Z donucení

Z donucení https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182003/bmid_z-donuceni-Jy1-182003.jpg 4 118 31

Vášnivý milostný příběh zasazený do malebného prostředí tajemného a středověkého Švédska, plného rytířů a starobylých hradů. V nebezpečné době 14. století, kdy si nikdo nebyl ničím jist a ženská čest byla nade vše, je mladá a krásná Iliana, dcera bohatého statkáře, omylem unesena před příjezdem krále. Rytíři nevalné pověsti Markusi Järvovi a pravé ruce krále, člen jeho družiny přivede omylem Ilianu místo ženy, se kterou má rytíř strávit noc. Když Markus zjistí, že má před sebou jinou ženu, rozhodne se odvézt Ilianu zpět k jejímu otci. Cestou se však potkají s Ilianinými bratry a jeden z nich nešťastnou náhodou zemře. Od této chvíle přebírají nad životem Iliany a Murkuse vládu intriky a královská diplomacie.... Někdy je i pro nejstatečnějšího rytíře nejtěžším bojištěm láska.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Betvingade , 2011

MinaHawke
01.03.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

deedulka
27.12.2016 4 z 5

Pěkný historický román o lásce. Nechybí napětí, intriky, vtip ani pořádná dějová zápletka.

havrmoni
25.11.2016 4 z 5

Čtivá,pěkná a romantická. Je dost dlouhá,ale hezky napsaná,že jsem četla a hltala každé slovo až jsem byla na konci.

Lenka.Vílka
14.09.2016 4 z 5

Přemýšlela jsem, jak napsat komentář bez vyzrazení čehokoliv. Což je vtipné, protože každému je jasné, jak kniha skončí. Na podobné knihy ráda sáhnu vždy, protože doufám, že budu příjemně překvapená (příklad za všechny Cizinka). V tomto případě jsem si přečetla anotaci, podívala se na to, že je autorka ze Švédska a to rozhodlo, že si knuhu přečtu. Byla to blbost, tahle kniha je stejná jako všechny ostatní (ve výsledku jsem v tom tu národnost necítila, ta informace se ukázala naprosto nepodstatná), ale vyrovnává to svou neskutečnou čtivostí, která byla na 100% přiznatelná. Problém byl v tom, že celá kniha byla tak dobře napsaná, že to odvádělo pozornost od hlavního. Děje. Na konci knihy jsem věděla, že se dva vzali, umřelo tam pár lidí, byla svatba (jejich a ještě další), potom odjeli do nového domova. Chybělo mi popsání pro mě důležitých věci. ZAČÁTEK MOŽNÉHO SPOILERU Třeba samotného svatebního obřadu. Ano, byla to možná vynucená svatba, ale jsme snad v historickém románu. Čekala jsem (naivně?) historické reálie, abych se cítila jako v té době. Možná víc popisu krajiny, kterou projížděli. Jediným popisem byl popis keře, za kterým Marcus šmíroval Illianu při (a po) koupání. Zušlechťování nového sídla a zařízování "bylinkové místnůstky" a celkově víc popisu toho, co Illiana dělala, když byla sama. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU Jenže potom mi došlo, proč tomu tak je. Tohle není žádný historický román. Tohle je klasická červená knihovna, která se jen tak mimochodem odehrává, kdy odehrává. Ale na druhou stranu, čas od času, proč podobnou knihu taky nepřečíst. Autorka se víc věnovala popisu toho, jak vzniká jejich vzájemná láska. Proti tomu nic, občas není nad romantiku, ale čekala (doufala) jsem v něco jiného. Přesto na mě kniha působila stejně naivně jakom třeba Vikingova čarodějka, ale ta byla napsaná o trochu hůř. Kniha je pohádka, což beru jako nejtrefnější popsání. Pohádky jsou sice pro děti, ale občas baví i dospělé. V mém knižním jídelníčku ale raději střídmě.

