Vyvolená

V Škole noci ožívajú temné sily a v živote upírskeho mláďaťa Zoey Redbirdovej nastanú prevratné zmeny. Z tých, čo sa tvária ako priatelia, sa vykľujú nepriatelia. A napodiv sa zrazu môže spoľahnúť na zaprisahaných rivalov, ktorí ju podržia. Zoeina najlepšia priateľka Stevie Rae je nemŕtva, ale zubami-nechtami sa usiluje držať zvyškov svojej ľudskosti. Zoey by jej veľmi chcela pomôcť, lenže vôbec netuší ako... Navyše musí všetko držať v tajnosti, lebo pravda je v Škole noci nebezpečná. Aj nevyriešené ľúbostné vzťahy k trom chlapcom jej dávajú zabrať. A keď sa zdá, že horšie to už byť nemôže, niekto začne vraždiť dospelých upírov......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29166/vyvolena-29166.jpg 3.8981

Škola noci (3.)

Chosen (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Ikar (ČR)

Layss

Opravdu zajímavá série. Upíří tématiku mám ráda, a tohle se čte dobře

Laughtubbe

V tomto dílu se mi nelíbilo, že z hlavní hrdinky dělají lehkou holku. Pro tento důvod jsem knižní sérii, ŠKOLA NOCI, odložila. Po několika letech jsem se dostala k této sérii znovu, a tak jsem se zakousla, a rozhodla se ji dočíst. Chybí mi Stivie Ray.

silvinka12

Někdy jsem si říkala: Já to už ani nechci číst! Ale někdy jsem si zase říkala: Tu serii musím mít přečtenou! Takže to asi napíšu v bodech:
1) Upíří mládě Zoey v třetím díle je úplně jiná než byla na začátku v Označené (starou Zoey jsem měla radši).
2)Musí být hrozné, když chodíte s třemi kluky a každý je něčím vyjímečný, není lehké se mezi nimi rozhodnout, ale pořád to odkládat na dobu neurčitou, dál a dál je ještě horší.
3)I když se za celé ty tři díly většinou řešili jenom kluci hlavní hrdinky (v prvním- Erik a Heath, v druhém- hlavně Heath a v třetím Erik, Heath a ještě Loren k tomu), autorky mě dokázali pořád navádět na pokračování, které si asi přečtu.

Snehulajn

Výborná další knížka od P.C. spousta překvápek, zápletek a vtipných momentů

Szekynka

Další povedený díl, nečekané zápletky.

whiolet
06.12.2017

Mám z knihy divný pocit.
Chvíli mě příběh bavil a vzápětí se z něj vyklubal překombinovaný odpad, kde hlavní hrdina chce dostat stůj co stůj cenu za "plačtivou debilku" roku!
No nevím co si mám myslet,ale další díl si přečtu a jsem zvědavá co se z toho vyklube

LucyFox4
13.11.2017

Knížka je skvělá, jen prostě nedokážu mít ráda Heatha.

janebeauty9860
06.10.2017

Skoro celou dobu se řešili hrdinčiny kluci, ale konec byl jako vždy super a jsem zvědavá, jak to bude dál.

Lolaniky
13.08.2017

pěkné nové postavy tam jsou super:)

verulik196
14.07.2017

Je to takové pohodové čtení, děj plyne rychle (možná až moc rychle), sotva jsem se začetla, už jsem byla na konci ;) Určitě doporučuji, stojí za přečtení.

Romžiry
10.07.2017

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

PeťkaW.
28.03.2017

Oceňuju, že autorky konečně plně rozvinuly hlavní dějovou linku. Už jsem se bála, že se pořádného děje nedočkáme. Moc ale nechápu jejich snahu o to, udělat z hlavní hrdinky nesympatickou potvoru. To se opravdu moc nepovedlo. Milostné polízanice byly na mě až moc vyumělkované a přitažené za vlasy a absolutně jsem nechápala, co vedlo Zoey k tomu, aby se chovala, jak se chovala. To mi dojem z knihy docela kazilo. Ale jinak se dobře četla, odsýpalo to a základ pro další díl je postavený dobře, tak jsem uvidíme, jak se s tím popraly Castovic holky dál.

