Rebel

Rebel https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12016/bmid_rebel-3O1-12016.jpg 4 91 8

Vznešení mrtví série

Leesil chce za každou cenu zachránit matku z rukou kasty nemilosrdných zabijáků. A tak musí s Magierou, učenkou Wynn a psím ochráncem Chapem bojovat uprostřed drsné divočiny o život. Pokud přežijí, budou muset čelit nebezpečí elfských teritorií, kultuře prodchnuté tichou krásou, barbarskými zvyky a hluboce zakořeněnou nenávistí k obávanému lidskému národu. Na místě, kde se Chap narodil, teď musí společníky chránit před nepřáteli i spojenci, přestože je občas nedokáže rozeznat. A když odhalí pravdu, zjistí, jak blízko nepřítel po celou dobu vlastně byl...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Rebel Fay , 2007

luculi
03.01.2024 3 z 5

Dosud nejslabší díl. První návštěva elfských zemí mě bavila do té doby, než došlo na intriky, což bylo na můj vkus moc lidské. Pak mě příběh postupně začal ztrácet... 2,5*

lampernaqui
13.07.2023 3 z 5

Ach jo, naše trojice pokračuje v dalších elfích dobrodružstvích. Je pro mě těžké se knihou prokousat, ale zároveň bych i rád věděl, jak celý příběh dopadne... doufejme, že nějaké ukončení má. Ale moje averze k hlavním postavám neustále narůstá. Nad jejich chováním a myšlením nepřestávám s údivem kroutit hlavou a říkám se, o kolik dílů by celá série byla kratší, kdyby alespoň jednou udělali něco logického a neuráželi se při tom.

Luigi1
07.04.2021 5 z 5

Krásné počteníčko.

Zelený_Drak
02.01.2021 2 z 5

Tak asi si umím představit, že by podle toho někdo natočil seriál a ten by se mi docela líbil. Kdyby byl vizuálně líbivý, možná by se zařadil i mezi top seriály daného roku. Ale jako knižní série to je spíš rozčilující. Není to tak špatné, abych s tím nechtěla mít nic společného a nedočetla. A není to tak dobré, aby mě to vyloženě bavilo. Rebel byl nejprve změnou k lepšímu, konečně přišlo aspoň nové prostředí a čtenář dostal něco neokoukaného. Ale jako celek mě to prostě nijak zvlášť nevzalo a žádné odhalení mě moc nezaujalo. Pořád mi chybí to velké překvapení, ten moment, kdy do sebe všechno zapadne. Ale trochu se obávám, že by se to ani v posledním díle nemuselo stát. Akorát ty trpaslíky bych tomu odpustila. Zdá se mi, že elfové si jen myslí, že tamti před 1000 let byli poslední.

ludek.n
09.10.2020 3 z 5

Míšenec Leesil, lovkyně upírů Magiera, učenka Wynn a majay-hì Chap se v pátém pokračování Vznešených mrtvých potýkají s národem elfů, který už osm let vězní Leesilovu matku Cuirin’nên’u. Jejich cesta Elfskými teritorii do stromového města Crijheäiche za „nejstarším otcem“ Aoishemis-Ahârem je stejnou měrou půvabná jako napínavá. Působí tím zajímavěji, čím hlušeji vyznívá stále více se odklánějící linie upíra a zaklínače Welstiela Massinga a jeho společníka Chana. Jejich urputné lpění na nalezení tajemného artefaktu je stále dokola se opakujícím sledem už notně omletých podnětů, kterým chybí nějaký nový nápad. Bohužel i hlavní linie Rebela se poměrně brzy začne sukovat a hledat cestu, kudy uniknout z kruhu. Některé sekvence, přestože mají potenciál vybuchnout do oslňujícího gejzíru, nepochopitelně stáhnou nohu z plynu, divže nezačnou couvat. Soud rady starších v Crijheäiche by na filmovém platně byl bezpochyby fantaskní podívanou par excelence, v knize se tak trochu topí v nabubřelosti a laciné podbízivosti. Chtělo by se říct: „konec dobrý, všechno dobré“, ale tentokrát to bylo tak nějak bez šťávy.

Kapucinka
27.03.2017 4 z 5

Opět dobré počtení, ale už to je moc zamotané a propletené. Jinak celá řada knih Vznešených mrtvých se mi moc líbila.

