Vůně posečené trávy

Vůně posečené trávy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36370/vune-posecene-travy-36370.jpg 4 139 31

Sbírka fejetonů od populární herečky Ivanky Deváté dokazuje, že ten, kdo říká, že ženy nemají smysl pro humor, se hluboce mýlí. Protože právě této půvabné knížce vtip rozhodně nechybí. Autorce se podařilo napsat knihu nejen humornou, ale také moudrou, laskavou a obecně platnou tak, jak nám dodnes voní čerstvě posečená tráva.

Boženka2
13.03.2024 4 z 5

Velice milé překvapení. Vtipné a pohodové čtení.

Pechule
05.02.2024 4 z 5

Hezké, milé čtení, paní Ivanka je svéráz od mala ;)

h2220
12.06.2023 5 z 5

Velmi krátké fejetony z mládí paní Deváté, okořeněné jejím humorem, přeji Vám také úsměv na rtech při čtené této knihy

Knihomolka506
09.10.2022 4 z 5

"víkendovka"
Kdyby autorka nepsala s humorem o posledních dnech svých blízkých s humorem četla bych s úsměvem na rtech. Takhle jsem jednu konkrétní kapitolku přeskočila. A není to vina paní Deváté , to netvrdím... viz můj komentář u její další knihy Šťastnáza všech okolností.
Krátké bibliografické povídky podané vtipným obsahem ve formě autorčiných memoárů na "třetí-republikové" dětství, školy za vlády toho pána s knírkem a dospívání, které za doby nemožnosti vlastního názoru taky nebylo jednoduché. Ano, můj komentář sice vyzněl negativně, ale po dalších knížkách se poohlédnu.

Márinka
04.07.2022 4 z 5

Předčítám v domově pro zdravotně postižené a seniory. Je to skvělá "remeniscenční" kniha.

twigxi
13.11.2021 5 z 5

Nadherna, pohodova knizka plna humoru. Tentokrat Ivancina vzpominka na detstvi.

Magrata15
22.03.2021 4 z 5

Milé vyprávění o dětství a dospívání Ivanky Deváté.
Dětství prožila částečně v Brně, potom u prarodičů v Chrudimi.
Takže mě tato kniha inspirovala k návštěvě Chrudimi (až to půjde).

Miriam019
01.03.2021

První knížka paní Deváté, ke které jsem se před lety dostala. Svými vzpomínkami mě vzala za srdce a už nepustila. Od té doby přečteno od této spisovatelky vše.

Jiparis
19.01.2021 4 z 5

Krásně poskládaná slova o tom, co cítíme jako děti a dospívající. Hodně otevřená zpověď o tom, co , koho a proč jsme nesnášeli. V mnohém jsem se našla.

hrdlickova_61
30.11.2020 5 z 5

K úsměvným příběhům v této knížce patří i vzpomínka na autorčiny literární začátky:
„Nejdřív ze všeho jsem začala skládat básně. Záměrně používám slova skládat a nikoliv psát, protože básnit jsem začala dávno předtím, než jsem zvládla první tahy jakéhokoliv písma. Zejména večer před usnutím jsem k sobě řadila slova a rýmy jako vojáky na přehlídce tak dlouho, až jsem byla s útvarem spokojená…“ (str. 14).

„… Jen jsem zvládla křivolaké tahy hůlkového písma, pustila jsem se do románu HODNÁ CERA MLINÁŘOVA. Žel, zůstalo u první kapitoly, neboť jsem záhy seznala, že hodná cera neskýtá žádný materiál pro dramatický konflikt, vývoj postavy a závěrečnou katarzi…“ (str. 16).

Místy působí některá věta trochu podbízivě, ale pak je to zase vyvážené něčím, co potěší, a tak mám tuhle prvotinu Ivanky Deváté ráda a moje čtenářky v knihovně také.

JancaMia
28.11.2020 5 z 5

Laskave vzpomínky , kniha vrací do dětství .

Marla
24.02.2020 5 z 5

Laskavé a vtipné vyprávění o dětství a mládí paní Deváté. Napsáno je tak mile a příjemně, že člověku ani nedojde, že je to dětství a mládí v letech válečných a padesátých....

qinska
23.02.2020 5 z 5

Krásná kniha, příjemné vyprávění, které vás na chvíli vrátí do dětství.

RendyaDav
10.01.2020 4 z 5

Knížka,která mě bavila,přečetla jsem jedním dechem...

bruntal
18.04.2019 5 z 5

Kýčovité slovní spojení "laskavý humor" má pro mne po přečtení této knihy zcela nový význam. Knihu jsem začal číst více méně náhodou a dostalo se mi příjemného až krásného pohlazení po duši. Nejenom názvem mi kniha připomíná Pagnolovo Jak voní tymián.

zdenaR
12.02.2019 5 z 5

Další kniha od mé oblíbené Ivanky Deváté. Přečtená rychlostí blesku, zanechala pocit pohody :-)))

Cher
22.10.2018 4 z 5

Jako obvykle mě knížka od Ivanky Deváté nezklamala. Tentokrát to bylo takové hezké pohlazení po duši.

YA-girl
02.02.2018 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do rukou spíš nechtíc - a jsem za to moc vděčná! Tak příjemné, pohodové, uklidňující počteníčko, to se člověku málokdy poštěstí. Autorka zde sice "jen" vzpomíná na své dětství - ale s jakým humorem to umí podat! A přitom nebyly vtipné ani tak ty historky jako takové, jako spíš ten "styl", v jakém je autorka popsala. Moc se mi líbily ty slovní obraty, které běžný člověk prostě jen tak nepoužívá. S čímž souvisí, že další hvězdičku přidávám za naprosto nádhernou češtinu. "Áhiž!" ;-) Už se těším na další autorčiny literární počiny :).

Vlasta155
14.10.2017 5 z 5

Paní Ivanka Devátá musí být moc prima ženská, citlivá, takovým zvláštně elegantním způsobem vtipná, musí být radost ji znát. Mám ráda její knihy.

mimidra
10.11.2016 3 z 5