Tajemství sedmého syna

Tajemství sedmého syna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34770/bmid_tajemstvi-sedmeho-syna-10u-34770.jpg 4 193 39

Devět Newyorčanů obdrží během několika květnových a červnových dnů roku 2009 nenápadnou pohlednici z Las Vegas. Je na ní nakreslena rakev, k ní připsáno jejich jméno a datum úmrtí. A to se i vyplní. Policie začne okamžitě pátrat po sériovém vrahovi a na případ nasadí dvojici zvláštních agentů FBI Willa Pipera a Nancy Lipinskou. Hledání jakéhokoli spojení mezi oběťmi se však záhy octne ve slepé uličce a nikdo netuší, kdo a kdy bude další na řadě v takzvané kauze Posledních dnů. Kdesi v Nevadě však žije člověk, který pohlednice odeslal. Člověk, který zná tajemství střežené už několik desítek let v záhadami opředené Oblasti 51. Tajemství objevené v polovině minulého století na jednom britském ostrůvku v podzemí benediktinského kláštera. Tajemství, které se zrodilo sedmého dne sedmého měsíce roku 777 a jehož prozrazení by nenávratně změnilo osud celého lidstva…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Secret of the Seventh Son, Library of the dead , 2009

PetraaMatouš
08.04.2018 4 z 5

Tyto knihy mají úžasnou myšlenku. Skoky v čase mi nevadili. Detektiv se občas pokusil o vtip. Text je psán lehce, což si myslim,že je občas ke škodě knihy.
Jinak za mě. Kniha na dovolenou a 4,5 hvězdy k tomu.

marti7729
09.02.2017 3 z 5

Jsem krátce po přečtení této knížky a ikdyž měla pouze necelých 400 stran trvalo mi to snad týden (možná o kousek déle) a to je špatné znamení. Mám hodně volného času a knihy o 400 stran co mě baví přečtu do 2 dnů. Neříkám, že knížka byla špatná to rozhodně ne, ale co se mi nelíbilo bylo skákání v kapitolách mezi dobami. Jasně není to nic závratného, ale chvíli mi trvalo a často jsem se musela vracet co je to vlastně za den. Jako plus vidím samotný příběh, byl chytlavý, čtivý, záhadný, zkrátka příběh s velkým potenciálem , ale bohužel to zazdily zbytečné stránky co knížku dělali nudnou a člověk se ne a ne začíst. Upřímně byl to pro mě boj a ne a ne se začíst, ale vydržela jsem a od strany 224 mě kniha začala bavit (ta pasáž kde Will a Nancy už jsou blízko vrahovi a nakonec je z případu odvolají). Za mě kdyby autor udělal knihu kratší řekněme - li o těch 70 stran, udělal by lépe a věřím, že pak bych mu mohla dát plné hodnocení. Takže suma sumárum - pokud se překoušete nudnýma 200 stranama, dostanete za odměnu skvělý příběh co vás nepustí :)

kadgam
19.09.2016 4 z 5

Prekvapivá zápletka aj prevedenie. Dobré čítanie.

Thebookman
09.09.2016 5 z 5

Naprosto úžasné a poutavé čtení. Knížka se čte sama, stránky před očima jen utíkají. Téma bylo velice zajímavé, škoda, že to nebylo převedeno na plátna kin. Mohl by to být zajímavý snímek. :-) Ale nevadí. I knižní verze je moc pěkná.
Mám rád příběhy, kde se prolínají různá časová období, která se posléze propojí. Proto bylo velmi zajímavé sledovat jednotlivé události v dávných dobách a v současnosti. A že to bylo nepřehledné skákání v letopočtech? Jednou 777 potom 2009 atd..? Vůbec mi to tak nepřipadalo a nevadilo, hned jsem pochopil, kde se v ději zrovinka nacházím. Aspoň čtenář v průběhu čtení neví, jak to dopadne. A to, podle mně, udržuje čtenáře v napětí, tajemnu a nejistotě, než když se ví už v podstatě na začátku jak to dopadne (jeden takový titul byl před krátkým časem sfilmován).
Tajemství sedmého syna mohu jedině DOPORUČIT všem, kteří mají rádi tajemno, historii, nebo mystiku. :-)

Palorizek85
12.06.2016 4 z 5

Oba dva díly se mi moc líbí ale první měl větší kouzlo.

janča06
03.05.2016 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Už se těším na pokračování.

drbohlav
16.09.2015 5 z 5

u mě je to tak 4,5. Konec s písaři mohl být trochu propracovanější, ale uvidím, co přinesou další díly. A to "skotačení" mezi letopočty mi taky trochu vadilo, ale nějak jsem si zvykla.

maxx
26.05.2015 5 z 5

Nádherný příběh,který určitě budu číst ještě několikrát.... čte se jedním dechem......

melaficent
23.06.2014 5 z 5

Táto knižka mi sadla a čítala sa vážne dobre :)

JoH
27.02.2014 4 z 5

Trochu mi vadilo to skákání, 2009,o rok dřív,2009,londýn 1947, Washington 1947,2009,o sedm měsíců dřív,777 atd. nemohl jsem se začíst a za polovinou jsem v tramvaji přejel svoji zastávku to už se to četlo samo

Fifth Element
17.01.2014 4 z 5

Velmi zajimava kniha... Nuti me zamyslet se nad dalsimi konspiracnimi teoriemi :)

ondrash77
10.12.2013

Děj Tajemství sedmého syna se začíná odvíjet v několika rovinách zároveň. Dvě probíhají v současnosti a jedna je zasazená do dávné historie, přesněji do osmého století. Na první pohled spolu postavy, z jejichž pohledu se vše odehrává, nemají nic společného.

