Poslední strážce

Poslední strážce https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1528/bmid_posledni-strazce-UWD-1528.jpg 4 465 33

WarCraft série

< 3. díl

V mlhami zahaleném stínu minulosti, dávno před tím, než se začal měřit čas, existoval svět jménem Azeroth. Všechny možné magické bytosti po něm kráčely společně s lidmi a všichni žili v míru - dokud se mezi nimi neobjevili démoni a hrůza Plamenné legie a její vládce, lord Sargeras, temný pán chaosu. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných dějů, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného Warcraft. Strážci Tirisfalu - řada mistrů obdařených božskou mocí. Každý z nich musí celé věky bojovat svou tajnou a osamocenou válku proti Plamenné legii. Medivh byl od narození předurčen k tomu, aby se stal největším a nejmocnějším členem tohoto vznešeného řádu. Od samotného počátku však byla jeho duše poskvrněna temnotou, která zvrátila ve zlo síly, jež měly bojovat ve prospěch dobra. Medivh, zmítaný mezi dvěma světy, a jeho boj s vlastní zlobou se stanou osudem celého Azerothu. . . a navždy změní svět. Dotisk v roce 2011. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Last Guardian , 2002

SimaX
15.04.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem zvolil jako druhý díl celé série. Trvalo mi trochu déle se do knihy začíst, ale to přisuzuji méně zajímavému začátku. Po pomalejším úvodu, ale nastupuje poměrně svižný slad událostí a kniha se stává velice zajímavou, čtivou a ke konci i trochu smutnou.

Sarbonne
05.03.2017

Super kniha. Relativně jednoduchá linie (nestřídá se tam mnoho příběhových linií). Čtivý jazyk.

black.susi
02.03.2017 5 z 5

Tak si můžu odfajknout další Warcraft knížku. Byla trošičku jiná než ty co jsem četla předtím (Válku prastarých) ale o nic horší. To co v první půlce možná maličko ztrácí na tempu, bohatě vynahradí půle druhá a hlavně dechberoucí konec. Ten mi asi ještě nějakou dobu nedá spát. Těsně po dočtení jsem měla chuť lézt po zdi, skočit z balkonu, začít hned číst další knížku, začít číst tuhle knížku znova a to všechno najednou :D Ne vážně, takový pocit jsem po dočtení knížky už dlouho neměla, pokud vůbec někdy. Za mě mistrně zvládnuté a knížku si přečtu znova, pokud ne hned, tak někdy v nejbližší době určitě.

rosalee3974
07.02.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, právě jsem ji dokončila. Začíná předmluvou překladatele, který již předem počítá s tím, že knihu si přečteme ještě jednou, jelikož nás její děj vtáhne do nekonečného víru, kvůli kterému uvidíme jen část příběhu a důležité, ale titěrné náznaky a detaily zůstanou našim očím skryty. Měl pravdu...
Jinak nemám, co bych vytkla, přečetla jsem ji během dvou dnů a jen podnítila touhu přečíst všechny ostatní knihy ze série WarCraftu :-)

Ereniss
02.06.2016 5 z 5

Svět Warcraftu mi z her není cizí a tak jsem se před uvedením filmu do kin rozhodla oživit si příběhy a děj knihami. Poslední strážce není úplně příkladem nejlepší literatury, ale je to čtivé a do světa mě zatáhla. Dokonce mám zase chuť oprášit klávesnici a nainstalovat si Warcraft III :)

notburga
29.09.2015 4 z 5

Úžasné čtení a to z obou pohledů. Poprvé jsem četla jako nehráč, podruhé jako nadšený hráč. Ale pravda, to čtení napodruhé jsem si vychutnala mnohem víc. Je to přesně jedna z těch knih, kterou máte hned po poslední stránce chuť číst znova od začátku.Škoda jen, že vše v knize dokonale zastiňuje postava samotného Medivha a těm ostatním postavám (mnohdy snad stejně důležitým) se pozornosti často nedostává. Jakoby je autor vytvořil jen z nutnosti a ne z nadšeného zájmu.
Dávám čtyři hvězdičky, i když velmi pěkné.

Ropušák
08.03.2015 5 z 5

Zde jako i u druhého dílu jsem byl přímo nadšený. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout a byl jsem velice překvapen, jak příběh skončil. Zde jsem se opět dozvěděl mnoho dalších informací, které si spojuji s dějem ve hře Warcraft III. Opět mohu jen doporučit :)

Jacob123
01.03.2015 4 z 5

Kniha je dobrá, ale některé části jsou úplně zbytečné nebo nudné. To pravé drama začíná až někdy v polovině knihy, do poloviny nic moc. Pokud je tohle skutečně děj k filmu, tak je jen dobře, že bude i z pohledu horďáků, to by pak byla podle mě celkem nuda. Za mě čtyři hvězdy.

karel3856
22.01.2015 4 z 5

Buď je ta kniha lepší, než předchozí Warcrafty, co jsem četl, nebo se mi snižují nároky :) Kniha je velmi čtivá, děj je svižný a celkově je to povedená fantasy oddychovka. Fanouškům světa warcraftu bych určitě nedoporučoval tento díl vynechat, Jde o pěkně popsanou a velice důležitou část příběhu, který je jinak známý jenom ze vzpomínek, narážek a jiných střípků rozesetých v dalších dílech. Jsem velmi zvědavý, jak moc se bude děj prolínat s filmem, který by měl přijít do kin v roce 2016 a pojednává o stejné době.

Ardein
11.02.2014 4 z 5

Kniha se zabývá příběhem Medivha, strážce Tirisfalu, a jeho nového učně Khadgara. Medivhovo sídlo je plné tajemství a magie, což slibuje velmi čtivý a napínavý příběh. Kniha se mi velmi líbila, protože nabízí pohled na největšího strážce Tirisfalu a hybatele mnoha událostí, které naprosto změnily tvář Azerothu. Sice se mi knížka nečetla tak dobře jako Vládce klanů, ale rozhodně se jedná o velmi dobré čtení z oblíbeného Warcraftu.

Čtyři hvězdy jsou zasloužené, ale ke čtení potřebujete znát souvislosti, které nehráči těžko získají.

Iverson
06.12.2013 4 z 5

lepší než první díl

petrt80
05.11.2013 4 z 5

Dobrá kniha se zajímavým vyvrcholením

jesuswlasac
24.10.2013 3 z 5

Príliš zdľhavé a príliš vela medzihier, ale ako oddychovka na dlhé večery mi táto kniha celkom postačila.

WarCraft herní adaptace podle videohry, podle PC hry

Jeff Grubb
americká, 1957