Vzhůru k obloze ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Planety, na kterých může žít člověk, jsou obdařeny atmosférou. Ale Detritus má ještě něco navíc. Suťový pás, který pokrývá nebe od obzoru k obzoru. Jen občas se v jednom místě rozestoupí a jsou vidět hvězdy. A někdo je i slyší… Dospívající dívka Spensa vyrůstá ve všeobecném opovržení, její otec se v historické bitvě proti invazním Krellům údajně zachoval jako zbabělec a její sny, že by ho následovala v kariéře pilotky hvězdné stíhačky, jsou značně nereálné. Přesto se však nehodlá vzdát. Snaží se dívat dál a výš než ostatní. Snaží se pochopit, co se kdysi stalo jejímu otci. Proč lidstvo muselo hledat azyl na téhle odlehlé planetě. A kdo jsou Krellové, kteří se snaží zlikvidovat jejich civilizaci. Její cesta ji postupně vede k závěru, že vysoko nad suťovým pásem se nacházejí odpovědi na její otázky. Musí se však naučit naslouchat řeči hvězd....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420464/vzhuru-k-obloze-PdP-420464.jpg 4.824
Série

Vzhůru k obloze 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno (ekniha) · Talpress
Orig. název

Skyward · 2018

Formáty eknihy:EPUB, MOBI
Počet stran:424
Jazyk vydání:český
Překlad:Petr Miklica
ISBN:978-80-719-7723-0
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Vzhůru k obloze

Přidat komentář
Blahona
24. září

Naprosto boží! Kniha se četla sama. V YA žánru stojí vysoko nad ostatními. Těším se, že budu mít příležitost si knihu nechat podepsat přímo od autora na říjnové autogramiádě. Jupíííí!

Aivinka
23. září

Úžasná kniha! Naprosto mi vyrazila dech! Nemohla jsem se odtrhnout. Vřele doporučuji

Highlander
17. srpna

Brandon mi opět sebral dech. A není to tím, že mám astma, ale že pokaždé dokáže vymyslet něco originálního, co dokonce i funguje. Četl jsem spousty pokusů o originální fantasy/sci-fi, kdy to tak kulhalo, až to bolelo i mě. Ale Sanderson to vždy nějak dokáže zprovoznit, ať už si vymyslí sebešílenější věc.
Tato série se jistě nevyrovná Archivu Bouřné záře, ani Mistbornům (pozn. obojí jsou Sandersonovy série), ale za mě je to pořád hodně vysoko na žebříku čitelnosti. Rozjezd pomalejší, ale já osobně jsem se nikdy nenudil a ke konci jsem byl napjatý jako struna - a rozhodně jsem zvědavý, co nám přinesou další díly.

Archie
15. srpna

Sanderson a krásna obálka, vysoká hodnocení na internetu i v Pevnosti. Přesto, už na straně 100 jsem se nudil i ve vlaku. Ačkoliv mi byla hlavní hrdinka sympatická, vyprávění svižné, nemohl jsem se zbavit dojmu, že jde o značně jednodušší verzi Endera pro mladé. Vesmírného mumbo jumbo bylo moc a navíc mi veškerá akce přišla jalová a nepropracována, postavy mdlé a motivace číst postupně ubývalo. Na samotné drzé hrdince, zasazení i stylu vyprávění něco je, ale ta vesmírná taškařice kolem se mi do vkusu příliš netrefila.

julythreemosen
10. srpna

Aaaaaaaaaaaaa, to bylo tak neuvěřitelně skvělé! Nejlepší! Já tu knihu fakt strašně moc žeru... Letos se mi už do ruky pár vesmírných sci-fi dostalo, dost jich mám i na tbr poličce, ale já už teď vím, že ta jediná, po které teď toužím, je druhý díl Skywardu! Neumím vážně vyjádřit dostatečně své nadšení z knihy. Prostě jenom.... Prosím, všichni, kdokoliv, přečtěte si to...