Kiwi24
17.02.2017

Mocmocmocmoc jsem si oblíbila Zoey. A Steve rey..... Co dodat.

tatafa
07.01.2017

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Lucie.H
08.09.2016

Zoey mi připada jako kdyby se ikdy neuměla ponaučit opakuje stejne chyby dokola a ty kluci hrozny...
Spoiler*
nechápu jak to Erikovy mohla udělat přišla mi opravdu jako nějaka běhna a je začíná být dost podobná afroditě (afrodite z prvniho dílu) ale další knihu si přečtu.

Aríka
24.06.2016

Škola noci je moje nejoblíbenější série hned po Upírech z Chicaga. Kniha byla čtivá, poutavá jako vždy, nicméně vztah Zoey s Erikem, Heathem a Lorenem? Hodně moc kombinací až jsem se někdy ztrácela, jinak děj jako vždy brilantní. No a konec? Upřímně? Jsem za něj ráda, třeba Zoey trochu zmoudří z toho, co se událo.

Arvis
12.05.2016

Děj celkem dobrý, pořád se něco děje, ale místy už mi to přijde strašně překombinované. V tomto díle mi hlavní hrdinka přišla jako pitomá, blbá, naivní kráva a coura až jsem měla chut přestat číst. Navíc jsem x stránek dopředu tušila, co se bude dít dál. Doufám, že další díl bude lepší a že se hrdinka vzpamatuje.

FreeDragon
23.03.2016

!!Možný obsah SPOILERŮ(?)!
Z tohoto dílu mám hodně smíšené pocity... V knize jsou části, které mě vůbec nebavily, dost mi vadilo, že se ze Zoey stalo to co se stalo (myslím, že sem se nehodí neslušná slova). Děj byl hrozně předvídatelný, což mi také hodně vadilo. Možná to bylo také tím milostným čtyřúhelníkem, který mi už opravdu hodně lezl krkem a části, kde se toto řešilo (mimochodem vždy s koncem naprosto předvídatelným), jsem jenom rychle přelétávala. Co kdyby se tam náhodou něco důležitého objevilo....(ne, většinou se tak nestalo)
Přes tyto zápory se mi však knížka četla lehce. Navíc měla i své plusy, jako třeba nenadálá úmrtí. (Neříkám, že je to hezká věc, ale rozhodně je to vítané zpestření děje po samém Erik-Loren-Heath, které mi už lezlo na nervy).
Konec byl takový trošku uspěchaný. Kupodivu mi ani tak nevadil konec Zoey (sama si to všechno pokazila, že...), ale mrzí mě Afrodita, která se konečně začala chovat lidsky, sem tam projevovat svoje pravé pocity, ale zároveň zůstala tou Afroditou, která si neodpustí žádnou narážku...
Abych to shrnula - takový průměr. Možná spíš lehce podprůměr, ale tady vážně hodně váhám.

ARosen
24.02.2016

Může obsahovat SPOILERY
V tomhle dílu mi Zoey přestala být sympatická, protože je to s prominutím hrozná coura. Lorena mi bylo líto jen maličko. Malilinkato. Dost mi vadilo jak je v knize vykreslována církev. A Afrodita mi začala být dost sympatická, takže mě dost mrzelo, co se jí stalo na konci.

Viky007
25.01.2016

Dost dobře pochybuji o duševním zdraví hlavní hrdinky, ale budiž. Prostě je tak trochu coura, co si budeme nalhávat. A příliš inteligentní asi taky nebude, když věřila těm Lorenovým řečičkám.
Děj jako takový však nebyla zas tak hrozný, naopak, autorka to má docela promyšlené.
Přesto musím dát knize jen tři hvězdičky, protože víc si opravdu nezaslouží.

zuzana4291
23.11.2015

Tak tento díl byl nejen divnej, ale hlavní hrdinka mi chvílemi přišla jako "rozmazlenej spratek".....uvidím, zda zvládnu přečíst všechny díly, zatím to má klesající tendenci....

