Vůně noci

Vůně noci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375003/bmid_vune-noci-CZ2-375003.jpg 4 125 41

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie, její soukromí však za zářivou kariérou pokulhává. Na začátku příběhu se střetne s těžkou životní ztrátou - za tragických okolností přichází o svou sestru. Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu. Major Hons se svým týmem pracuje s několika vyšetřovacími verzemi a v hledáčku kriminalistů se postupně objevuje víc podezřelých. Není ovšem vůbec jisté, zda se zaměřují na správné osoby: stále totiž nedokážou připadnout na pachatelův motiv. A vrah mezitím nezahálí - spřádá další smrtící plány... Navzdory těžkým okolnostem se o mladou lékařku, která nedávno ukončila neperspektivní vztah, začínají zajímat hned dva muži. Současná konstelace však lásce příliš nepřeje. Vanda má úplně jiné starosti: řízením osudu se ocitne v situaci, kdy musí čelit dilematu, nebude-li lepší vzít světskou spravedlnost do vlastních rukou. Zachová si hrdinka lidskou i lékařskou čest, anebo se rozhodne pomstít milovanou rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?... celý text

Vatter83
01.09.2020 4 z 5

První kniha této autorky, moc se mi líbila, místy sice zdlouhavé, ale jinak napínavé a psané čtivým způsobem.

xena2711
27.08.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorčinou tvorbou a musím napsat, že jsem nadšená. Kniha se četla skvěle, měla spád, pěkná zápletka. Super detektivka a trochu lásky bylo též:-) Dnes začínám Doktorku Viktorii a už se moc těším.. Doporučuji.

Inka8
29.07.2020 5 z 5

Kniha se četla prakticky sama , skvěle jsem se bavila

Kristulda
15.07.2020 5 z 5

Ačkoli mám trcohu obavy z českých spisovatelů, nevím proč, tak jsem si v knihovně půjčila tuhle knižku, a musím říct, že klobouk dolů. Moc se mi líbila, byla napínavá, určitě si přečtu další její knihu, mohu jen doporučit.

PetraCy
11.07.2020 4 z 5

Dobře se četla, napínavá.. určitě si ještě nějakou knihu této spisovatelky najdu...

janina66
07.07.2020 5 z 5

Tak tato kniha se tedy moc povedla. Výborná zápletka jinak skvělé detektivky. Vanda i Richard moc sympatičtí. Od začátku jsem jim fandila. Kniha byla tak čtivá, že jsem ji za 2dny přečetla. A také prostředí nemocnice a operací bylo osvěžujícím tématem.

tygřímáma
08.06.2020 5 z 5

Další skvělá knížka skvělé autorky. Super zápletka a krásný pohled do myšlení všech zúčastněných. A konec? Napadá mě známá věta o božích mlýnech. Ale nechyběla i romantika.

Pajina68
04.05.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, těším se na další zajímavé knihy od této autorky.

LeSk
13.04.2020 5 z 5

Opravdu velmi vydařená detektivka, kde nechyběla hromada zápletek, překvapení i romantika. Konec knihy byl TOP, je to pro mě jedna z nejlepších knih od této vynikající autorky. Doporučuji každou její knihu.

majík1
10.04.2020 5 z 5

Výborná a napínavá detektivka.Doporučuji

Ann98
19.07.2019 5 z 5

Vcelku pěkné počteníčko, za necelé dva dny jsem ji měla přelouskanou. Knížka byla napínavá (ostatně tak jako jiné knihy této autorky), nechybělo ani trochu toho odlehčení nebo trocha té erotiky. Musím říct, že se autorka tentokrát držela při zemi a té erotiky je tam skutečně minimum. Samotný příběh je velmi věrohodný, až mi místy běhal mráz po zádech. Rozhodně jedna z těch lepších knih od této autorky.

Dagmar58
11.07.2019 4 z 5

Dobrá česká detektivka s trochou romantiky a napětím až do konce.

intelektuálka
07.11.2018 4 z 5

Moje první setkání s českou autorkou dopadlo příznivě...

Je to detektivní román s informacemi z lékařského prostředí a obohacený erotickými vsuvkami - napsaný zajímavě a čtivě.

Lékařka Vanda se vyrovnává se smrtí svých blízkých - a motiv je nejasný...

Jako odpočinkové čtení zaujme.

Radasek
31.10.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře jen toho napětí bylo málo.

josska
21.10.2018 5 z 5

Knížka se moc libíla,pěkně se četla,byla napínavá a takový konec jsem teda nečekala....

alnahu
27.08.2018 4 z 5

Čtivá detektivka v které nechybí potíže s láskou ,tragédie ,kniha je napínavá až do konce . Rodinná tragédie ,která lékařce Vandě Ziliové obrátí život naruby a rozvine ještě několik dalších útrap. Dobře se mi četla.

zdehan
21.06.2018 5 z 5

Kniha byla moc pěkná tak jak to spisovatelka umí napínavá až do konce.

Dalexa
17.06.2018 5 z 5

Za mně to byla naprosto skvělá česká detektivka. Děj byl přehledný, bylo v něm napětí, romantika, špetka humoru, přesně tak jak to mám ráda. Moc dobře se mi četla.

veronika0382
18.05.2018 4 z 5

Vůně noci se moc dobře četla, jen škoda, že jsem na ní neměla tolik času. Jinak bych jí přelouskala za dva dny a mohla si jí lépe vychutnat. Díky mnoha povinnostem mi to trvalo déle, ale to knize samozřejmě nijak neubírá na kvalitě. Druhá polovina ubíhá jako vítr, o hromady zápletek není nouze a akčních scén jakbysmet.

Danago
05.05.2018 3 z 5

Mladá lékařka Vanda je špičkou v oboru neurochirurgie. Na začátku příběhu Vandino dvojče Vilmu s celou její rodinou chladnokrevně zastřelil neznámý vrah, který po sobě nezanechal jedinou stopu.
Probíhá vyšetřování, ale policii chybí jakákoli vodítka a hlavně motiv pachatele.
A vrah mezitím spřádá další smrtící plány...

Vanda je najednou shodou okolností v situaci kdy má možnost vzít spravedlnost do vlastních rukou. Rozhodne se pomstít rodinu i za cenu, že ztratí vlastní budoucnost?

Přesto, že tentokrát knížka není označována jako erotický thriler , autorka se nezapře a erotické scény v knize opět jsou. Tentokrát jsou do příběhu vloženy více přirozeně a nejsou jen úžasné a skvělé. V této knize jsou tyto scény i v takové podobě, kdy hrdinkám nejsou příjemné. A to podle mě dodává knize daleko více na věrohodnosti.
Příběh je napínavý, jsou zde citlivě popsány mezilidské vztahy , truchlení po mrtvé sestře, pomoc matce , která utrpěla stejnou ztrátu.
Příběh je velice čtivý, hodně lidský, ale i bolestný a dost věrohodný.

thrillery pro ženy

2014  75%Sametová kůže