Witchblade Kompendium. Kniha 2

Witchblade Kompendium. Kniha 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356112/bmid_witchblade-kompendium-kniha-2-xqn-356112.jpg 4 14 3

Tajuplný svět Artefaktů série

New Yorská policejní vyšetřovatelka Sára Pezziniová se stává nositelkou tajuplného artefaktu zvaného Witchblade. Artefaktu, který má podobu rukavice – smrtící a velmi mocné. Tato zbraň dokáže měnit svou strukturu, chránit svého nositele, a dokonce jej i léčit. Zároveň je prostředkem k udržení vesmírné rovnováhy. Witchblade si jako svého dalšího hostitele vybrala právě Sáru. Propůjčila jí nadpřirozené schopnosti, které Sára využívá v boji proti zlu, ale i sama Witchblade má své vlastní záměry. Sára se při snaze odhalit její skutečné záměry musí postavit tajemným a mocným protivníkům, démonickému zabijákovi se slabostí pro dávkovače na bonbóny, zradám v řadách policie, nositeli síly Darkness Estacadovi, ale především své vlastní minulosti. - sešity #026 – #050 série Witchblade... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Witchblade Compendium , 2006

Popculture
29.06.2019 4 z 5

Uf, tohle než člověk přečte tak je půl roku pryč. Sice jsem se do toho vrhal skoro každý den, ale díky práci nebylo na čtení moc času. Kniha je obrovská a tahat se sní v MHD - ne, to nejde. Opět se tu setkáváme s policejní inspektorkou i Witchblade, taky jak jinak. Lechce jsem byl zaražen, když jeden příběh nekončí, ale je tam napsáno, že pokračování je v příběhu Darkness a i když tady Darkness mám, obě knihy, nechtělo se mi to hledat. Narazím na to až se pustím do další obrovské knihy.
Nádherná kresba je v tomto svazku rozhodně lepší než roztroušený a chvilkama zmatečný scénář. ALe jako celke je to povedené. Za chvilku vyjde třetí svazek, tak už se těším.

Terva
10.01.2018 4 z 5

Když se nad tím zamyslíte,
jakmi-le přijdete o duši,
na ostatním vám už
moc nesejde.

Na počátku bylo ticho....a tak jsem si při čtení této knihy postil hudbu. Při prvním komplexu nazvaném Pod palbou jsem poslouchal Dimmu Borgir a při druhé části nazvané Oheň a krev, jsem poslouchal své oblíbence Cradle of Filth. Obě skupiny se k tomuto částečně hodí.
Sice jsem si zprvu vychvaloval, že scénář je logický, nepřeskakuje a celkem na sebe události v sešitech navazují, ale někdy od #033 to začíná být opět zmatečné.

Citát: Umírala neskutečně pomalou a bolestivou smrtí, což je druhá nejhorší smrt hned po tom, kdy vás rozsekají zaživa.

Co mě strašně štve, že tvůrci něco začnou a na konci vám napíšou: Dokončení v sešitě #010 Darkness. To se mám jako posrat a hned si to jít koupit? Já chtěl Witchblade a nikoho jinýho. Mínus hvězda za skrytou reklamu.

Malá ochutnávka:
Zajímalo by mě, jestli by se někdo vážně mohl z tolika násilí a smrtí zbláznit.
Se mnou to rozhodně dost zacloumalo.
Třeba jsem se zbláznila a ani o tom nevím.

Tak nakonec celkem zklamání. První část druhé knihy je jen slaboučkým vývarem knihy první. Moc se mi to nelíbilo. Pod palbou je zatím nejhorší částí v sérii a ještě se spoustou reklam na Darkness, což příběhu velmi škodí. První část za tři hvězdy.

Zato druhá část, nazvaná Oheň a krev, to už je jiný žraso. Několik brutálních vražd, nejdříve upálením, které končí devastujícím výbuchem a v další části záhadné až mystické vraždy, se kterými si detektivové skoro nevědí rady. Tahle část je velmi dobrá. Ale abych zase jen tak nechválil – naprosto příšerná je kresba celého sešitu #047. To je otřes. A navíc mizí logika a zase v pozdějších sešitech začne vládnou zmatek a chaos. Chtěl jsem dát části nazvané Oheň a led plný počet, ale za tohle dávám jen čtyři hvězdy.

Na konci je několik návrhů obálek a skic, vše je nádherně nakreslené. Alespoň na konci knihy jsem měl pocit, že tvůrci odvedli dobrou práci. Tedy na těch kresbách.

Zatím co mě první kniha celkem uchvátila, z té druhé nemám dobrý pocit. Trochu se obávám třetí knihy, ale věřím, že přijde zase nějaké oživení.

Povídky Pod palbou a Oheň a krev jsem samostatně uložil, přidal jsem obsah, napsal k nim komentáře, dodal nějakou tu ochutnávku a zazdil to citáty. Vše najdete v sekci Povídky u této knihy.

Za ty, již se zmítají ve vlnách života uroním teď slzu ohnivou.......

FireOfFilth
01.01.2018 4 z 5

Další porce zábavy ze světa artefaktů se nese v podobném stylu jako Kompendium: kniha 1. Kniha je rozdělena na dvě části, Pod palbou (obsahující sešity 26 - 39). Tato část, která se točila hlavně okolo Gavina Taylora a Kena Irons, mě moc nebavila.
Za to druhá část, Oheň a krev byla jiná. Nejvíc mě bavila příběhová linka se "žhářem".
Velmi zajímavý byl sešit číslo 47, který byl po grafické stránce úplně jiný, ale k tomu kraťoučkému příběhu se hodil, jednalo se v podstatě o horor.
Poslední sešit č. 50 mě bavil nejvíc, hlavně byl ukončen zajímavým cliffhangerem.
Celkově tuto knihu hodnotím 4- .

Část díla

Autoři knihy