Vyjmenovaná čtení o přírodě

Vyjmenovaná čtení o přírodě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469416/bmid_vyjmenovana-cteni-o-prirode-T9o-469416.jpg 5 2 3

Kniha určená mladším školákům přináší mnohem víc než jen spoustu informací ze světa zvířat a rostlin. Jak napovídá název knihy, souvisí její obsah s tradičním úkolem dítěte v české škole – s osvojením vyjmenovaných slov. Formou „zakopávání“ o barevně zvýrazněná slova v textu má čtenář příležitost ukládat si jejich tvary do paměti bez jakéhokoliv vědomého pocitu učení. A to ještě není vše – autor se coby zkušený pedagog pokouší podnítit děti k přemýšlení o sobě, o jazyce a o dění okolo nás.... celý text

kamibe
16.06.2019 5 z 5

Škoda, že už není zvykem vyslovovat při čtení a v řeči tvrdá y,ý. Všechna vlastně vyslovujeme měkce, což je právě ten kámen úrazu, s kterým se musí poprat všichni třeťáci. Naprosto souhlasím s autorovým názorem, že nejlépe se pravopis obtížných slov vryje do paměti, když taková slova čteme znovu a znovu. A velmi mu přitom pomohlo, že ve vyjmenovaných slovech se vyskytuje dost slov z přírody, aby to vydalo na celou knížku. Dokázal o každém napsat dokonce celou stránku velmi zajímavých informací. Doprovodné obrázky, vždy naproti textu, jsou živě barevné, dívá se i na ně hezky, jen mi někdy připadalo, že je mohu ocenit spíš po výtvarné stránce, ale nejsou vždy přesné. Například u sýkorky mi často uhnul pohled od textu k obrázku, abych si uvedená slova ověřila, ale obrázek byl jiný než se psalo.
Přesto považuji tuto knihu jako výbornou investici pro učitele i rodiče.

Silvi
19.01.2012 5 z 5

Těžko se dá něco doporučit jen tak, proto vkládám odkaz na povedenou prezentaci knihy v České televizi:

Silvi
13.01.2012 5 z 5

Zajímavé počtení i pro dospělé. Pro děti je to úžasná věc jak si fixovat správné tvary vyjmenovaných slov, v tomto případě tedy jen z okruhu příroda. Těším se na pokračování. :-)

Kniha Vyjmenovaná čtení o přírodě je v