Vzpomínky

Vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513063/bmid_vzpominky-64a42d93dbbb8.jpg 4 155 155

Nový originální, strhující psychothriller od celosvětového bestselleristy. Hallie Eversová toho čtvrtého července stihla poměrně dost: vyhazov z práce, kopačky od přítele – a taky vlastní smrt, která ji zastihla na střešní party v Las Vegas. A pak se o pár hodin později probudí v nemocnici s pocitem, že je něco jinak. Hlavu má podivně přeplněnou vzpomínkami – na místa, kde nikdy nebyla, na osoby, které nikdy neviděla. A taky na události, které začínají být čím dál konkrétnější a děsivější: v jedné z nich totiž vidí něčí vraždu. Někdo si zjevně zahrál s její pamětí. A někdo jiný brzy začne usilovat o to, aby tyhle nebezpečné vzpomínky zmizely… jednou provždy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

I Remember You , 2022

MartinProtschke
06.10.2023 5 z 5

Za mě skvělé. Tyhle samostatné knížky mi od něj sedí víc než série s Frostem...

astra3
01.10.2023 5 z 5

To bylo povedené. Přečetla jsem knihu za 1 den. Zajímavé, napínavé, čtivé.

Evule *
29.09.2023 3 z 5

Nebyl to úplně můj šálek kávy, přesto mě něco nutilo číst dál.. konec překvapující.

Hope80
26.09.2023 4 z 5

Zvláštní, zajímavé počtení, takové z jiné "budoucnosti"...nevím jak lépe to popsat...napínavé, mnohdy dost psycho a trošku někdy ztrácela ve jménech

boeink
24.09.2023 4 z 5

Chtěla jsem rychle odsýpající napínavý thriller a sáhla po Vzpomínkách, což se ukázalo jako dobrá volba. Když jsem se sice blížila do finále, měla jsem pocit, že mám hlavu podobně přeplněnou, jako hlavní postava Hallie, protože začalo přibývat mrtvol, vzpomínek i hypotéz, ale vcelku jsem spokojená. Závěr pro mě byl překvapivý, nečekala jsem, že nebezpečí se skrývá zrovna tady..
Po Sama proti všem, je toto moje druhá přečtená Freemanova kniha. Pokud se mi v budoucnu do rukou dostane některá další, nebudu se jí bránit.

Kepida
13.09.2023 2 z 5

Zajimavá zápletka, které by slušelo úplně jiné zpracování, kdyby se toho ujal třeba Terry Hayes:-) Ve třetině knížky je najednou všeho moc, moc mrtvol, moc zvratů, všem je všechno moc jasné a nakonec i mně. Moje hlava je přeplněná podobně jako hlava hlavni hrdinky. Zbavím se toho obratem (bez bouře a blesků). Emočně nezasažena. Stačí knihu po přečtenì odložit a nevěnovat jí žádné Vzpomínky. Bohužel.

Didi15
07.09.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. I když celou dobu tak nějak tušíte , kdo v tom má prsty ,nic to neubírá na kráse této originální knihy.

Makůvka
04.09.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Krásně a svižně se četla, děj plynul rychlým tempem a nebyla zde žádná hluchá místa. Ze začátku jsem měla obavy, jak to autor celé pojme, kam až nechá dojít svou fantazii, jestli bude do sebe vše logicky zapadat a jestli to bude pochopitelné. Měla jsem úplně zbytečné obavy!!! Vše zapadlo kam má, vše bylo vysvětleno.
Nevím, jak moc je tento příběh pravdivý a do jaké míry je věda a výzkum daleko, nicméně je to děsivá představa, ale uvidíme.... Za mě velice originální námět a můžu jen doporučit.

hana4834
04.09.2023 4 z 5

Zajímavý příběh skvělé sepsáno i když předvídatelné

m2056
31.08.2023 4 z 5

Kniha se čte dobře ale kolem 80 procent už tušíte kdo to udělal. Kniha klidně mohla mit o dvacet stran méně.

