Trůn z dračích kostí

Trůn z dračích kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23427/mid_trun-z-dracich-kosti-czd-23427.jpg 4 163 29

Vzpomínka, Žal a Trn série

První kniha série Vzpomínka, Žal a Trn. Válka, podporovaná temnými silami magie, je připravena zachvátit mírumilovnou zemi Východní Ard – neboť Kněz Jan, veliký král, přemožitel hrozného draka Shurakaie, umírá. A v okamžiku jeho smrti se konečně osvobodí pradávné zlo, když se Král Bouří, vládce maličké země Sithů, pokouší znovu získat své ztracené království prostřednictvím dohody s jedním příslušníkem královského rodu. A pak, hnáni do kouzlem vyvolanou nenávistí a žárlivostí, se budou princové navzájem zabíjet, zatímco kolem nich začne umírat jejich země. Jen malá osamocená skupina, Bratrstvo Svitku, rozpozná skutečné nebezpečí, které Východnímu Ardu hrozí. A na Simona – pomocníka v kuchyni, který se nevědomky stane učedníkem jednoho ze členů Bratrstva – zbude úkol stát v čele hledání řešení hádanky, která nabízí jedinou naději na záchranu, hádanky dlouho ztracených Mečů Moci… Hledání, které ho donutí prchat a bojovat s nepřáteli, pocházejícími přímo z nejděsivějších snů vypravěče legend!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Dragonbone Chair , 1988

marek1278
28.05.2018 5 z 5

Knížku jsem četl několikrát a pokaždé si ji vychutnávám, jako by to bylo poprvé a nacházím mnoho detailů, které jsem už zapomněl :) Jedna z nejlepších fantasy románů, co jsem kdy četl, dobrodružství Simona je prostě úchvatné

marapavelka
11.05.2018 4 z 5

Čtvrtá hvězdička je asi jen z nostalgie. Poprvé jsem knihu četl před hodně lety a líbila se mi, mám i zbylé díly. Teď bych tomu dal hvězdičky maximálně tři. Je to moc rozvleklé a moc se toho na tolika stránkách vlastně nestane. Dokud sledujeme osudy Simona, ještě to jde, ostatní dějové linky jsou pro mě nezajímavé a jen ruší.

protokol
26.01.2018 odpad!

Po dlhom čase som sa do tejto knihy dal .
zhrniem to ak sa vám páčia knihy kde hlavný hrdina neustále plače a narieka. Ja som to zabalil už v polke knihy. Dej je pomalí a nudný.
Môj názor strata času .

ALadin1905
03.08.2017 5 z 5

Nádherná fantasy devadesátých let - kdo nečetl, nemá tušení :)
... ještě teď cítím tu nostalgii oněch horkých letních dní, kdy jsem si zalezl do altánu a pohroužil se do světa Východního Ardu a osudů Seomana Chrabrého - obyčejného kuchtíka z hradu Hayholtu ...

gaspoda
24.02.2017 5 z 5

Vazeny Pane Williams chtel bych si stezovat.Vase kniha viz.vyse způsobuje závislost na čtení.Kniha se těžko odtrhává z ruky když to náhodou uděláte vleze vám na mozek a našeptáva "pojď mě číst!" V ruku v ruce stím jde ze se zanedbávají povinnosti. Ať se jedná venčení psa, péče o partnerku stim odchází i váš sexuální život a doma je zle. Dale hygiena a jidlo o praci nemluvě mam prej ňáký Áčka či co slyšel jsem nad strankami. No snad nebude tak zle.

Teď ale vážně Trůn čtu po 3tí stale je to má bestofka. Je tu slyšet pomalej rozjezd přehršle postav. To vše mi sedí a baví. A srovnavat to s prsteny ze to je kopie, můžete ale setkavam s s lidmi kterym prsten moc neucaroval a spíše odkazuji na film ze je lepší. Kdybych ho cetl tak by se mi tam motal ten snimek. Trun je odtoho odprostenej tedy vase fantazie se muze rozebehnout na plne obratky.

Tedy Pane Williams dekuji vam za tu hustou zavyslost a pomalu jdu vstoupit na kamen rozluky.

jackw
05.09.2016 5 z 5

Dokonalost..potřebuji další díl..nemá někdo na prodej? :)

Eigis
01.02.2013 5 z 5

Jako první díl poměrně rozsáhlého eposu, obsahuje tato kniha poměrně dlouhou a dějově málo záživnou část, která seznamuje čtenáře s hlavními hrdiny a jejich povahami, představuje svět ve kterém se odehrává včetně jednotlivých ras a národů. Někomu kdo ji hodnotí bez znalosti dalších dílů může snadno připadat zbytečně vleklá, nudná a o ničem. Já ji ovšem po přečtení celé série, musím hodnotit nanejvýš kladně, důležitost řady věcí Vám totiž dojde ve chvíli kdy čtete určité části dalších dílů, které by se bez takto podrobného základu neobešli. Záver knihy navíc obsahuje pád hradu Haiholt a získání meče Trn, které patří mezi nejlepší části celé série.

RaptoR
31.01.2013 1 z 5

Sám ani nevím, jak tuto recenzi začít. Rozhodně: přes 700 stran knihy obsahuje překvapivě málo děje. Sice se jedná o první díl fantasy eposu, ale číst skoro dvěstě stránek o tom, jak nějaký podomek běhá po hradu a občas zaslechne zajímavý (ovšem pro děj naprosto zbytečný) rozhovor, je opravdu k unudění. Když už se to konečně začne rozjíždět, uzemní to další kvantum balastu.
Tad Williams navíc ságu napsal po silné inspiraci Tolkienem, takže čtenář hned vidí v Bouřné hoře, kde sídlí superzlo, Horu Osudu a místo Nazghulů tu máme Rudou ruku a elfům se tu říká Sithové (v roce 1988, kdy knihu poprvé vydal zažívaly obrovský boom Hvězdné války:). Je to škoda, protože originalita příběhu je tak potlačena očividnými podobnostmi s jinými knihami.
I když ke konci se děj začíná pořádně rozjíždět, rozsáhlost a unuděnost jednotlivých částí knihy mě nepřesvědčí k dočtení celé série.

nakladatelství
20.01.2012 5 z 5

Srdcovka mé puberty, která si uchovává svůj půvab i v mé dospělosti.

magie meč a magie fantasy

Tad Williams (p)
americká, 1957
1996  86%Trůn z dračích kostí
2021  71%Koruna z čarodřeva – Svazek 1
1998  77%Jinozemě I - Město zlatého stínu 1
1998  88%Věž zeleného anděla 1
1997  88%Kámen rozluky. Kniha první

Kniha Trůn z dračích kostí je v