Vyprávění z Ostružinového houští

Vyprávění z Ostružinového houští https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518981/bmid_vypraveni-z-ostruzinoveho-housti-Fe9-518981.jpg 5 26 10

Cupky dupky… slyšíte to? Co se to děje v Ostružinovém houští? To si myšky dělají zásoby na zimu! S příchodem jara pak popíjejí bezinkový čaj a užívají si první sluneční paprsky, v létě si chladí tlapky a ocásky v průzračné vodě a melou obilí. Z mouky pečou nejen svatební zákusky, ale na podzim také ty nejvoňavější ořechové a borůvkové koláče. Zamilujte si nádherně ilustrované příběhy Jill Barklemové, které si získaly oblibu po celém světě a nyní si je poprvé můžete přečíst také v češtině.... celý text

Žánr:
Příroda, zvířata , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Pikola
Originální název:

The Brambly Hedge


více info...

Přidat komentář

Cara.17
07.04.2024 5 z 5

Nadaná britská autorka a ilustrátorka Jill Barklemová, která už bohužel není mezi námi, nás zve do světa dobrosrdečných myšek žijících v Ostružinovém houští. V osmi kapitolách se tak seznamujeme s jejich životem a zvyky a samozřejmě nechybí ani cestování spojené s dobrodružstvím.
Autorka by si zasloužila hlubokou poklonu za nádherné - NÁDHERNÉ!!! - ilustrace, které dokonale korespondují s příběhem. Jednotlivé příběhy jsou samy o sobě kvalitním dílem, protože ač jsou jednoduché a snadno pochopitelné, ukrývají v sobě podněty k zamyšlení. Především musím vyzdvihnout srdečnost, soudržnost a nezištnou ochotu, jež dýchají celým myším společenstvím. Nejednou mě napadlo, jak krásně a snadně by se nám žilo, kdybychom se k sobě všichni chovali aspoň z poloviny tak jako malí hrdinové této knížky.
Velký dojem na mě udělalo i to, jak autorka důmyslně propracovala "chod" tohoto zvířecího společenství - shánění potravy (zvláště soli), přípravy pokrmů, rozdělení práce a povinností, způsoby cestování, různé vynálezy, atd.
Přestože je kniha určena především dětem, dovolím si ji doporučit i starším čtenářům - hlavně těm, kdo se chtějí odreagovat a trochu vydechnout od "dospěláckého" života. Jsem si jistá, že vám (stejně jako mně) udělá velkou radost a po přečtení se budete cítit příjemně odpočatí.
Je to jedno z mála děl, kterému dle mého názoru nejde nic vytknout. Jsem moc ráda, že ji mám ve své vlastní knihovničce a vím naprosto jistě, že po ní ještě mnohokrát sáhnu.

essterkaa
08.03.2024 5 z 5

Tak tohle je opravdu velká nádhera! Knížka, ze které plesá srdce a je doslova pastvou pro oči. Jak neuvěřitelně si autorka vyhrála s ilustracemi a ty příběhy jsou okouzlující. Tak obyčejné a zároveň kouzelné. Dcerka si knížku díky obrázkům i ději zamilovala a já také. Jedna z těch knih, na které se těším spolu s dcerou.


Ditules
19.01.2024 5 z 5

Vydařená kniha o životě myšek... Ilustrace naprosto okouzlující.

Calinda
08.01.2024 5 z 5

Nádherně ilustrovaná knížka příběhů ze světa myšek, která by neměla v dětské knihovničce chybět (klidně i dospělácké). Ilustrace jsou detailní, propracované, roztomilé a dýchají starými časy. I příběhy jsou zábavné a zároveň v sobě nesou poselství.

