-378569.jpg 4 157 36

Komiksová adaptace povídek H. P. Lovecrafta. Sugestivní, atmosférické černobílé kresby nizozemského malíře Erika Krieka dokáží uchopit a nést temné poselství hororových příběhů klasika žánru H. P. Lovecrafta. Navodit hrůzu, strach a blízkost neznámé prázdnoty, ze které člověk nakrátko vystoupil a je si vědom, že se musí dříve nebo později ponořit zpět. Nejvlivnější hororový spisovatel 20. století se tak dočkal fascinujícího výtvarného ztvárnění svých temných vizí. Z neznámého světa a další příběhy holandského kreslíře Erika Krieka je komiks s jedním z nejdokonalejších vizuálních provedení, jakých se zatím král hororu H. P. dočkal. Původní chuť, ba nebojme se v tomto případě říci i pachuť, zůstává dokonale zachována, i když se autorovi daří vyhýbat se přílišné doslovnosti. V jeho černobílé kresbě zůstává čirá esence strachu nezměněna a stejně intenzivní. Adaptaci Erika Krieka docení všichni milovníci žánru hororu, ale i milovníci komiksů. Pro české vydání autor osobně připravuje novou variantu obálky.... celý text

Horory Komiksy Povídky
Vydáno: , Argo

Het onzienbare en andere verhalen , 2012

Kortexo
17.03.2019 5 z 5

Skvělé grafické zpracování nejznámějších děl Lovecrafta.Kniha, která mnoho čtenářů přivede k jeho knihám, což je nejpodstatnější...

QEDS
15.01.2019 5 z 5

Velice dobrá kniha. Komiks je pěkně nakreslený, děj kopíruje povídky autora, takže člověk má možnost podívat se na tento svět jinýma očima.

MisaSutcliff
12.01.2019 4 z 5

Tohle prostě jo. Nevěřila bych, že je to možné, ale Lovecraftovo nepopsatelno může fungovat i v komiksu. Kriekův styl kresby a černobílé lazení povídkám sedly jak prdel na hrnec až jsem trochu měla pocit, jako bych se do té doby sama přenesla. Výběr povídek je také skvělý, osobně jsem se nejvíce bála o Barvu z kosmu, ale zbytečně, byla působivá. Můj vnitřní fanoušek Lovecrafta je stále ohromen a pořád si výská nadšením, protože tohle se vážně povedlo.

evickakyticka
04.01.2019 5 z 5

Parádní. Jak už je u HPL zvykem. Některé obrázky jsou fakt pecka a celkově je to skvěle zpracované. Co dodat - kniha zaujme čestné místo v mé knihovně.

OldaB
01.01.2019 5 z 5

Výborné. Po prvním prolistování to nevypadalo, ale autorovi se parádně podařilo navodit atmosféru neznámé hrůzy. Kresba k tomu skvěle sedne.

RaggamuffinSVK
04.11.2018 5 z 5

K H. P. Lovecraftovi som sa dostal ešte ako dvanásťročný a to náhodou. Niekde som čítal o spisovateľovi, ktorého poviedky čitateľom otrasú a zavedú ho do najbizarnejších kútov strachu. Ako inak, musel som sa o tom presvedčiť na vlastnej koži. Na moje sklamanie však jediný výtlačok zbierky poviedok v lokálnej knižnici niekto nevrátil už roky. Avšak, krátko na to vyšla zbierka poviedok Outsider. A ja som sa konečne presvedčil, že tí, čo o Lovecraftovi hovorili ako o majstrovi hororu, mali naozaj pravdu.

Komiksové spracovanie jeho poviedok si neviem veľmi predstaviť čítať bez znalosti predlohy, aj keď atmosféra sa dá krájať, takže možno si aj takto nájde nových fanúšikov. Vernosť spracovania viem ľahko posúdiť, cítil som sa podobne, ako pri prvom listovaní Outsiderom. Škoda však je, že je komiks veľmi krátky a dokážete ho bez problémov celý prejsť na posedenie. Kresba je veľmi pekná, mnohokrát detailná. Rád by som ju ale videl farebnú, len pre porovnanie. Pokiaľ ste fanúšikom Lovecrafta, tu naozaj nemôžete spraviť chybu, jednoznačne odporúčam.