Roselunda 1928
28.06.2015

Už na straně 20 jsem vážně pochybovala o svém duševním zdraví. To o téhle knize hodně vypovídá. Zoey je fakt kráva. Vůbec se nedivím Erikovi a jejím kamarádům. Lorena mi vůbec líto nebylo, zasloužil si to, zmetek jeden, a taky jsem si celkem oblíbila Afroditu, ale tenhle díl mi přišel zatím nejhorší. Mnohem víc mi vadilo, jak z věřících pořád víc dělají fanatické potrhlíky bez špetky citu. Co ale musím ocenit je celkem čtivý styl psaní. Jo, a Jack byl dost divný, co se na něm Damienovi líbí? 1,48*

14.03.2015

Zoey je úžasná postava. Ale její problémy bych mít nechtěla. Oživlé kamarádky, tři kluci, spousta problémů.

Kyta
01.03.2015

Ve Vyvolené se toho dělo opravdu hodně.

*SPOILER*
Napřed musím uznat, že to měly autorky sakra dobře promyšlené. Bylo toho však trochu moc. Zaprvé: Zoey a ti její kluci. Už v předešlém díle se mi to zdálo přitažené za vlasy, ale tady to dostalo své "grády". Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že tři kluci jsou už vážně moc. Ale na druhou stranu se mi líbilo sbližování s Lorenem. Teda když nepřihlížíte na konečný fakt, že to celé byla pouhá fraška. Zadruhé: charaktery hlavních postav se výrazně změnily. Ať už k lepšímu (Afrodita), nebo k horšímu (Zoey, Erik, Neferet, Zoeyina máma... někdy také Stevie Rae). Zatřetí: ta situace se Stevie Rae... závěrečná událost mě potěšila. No a samozřejmě další důležité věci (Erikova proměna, smrt Lorena, zrušený otisk s Heathem, Afroditino vymazané znamení a hlavně ta Zoeyina naivita a hloupost, které nebraly konce) také stojí za zmínku. Nechci to zbytečně rozvádět a kritizovat, kniha se četla vážně skvěle a byla do poslední stránky napínavá, ale některé události mě zklamaly nebo nepříjemně překvapily.

Ano, dělo se tady toho moc, ale i přes ty změny si to těch 5* určitě zaslouží. Ať už za propracovanost nebo za návnadu k dalšímu dílu, na který se ihned pouštím...

Katka.Venus
20.01.2015

Úžasná kniha, byla jsem u ní napnutá, nemohla jsems e od ní odtrhnout a četla se jedním dechem.

Samaret
17.11.2014odpad!

Nuda, děs a hrůza. Takhle zpackat tak dobrý nápad. V životě by mě nenapadlo, že z toho autorka udělá takovou patlaninu.

nikol2178
14.11.2014

U druhého dílu této série jsem se nenudila ani od začátku knihy, ale u tohoto dílu jsem se nudila asi po polovinu. Mrzí mě to... Do poloviny knihy bylo něco jako opakování předešlých dvou dílů... Dále mě už unavovaly zamotané vztahy hlavní hrdinky. Pak se ale kniha konečně rozjela a jako vždy mě navnadila na koupi dalšího dílu... :) Tak uvidíme, co na mě čeká právě tam. :)

Jajus
14.09.2014

Výborné, napínavé jako vždycky

1v8na
03.09.2014

Opravdu velmi propracované. Jsem zvědavá, jak se to zamotá v dalším dílu.

Peťu le
10.04.2014

*Spoiler*
Tak teď nevím jestli to bylo tím, že před touhle knížkou jsem četla spoustu úžasných knih na kterou tahle prostě nemá nebo jestli tenhle díl je opravdu oproti předešlým nepovedený. Tředí díl jsem začala číst asi rok po přečtení druhého dílu takže mi pár věcí nedálo smysl ale po čase se to vsáklo. V tomhle díle jsem se ani za nic nemohla sžít s hlavní postavou, připadala mi strašně..fuu nevím jak to napsat, připadala mi hloupá, stupidní, naivní atd. I k Afroditě jsem v tomhle díle měla o dost blíž. Táke mi strašně vadilo jak se všechny informace pořád opakovaly a už vůbec jsem nemohla vystát se Zoeiným : Já nejsem žádná běhna.. Jsem běhna? ...Musím však přiznat, že mě překvapilo pár věcí a to : 1) Afrodita stratila své znamení.. 2) Steve ožila 3) Loren umře 3) Erik projde proměnou atd. :) Další díly si ale určitě přečtu ;)