Vyvolená

Vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29166/vyvolena-29166.jpg 4 1261 67

Škola noci série

V Škole noci ožívajú temné sily a v živote upírskeho mláďaťa Zoey Redbirdovej nastanú prevratné zmeny. Z tých, čo sa tvária ako priatelia, sa vykľujú nepriatelia. A napodiv sa zrazu môže spoľahnúť na zaprisahaných rivalov, ktorí ju podržia. Zoeina najlepšia priateľka Stevie Rae je nemŕtva, ale zubami-nechtami sa usiluje držať zvyškov svojej ľudskosti. Zoey by jej veľmi chcela pomôcť, lenže vôbec netuší ako... Navyše musí všetko držať v tajnosti, lebo pravda je v Škole noci nebezpečná. Aj nevyriešené ľúbostné vzťahy k trom chlapcom jej dávajú zabrať. A keď sa zdá, že horšie to už byť nemôže, niekto začne vraždiť dospelých upírov...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Chosen , 2008

Verrrunka
09.05.2011 4 z 5

Tento díl se mi zdál napínavější než dva předchozí. Velmi jsem také ocenila, že autorce došlo, že když někdo čte už třetí díl, zákonitě přečetl první dva a že nemusí pořád dokola vysvětlovat, co se stalo v dílech předchozích. Samozřejmě pubertální náplň zůstává, ale i to může být někdy příjemná oddychovka.

Honey0105
20.02.2011 2 z 5

Po druhém dílu jsem víceméně hned sáhla po tomhle třetím. Začátek se mi opravdu líbil, ale pak jsem knihu odložila kvůli pernému týdnu. Dostala jsem se k ní až včera a dnes jsem jí dočetla. Četlo se mi dobře a rychle, ale musím přiznat, že tenhle díl se mi zatím líbil nejmíň.
Tak slibný začátek a pak tak hloupý sešup. Líbili se mi spory s Afroditou a celá ta její postava mě docela zajímá. Další dění ale bylo poměrně přehnané. Některé věci byly dost nechutné a už mi to přišlo až moc. Trochu mě to odradilo i od čtení dalšího dílu, tak si ho schovávám až na horší časy.
Jsem zvyklá na zamilované trojúhelníky. Čtyřúhelník už je trochu moc a navíc to nebylo ani tak zajímavé.
Doufám, že další díly budou lepší, protože tenhle za moc nestál a vlastně šlo často o bezduché plácání, které mě osobně moc nebaví. A také možná není třeba rozmazávat už tak zapeklitý příběh ještě víc.

Alinore
26.01.2011

Emm....Není co dodat...=/

daviskaaa
30.11.-0001 3 z 5

No tak je vážně pravda, že větší část knihy je pouhým opakováním, jakoby došly nápady (což je škoda, předchozí 2 díly se mi líbily). Knihu trochu zachránil konec, kde se na pár stránkách něco dělo. Uvidíme jaké to bude dál.

Claire
30.11.-0001 1 z 5

Tahle knížka je přímo strašná. Vlastně ji čtu jen abych věděla jaký bude konec. Všichni v této knize jsou dokonalý. Nemá mezi svými přáteli nikoho kdo není dokonalý a to mě neskutečně štve. Ona sama je ta nejlepší a nikdo nemůže být lepší a to je upírkou teprve 2-3 měsíce a podařilo se jí to co nikomu jinému. S tou holkou bych se nikdy nechtěla potkat, přijde přehnaně nesympatická :D a navíc proč jsou zase všichni upíři neodolatelně krásní? Trochu fantazie by to chtělo.
Jinak jediný klad je že se to dobře čte, ale zase na druhou stranu nemuselo by se tam pořád opakovat co se stalo v předchozích dílech, je to pak moc nudné a konec mi přišel celkem dost osekaný, mohl být víc rozvinutý. Na to že má knížka 250 stran tak to napínavé je napsané na 20.... Opravdu bych tu knížku nikomu nedoporučila

Vera.sarance
30.11.-0001 2 z 5

Chtěla jsem původně dát 4*, protože se tam konečně něco dělo, ale zase se do toho autorky trochu zamotaly,aby z 3 dílů serie vyšel konec, jak z americké teen komedie, kdy holka skončí sama, protože je blbá,když měly našlápnuto na něco lepšího... Tak nakonec jen 2*.

Amelie
30.11.-0001 1 z 5

stupidni dialogy, neustale se vraceni k predchozim dilum, hlavni hrdinku byste nejradsi kopli do hlavy aby se vzpamatovala (prinejhorsim ji propichli kulem a urizli hlavu), protoze je az nejak moc sebevedoma a presvedcena o tom, ze prave ona spasi svet... Ne ona opravdu neni Superman ani Wonder woman... na konci tohoto dilu se ji jen vysmejete jak na svou blbost doplaci... ("ale ja jsem panna... jsem behna... nejsem zadna devka... jsem behna... nejsem behna... spim s ucitelem... miluju heatha... bez erika nemuzu zit...") zastrelte ji prosim... neustale michani scen kde si decka hraji s zivly s uvzdechanymi pubertaky, kteri se snazi byt cool a trendy... dva predchozi dily se daji bez problemu prekousnout, nepremysli se moc u toho a rychle se to precte (napriklad to skvele vyplni pauzu v praci) ale hlavni hrdinku nenavidite a rikate si proc to vlastne ctete... prosim jen o jedno SOUPNETE JIM DO TE JEJICH SKOLY BUFFY AT VI KDO JE TEN VYVOLENEJ!

upíři

Autoři knihy