Teprve časem se jejich osudy začnou křížit a prolínat. Ostatně vícero úhlů pohledu je na knize patrně to nejpozoruhodnější. Stojí za to sledovat, jak Glenn Cooper zamíchá pomyslnou skládačku a pak dává dohromady kousek po kousku.

Corehead
09.09.2013 5 z 5

Pro mě naprosté překvapení a to velmi příjemné. Autora jsem doposud neznal. Kniha má výborný děj, zápletka je velmi neotřelá, hlavní hrdinové jsou lidé se spoustou chyb. Moc se mi líbily návraty do historie, kde vše důležité z děje začalo.
Jsem zvědavý, zda mne překvapí i pokračování, jež mám již půjčené doma a ještě dnes se na ně vrhnu :-).
Doporučuji a dávám pět hvězdiček.

Ladinek
23.08.2013 4 z 5

Velmi příjemné překvapení. Zápletka dost zajímavá, chytrá a celkem neotřelá, Sympatický hrdina Will Piper se potácí tak akorát na hraně mezi supermanem a a zkrachovancem. A co je nejlepší - tajemství není kompletně odhaleno - já bych vlastně ani nechtěl vědět co za tím vším je. Nic zvláštního jsem od této knihy nečekal, ale nakonec jsem si ji opravdu užil.

HanaNov
08.08.2013 4 z 5

Tajemství sedmého syna je opravdu výborná kniha vystavěná na zajímavém tématu, brilantně kombinující současnost s minulostí, mystiku a tajemství se sériovými vraždami a hledáním vraha. Je to kniha, od které jsem se nemohla hnout a o které jsem byla nucená pořád přemýšlet, protože proč by (čistě hypoteticky) něco podobného nemohlo existovat?....
Glenn Cooper v této knize dokázal geniálně skloubit klasicky vedený thriller s prvky tajemství, mystiky a záhad. Představa tajuplné starodávné knihovny spojená s podivnými písaři, kteří předpovídají budoucnost, je úžasná a sama o sobě dechberoucí. Autor s touto myšlenkou dokázal skvěle naložit a vytvořil napínavý román, který nelze zařadit do jakékoliv kategorie.

BooksLucyKing
08.06.2013 2 z 5

Téma opravdu zajímavé. Will a Nancy jsou bezva dvojka. Části z dob starého opaství byli taky zajímavé. Ale absolutně mi nesedla forma, moc detailů zbytečných, např. popis jak funguje pojišťovna a tak podobně. Osobně bych ocenila víc zapojení minulosti, víc detailů kolem té mistické knihovny a co se dělo během všech těch staletích. Navíc mě hrozně rozčilo, že jsem vůbec nechápala o co tam jde, až někdy sto stránek před koncem mi svitlo. Škoda, že tam nebylo trochu víc vodítek, pořád jsem jenom tápala a vlastně vůbec nevěděla o čem čtu, jak kdyby četla několik knížek zaráz, vůbec jsem nenacházela žádné spojení a hrozně mě to štvalo. Od druhé půlky jsem už začínala vynechávat odstavce, kde se nic nedělo, jen nějaké rozhovory lidé, kteří se tam jen mihli, nebo popisy tipu- dojel tam, umyl se, vzal si noviny a takhle na půl stránky. Kniha mě poměrně zklamala. Co čtu komentáře, tak jsem asi jediná no. Přemyšlím, jestli dát šanci pokračovaní či nikoliv. Pravda, už se párkrát stalo, že první díl nesedl, za to druhý byl dobrý. No uvidíme.

bukiet
16.03.2013 5 z 5

Příjemný, netradičně vystavěný thriller, při jehož četbě, oproti běžným zástupcům žánru, dlouho nebudete vědět, která bije. Těším se na pokračování, přestože jsem si původně tento titul vybral ke čtení právě proto, že jsem myslel že jde o solitér.

plangy
25.01.2013 4 z 5

Zajímavé pojetí mnohokrát propírané tématiky. Velmi poutavá četba, kterou bych doporučil nejednomu vyznavači konspiračních teorií.

gfdsa123
18.10.2011 3 z 5

Začátek nic moc, ale od poloviny se děj rozjede a konec překvapí. Jsem zvědavá na druhý díl.

tajemno kláštery, opatství ohrožení světa fantasy dobrodružné romány

Glenn Cooper
americká, 1953
2010  78%Tajemství sedmého syna
2011  83%Kniha duší
2012  74%Desátá síň

Kniha Tajemství sedmého syna je v