Sarah01
09.09.2016 3 z 5

Krásná pohádka pro ženy o tom, kterak drsný a hrubý válečník k rozumu přišel :-)

martina5069
24.08.2016 4 z 5

Nebyl teď o prázdninách moc čas ani nálada znáte to dovolená a nebo práce potom myšlenky u kterých se do knihy prostě neponoříte tak jak byste chtěly. Dneska konečně nálada byla na dočteni a sem nadšená. Knihy ze starých dob mě začínají bavit čím dál více. Takový to pomoření se do tajemna starých hradů a tamních dobrodružství.
Ze začátku mě strašně vadilo neustálé : "Iliana dcera velmože Henrika" apod. Je to tam takhle rozepsaný docela často dcera toho z toho rodu který je syn toho a toho docela sem se ztrácela ale po přečtení dalších kapitol už se to tam píše míň a míň a vy si zvyknete. Strašně se mi líbil vztah mezi Ilianou a Markusem. Sice on se pořád bál dát najevo city a byl občas hrubej ale k té knížce to patřilo. A pak ji vzal na svůj hrad a to jak se tam žilo mě úplně dostalo, Hltala sem stránku po stránce. Určitě se kniha hodí na tohle letni počasí kdy lidé jezdí na výlety tak se můžete ponořit i myšlenkově. Jak mi jednou říkel jeden můj kamarád : Představy sou super.

edisek83
11.05.2016 5 z 5

Krásná kniha,nemohla jsem se odtrhnout, bylo mi líto, že už je konec :-)

Pepidráček
15.02.2016 5 z 5

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- složitý, ale nepřekombinovaný děj, šokující tajemství, humor, napětí, něžná a zároveň velice inteligentní romantika, zajímavý vhled do života prostých lidí, žijících buďto přímo v útrobách hradu či v jeho těsné blízkosti

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- příběhu se, alespoň z mého pohledu, nedá nic vytknout

Hlavní hrdinové:
- Markus i Illiana byli zkrátka kouzelní. Palec nahoru dávám především za romantická gesta, erotiku, a hlavně za krásný popis silného pouta mezi nimi. Žádné citové bouře ani výkyvy, které obvykle nemívají podstatný důvod. Charaktery obou postav byly propracované, sympatické

Celkový dojem z knihy:
- tento příběh mě chytil za srdce, proto jsem mu udělila plný počet hvězdiček. Dle mého názoru si toto hodnocení autorka rozhodně zaslouží! Maličké, nepatrné mínus, bych dala obálce knihy. Graficky je zpracovaná nádherně, v tomto ohledu smekám, ale při bližším prozkoumání papírového přebalu knihy jsem zjistila, že stříbrně vyvedené písmo, kterým je uveden název díla a autor, se dá velice lehce setřít. Stačí zkrátka trocha neopatrné manipulace, a krásně se lesknoucí detaily, jsou nenávratně pryč. Přiznám se, že mě tato skutečnost malinko rozhodila. Takže nabádám k převelice jemné manipulaci! Jinak mě ale kniha svou originalitou naprosto odzbrojila. Kdo má rád tento žánr, dávám ruku do ohně, že se od knihy neodtrhne!

tisha8409
13.08.2015 3 z 5

Je tam dost nesrovnalostí především historických, nicméně když pominu klasický námět - bohatýr na výpravách vs. jeho žena- ještě dítě, které se k němu neumí chovat, nesnáší ho, on ji taky, ale tělesně se stýkají s chutí a sblíží je to tak, až on pro ni zanechá výprav a vraždění a stane se pěstitelem bylinek.... tak to pro prokreslenost atmosféry šlo.

JToman
21.09.2014 5 z 5

Já se přidám, že kniha je velmi čtivá, opravdu mě zaujala, až tak, že jsem si pořídila i další knihu této autorky, která u nás byla vydána....Taky doufám, že se vydavatel nezastaví jen u těch dvou knih. Protože spisovatelka píše o zemích, které mi nejsou moc známy, jejich historie a jak se tam žilo, ty severské země jsou pro naši oblast tady, tak trochu neznámou.....

orinka3
11.03.2014 3 z 5

Velmi čtivá kniha. Zasazena do středověku, zápletka, láska, romantika. Doporučuji spíš ženám, poněvadž se obávám, že opakované popisy erotického souznění obou hrdinů případné mužské čtenáře začnou po čase trochu nudit. Dle očekávání všechno dobře dopadne a já tuto knihu doporučím jako nenáročnou, slušně napsanou oddychovku.