Vůně posečené trávy

Vůně posečené trávy
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45835/vune-posecene-travy-45835.jpg 4 141 141

Již čtvrté vydání sbírky fejetonů oblíbené herečky Ivanky Deváté, neztrácí na aktuálnosti, ani půvabu. Nadčasové příběhy vykreslují nostalgii válečných a poválečných let a přitom nepostrádají pořádnou porci laskavého humoru. Autorka se vrací ke klíčovým momentům svého života a na scénu uvádí rodinné příslušníky, spolužáky z gymnázia ale i husy a králíky, či vši a blechy. Takže – nejdříve ze všeho jsem dostala vši. A řeknu vám, pěkně se mi ujaly. Tu první jsem si přinesla domů zároveň se spálovým bacilem. Povedení kumpáni se chutě dali do díla. Bacil vytáhl křivku horečky až na hranici, kde začíná fantas, a docílil, že jsem křičela, ať mi sundají z chodidel ty perníčky a vyženou dědka s flašinetem. Zatímco jsem takto blouznila, mladé vši věšely do oken záclonky, osídlující mou hlavu jako pohraničí. Stonala jsem dlouho, protože se přidaly komplikace, takže když jsem konečně vstala z postele, další generace vší už drandila na koloběžce.... celý text

mimidra
10.11.2016 3 z 5

Příjemné odreagování...

alnahu
16.05.2016 5 z 5

Tak tato mě opět zase nadchla, Milé oddechové humorné čtení.Kiha je doplněna fotkami z mládí paní Ivanky.

Damato
15.01.2016 5 z 5

Krásná kniha k zimnímu, šedému a sychravému odpoledni. Plná vtipu, energie - prostě pohodová. Člověk při ní nemusí vůbec myslet, akorát se pousmívat nad tím, jak mají lidi ten život stejný - úžasný relax.

Alca007
17.09.2015 5 z 5

milá, vtipná a oddechová, ráda čtu knížky od paní Deváté.

alef
20.10.2014 5 z 5

Při čtení této útlé knížky jsem opravdu téměř hmatatelně cítila příjemnou "vůni čerstvě posečené trávy". Knížka je to humorná, laskavá a přívětivá, s citem pro český jazyk. Pro mně milé, povzbudivé a v každém směru příjemné čtení.

vědu
12.10.2014 5 z 5

Spousta humoru psaná krásnou češtinou. Co víc si v dnešní uspěchané době přát, než chvíli zábavy nad pohodovou knížkou.

hadak
06.02.2014 4 z 5

Moc rád si tuhle knížku přečtu znovu. Obdivuji autorčin jazyk a způsob, jak nádherně dokáže češtinu používat.

sofii
27.01.2014 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, příliš mě nebavila. Škoda, čekala jsem od ní víc.

kattyV
15.02.2013 5 z 5

To, co napíšu tady, platí pro většinu knih této autorky - normálně moc povídky nemusím, ale tyto jsou výjimkou - milé, pohodové a povzbuzující mne k hlasitému smíchu při čtení.

kika 13
05.11.2012 4 z 5

Soubor povídek plný úsměvných situací.

Marika Vanova
03.08.2012 5 z 5

Všední situace a humor herečky mě nepustil od knížky dřív, než na poslední stránce.

WEIL
11.08.2011 1 z 5

Smysl žen pro humor je různý, ale u mužů je to taky tak.
V těchto fejetonech převládá touha vymačkat ze situací zcela banálních co se dá...