Srdce ztraceného

Srdce ztraceného https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406527/bmid_srdce-ztraceneho-qiy-406527.png 4 27 7

Srdce ztráty se odehrává necelého půl roku po událostech popsaných v knize Věž zeleného anděla. Ineluki, Král bouří, je poražen a jeho spojenci Nornové prchají na daleký sever do své legendární ledové pevnosti. V patách jim je vévoda Isgri,mur a hrstka rimmersgardských vojáků. Jejich cílem je zničit nornskou moc a definitivně odstranit jejich hrozbu. Ovšem jakkoliv Nornové ztratili na své dávné moci a slávě, zahnaní do kouta se nehodlají vzdát bez boje. Návrat do světa legendární trilogie Vzpomínka, Trn a Žal je příběhem o hrdinství a konci věcí, které se zdály být věčné.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Heart of What Was Lost , 2017

Luigi1
07.05.2024 5 z 5

Konečně jsem si počet mělo to šmrnc

R47
07.01.2024 5 z 5

Je to sice spíš jen jako jedna kapitola jednoho z předcházejících dílů, ale za mé skvěle vykreslený svět, který se konečně definitivně vzdává tolkienovského vesmíru a buduje něco vlastního. Samozřejmě by to nemohlo fungovat bez znalosti předchozího děje.

LiliDarknight
26.10.2023 3 z 5

Toto je koniec a zároveň začiatok. Ale v oboch prípadoch je to skôr horké a takmer vôbec nie sladké. Opis takého veľmi prázdneho víťazstva. Oceňujem, že sa autor rozhodol sprostredkovať čitateľovi Nornov a ich svet. Milujem, keď môžem skúmať motivácie a spôsob myslenia niekoho, kto je všeobecne považovaný za zlosyna. Aj keby to mal byť celý národ.

Dejovo to ale nič moc neprinieslo. Mám pocit, že tieto udalosti mi ešte niektorá postava opíše. Možno viac ako len raz. Takže to bol príjemný návrat do tohto sveta, ale zdá sa mi, že trochu zbytočný. Navyše nedokážem cez srdce preniesť Porta a Endriho. To bola zákerná podpásovka.

lassse
04.03.2022 3 z 5

Takové roztahané, ukecané, sice hezky popsané, ale celkem nezáživné.

jardadr
22.11.2020 3 z 5

Zřejmě první protiválečný fantasy román. Obě strany konfliktu toho mají už dost, ale staré rány se ne a ne zahojit a nové stále vznikají, pálí jako ďas. Co dělat, když smír není možný?
Zajímavé bylo nahlédnout do zákulisí té druhé rasy - Nornů a pokusit se podívat se na věc jejich očima. Krátká, svižná novelka.

michal3736
22.09.2019 5 z 5

Do této serie jsem se dostal již dvakrát, kdy jsem ji celou přečetl, jednou v 15 a po druhé v 28 a vždy mě to skvěle bavilo. Teď po několika letech jsem se opět mohl vrátit do toho světa a přišlo mi jako bych nikdy z něj neodešel. Skvěle propracovaný příběh, který konečně sleduje i částečně druhou stranu. Skvělé, ale krátké. Doufám v brzké pokračování.

gaspoda
23.06.2019 4 z 5

Tak po velkém čekání jsem se dočkal. Sice malinko na rozpacích co se týče stran kdy předešlé knihy nelezly pod 400stran. Tak nám to tady ten dej pěkně pádí není zde žádné vznosné popisování To na které Sem se tak těšil. Není ani čas si vybudovat jakýsi vztah k hlavním postavám. Přesto se mi moc líbilo pohled z druhé strany Tedy od nepřátel moc rád bych se do nich ponořil víc.
Doufám že tato kniha nebyla jen výstřel do prázdna a vydavatelství Laser nás brzy zavali pokračováním této pro mě vynikající fantasy ságy.