Z jej krvi

Z jej krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250242/mid_z-jej-krvi-250242.jpg 4 4 1

Román Z jej krvi je skutočný príbeh zachytávajúci rodovú líniu, z ktorej pochádza najznámejšia slovenská veštkyňa a liečiteľka Zana. Začína sa príbehom jej praprastarej matky Olívie, ktorú v jej dobe považovali za bosorku, liečiteľku a vedmu. Žila na hrane vtedajšej spoločnosti, s ľuďmi, a predsa bez nich, no šťastná so svojím manželom a synmi. Olívia zanechala prapravnučke obradný prsteň a podrobné zápisky s rodovými zaklínadlami a popismi, ukryté vo zvláštnej truhličke. Zane sa tieto rodinné poklady dostali do rúk po viac ako storočí a spolu so zdedeným darom jasnovidectva určili jej ďalšiu cestu životom. Zaninu životnú púť, nepochopenie rodiny, priúčanie sa i porozumenie inému svetu jej pomáhala prekonávať hrozenkovská bosorka Agáta, ktorá sa stala jej spriaznenou dušou a priateľkou. No aj v tých chvíľach Olívia držala ochrannú ruku nad svojou prapravnučkou a spoločne s vedmou Agátou jej pomáhala akceptovať skutočnosť, že je iná. Pretože aj Zana má krv bosoriek.... celý text

Dada077
16.01.2022 5 z 5

Celkom pekný príbeh, nevtieravý, čítal sa ľahko, vôňa bylinkového čaju sa pri tom stávala príjemnejšou.
úryvok:
"Bylinky predsa ovládam!"
"Ach, dieťa," zasmiala sa vedma. " A musíš porozumieť pokore," zdvihla karhajúco jedno obočie.
Zuzana sklopila oči a zašomrala: "Veď ja viem. Dobre bylinky poznám, ale neviem o nich všetko. Asi to ste mali na mysli."
"Presne tak. Musíš vedieť, kde rastú, pretože tu u mňa poznáš lúky a ten horný les, ale nebudeš tu žiť. Pôjdeš aj na iné miesta a všade budeš musieť liečivky vedieť nájsť, chápeš? A dokonale musíš ovládať, ktorá na čo slúži a ktorú ktorou možno nahradiť, pretože nie všade v prírode bude práve tá, ktorú budeš potrebovať."

duchovno životopisy, biografie esoterismus, ezoterika

Zana Saluber
slovenská