LadyCharlene
28.10.2018 5 z 5

Možná předešlé komentující překvapím. Lovecrafta jsem nečetla, chystám se k tomu a o jeho povídkách něco málo vím, ale i přesto, že jsem nic z jeho díla nečetla, komiks se mi opravdu velmi líbil. Nemyslím si, že to bylo nepochopitelné. Líbilo se mi, že jsou příběhy propojené a autor nám v průběhu děje dává různé nápovědy, čímž podněcuje napětí. Kresba je dramatická a pochmurná, barvy by to jen pokazily a text je vybraný správně, vše do sebe pasuje. Už se těším, až si zpracované povídky přečtu.

Disease
16.10.2018 5 z 5

Zdařilé adaptace pěti povídek Mistra. Jen teda ten Vyděděnec v zrcadle měl být nejak rozmazaný/zatemněný, takhle to bylo moc polopatické.

petrarka72
02.10.2018 5 z 5

Vynikající - a napínavé, ať už člověk Lovecraftovu předlohu člověk zná či nezná. O těch tekutých obličejích s propastmi místo očí se mi bude zdát...

qydko
24.09.2018 5 z 5

Skvostné :)

Miro.slav
24.09.2018 5 z 5

Makabrózne zhmotnená číra esencia lovecraftovského hororu. Teda, aspoň sčasti. Päť vybraných komiksových príbehov síce nepôsobí desivo, hoci ich knižné predlohy v človeku prebúdzajú zimomriavky. No to nemení nič na tom, že ide o fantastický počin. Možno z toho nejde strach, chlad, hnus a des, ale ide z toho detailne a majstrovsky zvládnutá pocta majstrovi kozmického hororu. Nebudem polemizovať o tom, ktoré poviedky by si viac zaslúžili takéto stvárnenie. Vydedenec je moja obľúbená. Farba z kozmu je moja obľúbená a mrazivo nechutná. Dagon je moja obľúbená a orgazmicky dokonalá. Z neznámeho sveta ... tá ma nejako neoslovila. Tieň nad Innsmouthom je moja obľúbená a temne znepokojivá. Teda 4/5 tejto komiksovej knihy naozaj stoja za to. Škoda len, že sa to tak rýchlo číta. Chcem ďalšie pokračovanie a viem čo by naozaj stálo za komiksové spracovanie. Určite Slávnosť, Hrôza v Dunwichi, Šepot v temnotách, Tieň z hlbín času, V horách šialenstva a Volanie Cthulhu. Áno, chcem mať komiksovo spracovaný celý Lovecraftov mýtus Cthulhu. No rovnako by som si vedel predstaviť aj príbehy o Randolphovi Carterovi, Biela loď či Celephais (a tak som si nakoniec aj zapolemizoval). Odporúčam.

GLDNMSK
09.09.2018 3 z 5

Kniha, která zcela nevyhnutelně vzbudí zájem fanoušků H.P.Lovecrafta - a přesně ti jsou cílovkou.
Pokud již neznáte (a nemilujete) povídky, jež obsahuje, těžko si vás Kriekova, ač zdařilá, interpretace získá. Fanouškům doporučuji poslední dvě vyzkoušet, fungují skvěle.
Obecně však kniha trpí nešťastnou volbou menšího formátu, než by jí slušelo a i volba prvních tří povídek slouží maximálně pro navození atmosféry pro závěrečné tango pro zbylé dvě.
Milá jednohubka.

Nevimm
05.09.2018 5 z 5

Mistr hororu v komiksu. Dagon by to bral 5ti blánami z 5ti blán.

encyklopedie
31.08.2018 5 z 5

...pro nás, znalce Lovecraftova díla je to jasná stovečka % ..... parádní kresba vystihuje myšlenky Lovecraftových "bububu" ...není co řešit

dalia1769
19.08.2018 4 z 5

Krásně graficky provedená kniha, i obálka je malé umělecké dílo. I povídky se mi líbily, je to moje první setkání s Lovecraftem a splnilo moje očekávání.

FireOfFilth
03.08.2018 3 z 5

Tento komiks bych určitě nedoporučil lidem, kteří jsou absolutně nepolíbení Lovecraftem, ale hlavně, kteří nečetli oněch patero povídek.
Graficky to je velice pěkně zpracováno, přesto to nepůsobí správně atmosféricky. Větší pocit bych z toho měl, kdyby to bylo graficky zpracováno podobně jako jiná kniha z Argokomiks, Cromwell Stone.
Tato kniha je spíš takový bonus k textové formě povídek. Čtenář pak může porovnat své fantazie s autorem tohoto komiksu.
Celkové hodnocení 60%

komiksy lovecraftovský horor

Část díla

Erik Kriek
nizozemská, 1966
2018  86%Z neznámého světa a další příběhy
2022  90%Psanec

Kniha Z neznámého světa a další příběhy je v