Lenka.Vílka
28.06.2014 3 z 5

Konecne dobre poctenicko, ktere me hodne potesilo...pro me zlepseni na vsech urovnich...

pet-kyval
07.09.2011 2 z 5

[085/11] (ebook) Prvních několik stran se mi líbilo. Sníh, zima, smrt,… Mělo to takový ten slabý nádech starých časů, kdy ze svého příběhu autoři ještě neudělali sáhodlouhé putování odnikud nikam. Ale ten šmrnc a šťavnatost dobře propečené umrlčí flákoty se vytratil už před tisíci stranami a jediné co zůstalo jsou bezcharakterní charaktery, cyklicky se zmítající zápletky a opravdu odpudivé vedlejší postavy. Co se to jenom stalo?

Nikdy mi nevadilo, když pár vyvolených postav bylo určených autorem k odpornostem. Ať to byly charaktery pouze záporné a nebo se celkové jednání projevilo jen jako jakýsi módní doplněk frizúry toho kdo děj táhl, celkově negativní dojem ze čtení pasáží jim věnovaných mělo nějaký smysl. Problém této série nevidím jen v amatérsky se dopuštěných chybách, ale převážně v podání a vylíčení chování a projevů jednotlivých hrdinů a antihrdinů. Není tu komu držet palce a ke komu obdivně vzhlížet, protože všichni jsou protivní, zapšklí, nedozrálí a naprosto bez sebekontroly a sebeovládání. Celý text je agresivní, podrážděný a bezohledný. Jakoby autoři nenáviděla nejen své postavy, ale samotné čtenáře a vůbec celý svět.

Před nějakou dobou jsem definitivně ztratila naivní představu o tom, že časem se musí každý autor poučit z chyb a automaticky vyvíjet. Někdo se nepoučí nikdy. Už pomlčím o tom, že všechny hlavní postavy jsou do jednoho idioti – o psu nemluvě, ale do hlavy se nepřestanu bušiti stále. Když se nad všemi předcházejícími díly člověk pozastaví, nelze si nevšimnout faktu, že spisovatelé (ha, ha) nejsou schopni napsat příběh bez tajemných zákoutí. (SPOILER) V první knize je to tajemný tunel do ložnice vinoucí se pod skladištěm. Ve druhém svazku se potýkáme s ukrytým točitým schodištěm v upířím domě a šplouchání se v kanálech. Třetí díl pak nabízí tajemnou komnatu za zrcadlem… pardon, za novou, luxusní zdí pod hradem. Čtverka nám přináší záhadný tunel pod jezerem, které zaplavilo údolí až po dostavění hradu a okolí a zde… zde je jeskynní průchod zavátý sněhem a sklepení v obřím stromečku, i když to zrovna tajemnem neoplývá. Ve výsledku to je už tak trošku nuda ku zívání a žádné šokující novátorství se tím pádem nekoná. (KONEC SPOILERU)

Elfové jsou divní a v chování horší než kdejaký lidský primitiv. Takoví ucaprtaní, zastydlí a hygienicky nezávadní, ale mají tendence a choutky neustále někoho vraždit pro pomstu znečištěné zelené krve. Doteď mi vrtá hlavou na co asi autoři a nebo překladatelka mysleli, když se dostali ke scéně s jelenem, protože podle nich zanechával stopy podkov. Podkovaný divoký jelen. Podkované magické zvíře, které je elfy málem nábožně uctíváno jako krávy v Indii. Dělá si někdo ze mě srandu? Asi. … Někdy mě mátl i posun v čase. Postavy z bodu A vybíhají někdy okolo západu slunce a do bodu B dorazí v hloubi noci, protože na nebi září měsíc jako rybí oko a jedna z poznámek hrdinných ušatých válečníků oznamuje, že běželi skrze celou noc – stíháte(?) – ale když konečně usedají/uléhají k definitivnímu odpočinku, zapadá slunce. (Tahle kniha je místy vůbec celá podezřele vtipná.)

Ještě se zmíním o tom, že trpaslíci měli podle všeho vyhynout v jakési bitvě před tisícem let, ale chvíli před narozením naší Magiery byl pro její stvoření minimálně jeden zabit kvůli krvi. To je jen taková třešnička, aby se neřeklo, že mám argumentů málo. Já totiž opravdu miluji, když si autoři nevidí do huby a jen tak automaticky plácají, aby zaplnili nadbytečným kecáním místo. Příště si vzít bryndák, mládeži, protože tyhle kydy z bílého literárního plátýnka jen tak nepustí.