Všichni žijem v blázinci ekniha

Všichni žijem v blázinci obálka knihy
Mé hodnocení:

„Všichni žijem’ v blázinci,“ tvrdí renomovaný psychiatr a psychoterapeut Radkin Honzák, muž vzdělaný a také vtipný, který už padesát let naslouchá lidským strastem. V rozhovorech s novinářkou Renatou Červenkovou se zamýšlí nad způsobem života, který dnes vedeme, i nad stavem společnosti, v níž duchovní rozvoj výrazně pokulhává za technickým. Co nám to přinese? Opravdu nám psychofarmaka pomohou k pocitu štěstí? Nejsou některé nové choroby spíš zlozvyky? Proč se mlčí o odvrácené straně papírových plen? Je psychoterapie léčba, nebo ztracený čas? Je pravda, že u vesla jsou teď psychopati? Proč umíráme v nemocnicích – tedy tam, kde nechceme? Témata jednotlivých rozhovorů nejsou příliš povzbudivá, Radkin Honzák se jich ale ujímá s nadhledem a s lehkou ironií a vtipně komentuje fenomeny dnešní doby, které se, jak říká, „příčí Matce přírodě a psychiatrům zajišťují dostatek pacientů i do budoucna“. Radkin Honzák je v současnosti asistentem Ústavu všeobecného lékařství 1. Lékařské fakulty UK, dále působí jako ambulantní psychiatr IKEM, sekundární lékař PL Bohnice a ambulantní psychiatr REMEDIS „s jednoznačným příklonem k psychosomatickému myšlení, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepci“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232999/vsichni-zijem-v-blazinci-232999.jpg 4.5425
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Psychologie a pedagogika
Vydáno (ekniha), Vyšehrad

Kniha Všichni žijem v blázinci

VeruMalfoy

Knížka se mi hodně líbila, dozvěděla jsem se plno zajímavých věcí. Občas jsem si teda musela dohledávat nějaké odborné výrazy, které třeba nebyly úplně vysvětleny nebo některé zkratky. Jinak se ale knížka četla opravdu krásně a rychle ubíhala. Myslím, že v současné době bychom si knížku měli přečíst všichni povinně. Přijde mi hodně aktuální.

knihyKeMne

Úplně mi nesedly otázky paní novinářky a i pan doktor jako by občas odpovídal na něco jiného. Dozvěděla jsem se ale spoustu nových informací, což mě překvapilo. Například pro mě nejdůležitější, že i v naší zemi smím požádat o neoživení v případě kolapsu, i jaké technické náležitosti má taková žádost mít. A rozhodně platí, že pan doktor má dobrý přehled, i v klasické literatuře. Takže knížka zrovna bomba není, ale taky není úplně marná.

VěraČamková

Tohoto muže si nesmírně vážím, knížka pro mě byla trochu zklamáním, ano, místy trochu jako "na objednávku". Určitě jsem čekala více.

martineden

Kniha rozhovorů s Radkinem Honzákem je zajímavá, líbí se mi hlavně osobní a profesní rovina, kdy pan doktor zabrousí do své minulosti a vypráví... Chvílemi mi ale připadá jako takový všeználek, hlavně co se týká současného dění a života.

Juagustin

Radkin Honzák je bezesporu zajímavá a hluboká osobnost, člověk mně osobně sympatický svým širokým záběrem i společenskou angažovaností. Při čtení knihy se ale nemohu ubránit dojmu, že vznikla jaksi na objednávku a tuctově. Už přiznání autorky v úvodu ("tak o čem ta knížka naše vlastně bude?") poukazuje na to, že zřejmě zadání dostala od nakladatele, protože se Honzákovy knihy dobře prodávají... Jednotlivá témata knihy jsou zajímavá, dozvěděl jsem se a mohl promyslet nové věci, přesto mě při čtení cosi rušilo - velmi stručné otázky autorky, v nichž jsem musel občas zkoumat, co tím chtěla říct. Prostě často používá zájmeno "to" a často v jejích větách chybí podmět nebo i přísudek, např. otázka na str. 104 "V čem lékaři?" mi dala zabrat, a to se za analfabeta nepovažuji:-). Jako nejčtivější mi nakonec vyšla poslední kapitola "Začátky...", kde pana Honzáka nikdo nepřerušuje.

Evča123441

Zajímavé čtení.

Zdeňula

Moc hezká kniha. Autor opět nezklamal...

Maky78

Nadčasové, nadhled, pokora.