Říkejte mi Win

Říkejte mi Win https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473893/bmid_rikejte-mi-win-aVP-473893.jpg 4 150 46

Win série

1. díl

Bohatá dědička Patricia Lockwoodová byla před lety unesena a měsíce držena neznámo kde. Podařilo se jí uprchnout, ale věci ukradené její rodině se nikdy nenašly. Až do současnosti, kdy je ve svém bytě nalezen zavražděný samotář a dva pozoruhodné předměty: Vermeerův obraz a kufr s iniciálami WHL3. Windsor Horne Lockwood III., zvaný Win, neví, jak se tam jeho kufr a rodinný obraz ocitly. Jeho zvědavost ještě vzroste, když se od FBI dozví, že muž, který unesl jeho sestřenici, se podílel i na domácím terorismu. Oba případy jsou záhadou už celá desetiletí, ale Win je oproti FBI ve výhodě: má osobní vztah k případu, je nechutně bohatý a vlastní jedinečnou značku spravedlnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Win , 2021

finka
05.08.2022 3 z 5

Někde jsem četla, že je hrdina psychopat a tím pádem s jeho jednáním nemusí čtenář vždy souhlasit. To mě nalákalo, knihu jsem si koupila, ale dostalo se mi dalšího Dobrosera s velkým D, se kterým cloumají emoce, ač je autor neustále omlouvá. Jistě, bylo to čtivé, zhltla jsem to jako jednohubku, ale vidím jen nevyužitý potenciál.
Pravda, nejsem cílovka.

Šánka
26.07.2022 5 z 5

Dobře, budu mu tedy říkat Win, pane Cobene :-). Je to takový hrdina, který se často pohybuje na hraně, nebo spíše za hranou zajetých pravidel, která si určuje sám a někdy jsou už i hodně přes čáru. A je to také velmi originální postava, já si zpočátku na toho egomana musela trošku zvykat. Ale nestává se mi často, abych se u knih tohoto autora usmívala, Win jako vypravěč mě vážně bavil.
Příběh samotný je jako vždy skvěle poskládaný, dotažený do nejmenších detailů, občas i méně věrohodných, ale čert to vem! Závěr složitý, vyžadující pozornost a zápletka hodna mistra žánru.
Řekla bych, že se máme příště na co těšit.

iška
23.07.2022 4 z 5

To mě hodně bavilo. Nemohu tvrdit, že bych s Winem vždy stoprocentně souhlasila. Ale je to velmi dobře vykreslená postava a myslím, že v sérii budu ráda pokračovat.

Knižní střípky
23.07.2022 5 z 5

Přiznávám, že mám pro autora slabost a někdy mu odpustím věci, které bych jiným neodpustila, ale tentokráte fakt nebylo nad čím přimhuřovat oči. Příběh sledujeme očima Wina, vidíme mu přímo do hlavy, servíruje nám své názory pěkně hezky bez servítek. A já s ním v mnohém souhlasila. HARLAN COBEN je mistr spletitých a ano, mnohdy fakt až překombinovaných příběhů, ale on to umí tak geniálně napsat, že mu to všechno žeru i s navijákem. Miluju jeho knihy a teď ještě navíc jeho WINDSORA HORNA LOCKWOODA III. Konec hlášení :-)

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Babouš
21.07.2022 5 z 5

Jo, Coben prostě psát umí! Říkejte mi Win vás chytne od první stránky - rozporuplný hlavní hrdina, u kterého si nejste jistí, jestli mu máte držet palce, anebo mu přát pořádnou ránu pěstí. Zápletka, která je zpočátku jednoduchá, ale nakonec se ukáže, že spojuje ukradený obraz od Vermeera i hippiesáky, kteří v 60. letech dali bombu do autobusu. Jedna z nejlepších knih, které jsem od Cobena četl.

biki
06.07.2022 5 z 5

Od autora jsem četla všeho všudy dvě knihy, tu první si skoro nepamatuju, ta druhá mě před pár lety příliš nenadchla. Opravdu nevím, proč mě anotace k této knize tak upoutala - že by snad slibná postava "detektiva" s na současnou detektivní tvorbu nezvyklým zázemím? Každopádně se jedná o originální detektivní příběh s desítky let starým pozadím, složitým propletencem nejen rodinných vztahů, s mnoha hluboko ukrytými kostlivci ve skříních. Hlavní hrdina Win je opravdu svéráz, hodně kontroverzní postava, kterou si buď můžete zamilovat a bez větších námitek přijmout způsob jeho jednání, nezřídka za hranicí zákona. Anebo jej i jeho metody odmítnou jako zcela nepřijatelné. Ono totiž v událostech, o nichž se v knize píše, jsou hranice opravdu hodně a hodně neostré. A protože je Win současně i vypravěčem příběhu, můžeme se s jeho pohnutkami a způsobem myšlení seznámit z první ruky a pokud se toho týče, dávají mi smysl.

Harlan Coben
americká, 1962