RadkaV
21.11.2023 5 z 5

Myslím, že výlet do světa ukrytého za šlahouny Ostružinového houští si užijí všichni čtenáři. Vřele doporučuji zachumlat se do patchworkové deky, upíjet bezinkový čaj, nechat na sebe působit laskavost vyprávění a popustit uzdu fantazii. Knížka se zdá objemná, ale není třeba se obávat, že se večerní čtení na dobrou noc příliš protáhne. Jednotlivé příběhy jsou přiměřeně dlouhé a stěžejní roli tu hrají ilustrace. Právě u nich se, s největší pravděpodobností, zvídaví návštěvníci Houští poněkud zaseknou.

Knižní střípky
01.11.2023 5 z 5

Laskavé vyprávění, které na vás dýchne atmosférou starých dávných časů, je neskutečně kouzelné. Obrovský vliv na úspěchu této knihy mají autorčiny ilustrace, které jsou dokonalé, vyvedené do těch nejmenších detailů. Osm kapitol jsem přečetla velice rychle, ale zasekla jsem se u studování právě oněch obrázků, neskutečnou radost mi udělaly...

bravefox
19.10.2023 5 z 5

Nějak nevím jestli tu knížku mají raději děti nebo já. Je to neuvěřitelně milý, hřejivý příběh, ilustrace s dokonalými detaily a přirozeným rukopisem, žádné umělotiny, které jsou teď v kurzu.

bamba
04.03.2022 5 z 5

Nádherne ilustrovaná kniha pre deti - čítame dokola a zastavujeme sa na jednotlivých obrázkoch a kontrolujeme, či má každý svoju postieľku a kde je Wilfred...Najprv som ju mala požičanú z knižnice a potom som ju kúpila potomstvu.

bupilla
12.11.2021 5 z 5

Toto je naozajstný knižný rozprávkový poklad.
Príbehy sú neskutočne milé, pekne plynúce, plné pohody a láskavosti :)
A tie ilustrácie!
Plné detailov, priam preplnené, ale zároveň jemné, nežné a príbehom dávajú hĺbku a uveriteľnosť :)
Také pohladenie po duši pre deti aj pre dospelých.
Som šťastná, že ju mám vo svojej knižnici :)

Vknihách
24.09.2021 5 z 5

Ak sa o príbehu povie, že je nadčasový,rozhodne to platí o tejto knihe. Autorka príbehy písala od roku 1980(vtedy som na svete ešte nebola ani ja) a moja Pauli(7r.) si ich zamilovala spolu so mnou. Trávili sme s knihou(nie je to žiadna útlučká modelka!)septembrové večery a po každom príbehu sme mali slovný súboj o to, či budeme alebo nebudeme v čítaní pokračovať. Prvé štyri príbehy sú o ročných obdobiach,kde nám autorka priblíži,ako si nažívajú pracovité myšky a tiež, že si vedia aj užiť oddych a zábavu. Musím priznať, že neraz ma zamrzelo ako Jill krásne opísala súdržnosť, pomoc, ochotu myšiek pri rôznych situáciách. Ľudia by si mali brať príklad. Práve preto si myslím, že je kniha aj poučná. Dáva nielen deťom príklad,ako by sa nám ľahšie žilo,keby nám niekto v ťažkej chvíli nezištne pomôže a takisto, aký to musí byť uspokojujúci pocit,niekomu podať pomocnú ruku,aj keď o pomoc nikto neprosí. Ďalšie príbehy, sú aj plné napätia, objavov a aj rozdielov života myšiek. Ako si nažívajú tie v černičí vieme,no autorka nám dovolí nakuknúť aj do domácností a poviností myšiek žijúcich v horách, či na pobreží mora. Kniha je bohato ilustrovaná, plná drobných detailov-moja Pauli si dokonca pri nákrese jedného myšacieho obydlia všimla, že sú schody, ktoré vedú nikam XD.

Štítky knihy

pohádky pro děti příroda myši pro mládež

Autorovy knížky

Jill Barklem
britská, 1951 - 2017
2023  98%Vyprávění z Ostružinového houští

Kniha Vyprávění z Ostružinového houští je v

Právě čtených2x
Přečtených26x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených4x
Knihotéce17x
Chystám se číst36x
Chci si koupit31x
dalších seznamech1x