Martiiiik
24.08.2023 5 z 5

Tak tahle kniha je vázně skvělá.. :-) Výborný příběh.. Jen ta představa je trochu děsivá, tedy trochu více.. Ale moc mě to bavilo a musela jsem to rychle dočíst.. :-) Uvidíme, co budoucnost v tomto směru přinese a zda to jednou nebude realita.. Knihu vřele doporučuji :-)

Mandlevest
24.08.2023 5 z 5

Jestliže jsem dala autorovým knihám Sama proti všem a Dvojník maximální hodnocení, bylo by velmi nespravedlivé, kdybych Vzpomínky hodnotila níže, ze všech uvedených se mi líbily nejvíce. A nemohu si odpustit dojem, že mi minimálně atmosférou připomínaly romány mého oblíbeného G. Mussa, v takovém lehčím, ještě o fous čtivějším hávu, to prostě Brian Freeman umí. A tak jsem se, po trošku krkolomném začátku, nechala unášet tímto napínavým, originálním příběhem a přiznám se, trochu se bála, aby to konec vše nepokazil. Nestalo se, konec byl, za mě, skvělý. Nijak se netajím tím, že tento autor je můj velký oblíbenec a já vítám každou jeho přeloženou knihu. Ale je třeba přiznat, že u jeho posledních románů, abyste si je užili naplno, je třeba nesrovnávat s vynikající sérií s Frostem Eastonem, kdy její pokračování se mi jeví v nedohlednu:-). Že by ani autor sám nevěděl jak naložit s šokujícím koncem Klikaté cesty :-) ? Nechme se překvapit, každopádně i Vzpomínky jsou moc dobré čtení a já se moc těším na Hluboký sníh. Vyjde zanedlouho.

maphiosso
15.08.2023 3 z 5

Hallie Eversová zažívá nejhorší den ve svém životě. Dostala vyhazov z práce, opustil ji přítel kvůli její nejlepší kamarádce a také utrpěla zástavu srdce na střešní párty v Las Vegas. Když se o pár hodin později probouzí v nemocnici, kromě všech patálií se rozpomíná také na místa, která nikdy nenavštívila a na události, které nikdy nezažila. Tyto výjevy začnou být brzy mnohem konkrétnější a znepokojivější a Hallie se vydá pátrat po jejich původu. S tajemným dlouhovlasým mužem v patách...

Podobně jako u Dvojníka zvolil Brian Freeman i v tomto případě ich-formu, tedy vyprávění příběhu hlavním hrdinou. Společně s Hallie Eversovou tak rozplétáme záhadu cizích vzpomínek v její hlavě. Otazníky přibývají a děj brzy i díky akčním pasážím nabere slušné tempo. Budování atmosféry napomáhá také popis vzpomínek, díky nimž hlavní hrdinka postupně nachází cestu k rozluštění hádanky. Dokud Hallie tápe, funguje toto schéma skvěle. Čím více se ale blíží k rozuzlení, tím více děj upadá do stokrát omílaných klišé. Slušně rozjetý thriller se rázem změní v rodinnou ságu lehce okořeněnou červenou knihovnou. Na náhlém obratu už nic nezmění ani občasná krev, které v celé knize není vůbec málo. V podobném duchu Vzpomínky míří až k úplnému závěru, který je opravdu nepředvídatelný, překvapivý a lehce tak celé knize zachraňuje reputaci.

Stejně jako u Freemanova předchozího počinu i zde po dočtení zůstává pachuť nevyužitého potenciálu, v tomto případě i zklamání ze značného sklonu ke stereotypům. 328 stran, tempo, krátké kapitoly a originální námět i přesto dělají ze Vzpomínek poměrně čtivou záležitost.

