Willard a jeho kuželkářské trofeje. Perverzní mystérium

Příběh, ve kterém jsou omylem zavražděni manželé provozující poněkud neobvyklé sexuální praktiky, je parodií na perverzní thriller.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26030/willard-a-jeho-kuzel-26030.jpg 3.846

Willard and His Bowling Trophies: A Perverse Mystery (1975)

Vydáno:, Argo

Fuksinka
18.12.2014

Skvěle napsaná nálož absurdní depky.

Jako kuželkářské trofeje?
Jo, kuželkářské trofeje.
A co s nima dělá?
A proč ne?

A co sestry Loganovy?

Zorka
18.01.2014

Smutek, ztráta smyslu života, jejímž spouštěcím mechanismem byla zdánlivá banalita (ukradené trofeje, jediná manželská nevěra ...) vše zastřešené notnou dávkou absurdity tolik vlastní Richardu Brautigenovi. Kratičké kapitoly, opakované fráze, jednoduchý děj, z kterého ale jasně vyplynuly tragické osudy několika lidí, ať už bratří Loganových, jejichž život se radikálně změnil právě ukradením jejich trofejí, nebo Konstance a Boba, jejichž život troskotal na bradavicích a nakonec na vtípku s vyměněnými čísly bytu. Nečekejte erotický román, i sex je v této knize v podstatě "legrační" a přitom smutnou záležitostí, zoufalou snahou o to, aby byl život zase normální, navzdory tomu, že cesta k normálnosti vede přes "nenormálnost" :-)

Sykysan
01.05.2012

Ve své době (konkrétně mé pubertě) mi tahle kniha vystřelila mozek z hlavy. Totální nekonvenční masakr mé nevinnosti dřívkem od nanuku. Doporučuji všem, kteří hledají v záplavě trapně korektního braku o upírech pořádně špinavý brakový zážitek.

WEIL
30.07.2011

Kniha mě nikdy příliš nenadchla.
Ale napsaná slušně je - krátké kapitoly, přehledný děj, pohoda.

parodie

Richard Brautigan