Kekik
13.08.2023 2 z 5

Autorovu sérii s Frostem Eastonem řadím k těm nejlepším detektivkám, a stále se modlím, aby vyšel další, v pořadí již čtvrtý díl. Ale tohle je již podruhé, co mě autorova kniha zklamala. Poprvé to bylo u knihy Sama proto všem. A nyní u knihy Vzpomínky. Nedokáži si vysvětlit, čím to je.
Kniha si určitě zaslouží pochvalu za zvolené téma. To je velmi zajímavé, a trochu i děsivé. V příběhu je perfektně zakompované. Tím ale chvála končí.
Již od prvních stran se mi příběh zdál utahaný, nezáživný. Což o to, akce je tu dost, a mrtvoly přibývají jak na běžícím pásu, ale to nestačí. Nebavilo mě číst popisy snů, prostředí. Ovšem chápu, že to pro příběh bylo důležité. Vlastně nejdůležitější.
Kdo je zaporák mě napadlo hned, ale celková totožnost mě překvapila. I důvod, proč jde po Hallie, jsem odhalila.
S knihou jsem se natrápila, přitom potenciál je veliký, a můžu říci, že využitý. Jen já asi neměla zrovna na tenhle příběh "náladu". Jinak si nedovedu vysvětlit, proč to mám s Brianem Freemanem tak složité.

Šárka88
07.08.2023 4 z 5

Začátek se rozjel velmi slibně a pak už se to na mě táhlo a né knížku dočíst. Musím říct, že Freeman použil originální záměr děje, ale jak zde bylo psáno v několika komentářích celkem moc kombinací najednou a rychle useknout konec, i když vraha jsem tipovala někoho jiného. Brian by měl napsat pokračování Frosta. :)

lucisek5056
05.08.2023 5 z 5

Užasná knížka jako všechny knížky od Pana Freemena.

soukroma
03.08.2023 3 z 5

Mysteriózní thriller, který nakonec aspiruje na viktoriánský gotický román gradující ovšem v moderní zbohatlické Nové Anglii (avšak začínající v ryze současném blyštivém Las Vegas). Nechybí tajemství z dětství, zapomenutá traumata, nevěry, lásky, vášně, lolita, obsese, duševní choroba, rasismus, pár mrtvol, dvě ženy v jednom těle, a pochopitelně opuštěný obrovský dům na útesu nad oceánem, bouře století a blesk... (A to vše je pro mne jedno velké mínus, plné klišé a typických zápletek v románech pro "ženy",... snesitelné zde asi jen proto, že autorem je muž).
Od chvíle, kdy tajemno až paranormálno (spíš něco jako neuro-sci-fi) nabralo vrchu (dost záhy), jsem se jen pousmívala, ale to mi nebránilo dočíst knihu prakticky na jeden zátah, abych zjistila, o co tedy vlastně půjde a jak se z toho autor vybabrá... Takže zejména za čtivost 70% (ovšem pár nelogičností v reálném ději by se našlo).

petrarka72
30.07.2023 3 z 5

Rozehrané je to skvěle - ale Freeman vždycky doplatí na touhu všechno precizně dovysvětlit. Kdyby nechal noir atmosféru a větší míru tajemství, byl by příběh zajímavější.

JustWomen
28.07.2023 3 z 5

Originální čtení, ale celé to téma mi nějak nesedlo. A přišlo mi to trochu zdlouhavé a některé zápletky přebytečné. Konec nepředvídatelný, ale to je snadné udělat, když se tam objeví zcela nové postavy.

ddkk
26.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Další výborný Freemanův thriller. Trochu mě sice štvalo, jak složitý se celý děj jevil a jak jsem podstatu toho, co se ve skutečnosti stalo, objevila až ve chvíli, kdy mi to autor sám naservíroval, ale to nic neubírá na jeho čtivosti.

Mít v hlavě cizí myšlenky, vzpomínky, cizí lidi, místa a události, je fakt příšerná představa. Jeden by řekl, schizofrenie, jenže v tomto příběhu o ni nejde. Ovšem o co jde doopravdy, je život Hallie...

Doporučuji.

Brian Freeman